Ostrava – Další zemí, jejíž zástupci cestovních kanceláří poznávali Moravskoslezský kraj, byla ve dnech 14. a 15. září Litva. Z prostředků Moravskoslezského kraje a za přispění Evropské unie byl připraven program zaměřený na lázeňství.

Litevci podobně jako většina obyvatel zemí bývalého Sovětského svazu znají v Česku především Karlovy Vary. „Hosté z Litvy nám potvrdili rostoucí oblibu českých lázní, a proto přivítali možnost osobně některé z nich navštívit,“ říká mluvčí kraje Šárka Vlčková. Skupinka sedmi Litevců v doprovodu dvou průvodkyň měla možnost prohlédnout si nejen lázeňská zařízení v Darkově nebo Karlově Studánce, ale i originální pivní lázně Lašské kúpele ve Štramberku.

Hlavní téma famtripu bylo doplněno o prohlídky ubytovacích zařízení různých kategorií včetně ochutnávek regionálních specialit a moravské kuchyně. Z bohatého programu zahraniční hosty mimořádně zaujala prohlídka zámku v Hradci nad Moravicí a přilehlého parku s výjimečnou kompoziční a dendrologickou úrovní.

Cílem projektu je co nejkomplexněji představit Moravskoslezský kraj tak, aby jej zahraniční cestovní kanceláře zařadily do své nabídky. Prvním signálem, že by se to mohlo podařit, je ukrajinská cestovní kancelář „Krajina U“, která na svých internetových stránkách vybízí k návštěvě regionu poté, co jej její zástupce nedávno sám navštívil.

Již o tomto víkendu budou poznávat zajímavosti a atraktivity kraje návštěvníci z Polska. Téma připravovaného famtripu je golfová turistika a aktivní odpočinek.

Tato aktivita je spolufinancována Evropskou unií prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko v rámci projektu „Využití marketingové strategie v aktivitách cestovního ruchu v MSK II“.

Září 16, 2010 at 3:59 pm na i-Ostrava.cz publikoval: pam
Rubriky: Události: 09/září 2010
Tags: ,