Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

Události: 02/únor 2010 - Ostrava a okolí

Události února 2010 v Ostravě a okolí – souhrnně po týdnech:

Vyhořeli dva byty v Ostravě

27.2.2010

První požár vznikl v pátek v Moravské Ostravě, kdy zřejmě došlo k úniku a následnému vzplanutí plynu ze spotřebiče. Další požár propukl v sobotu dopoledne v druhém bytu v Ostravě pravděpodobně od nedohořené cigarety. (číst celé...)

Grafiky Františka Kupky

25.2.2010

V Ostravské Galerii výtvarného umění je možné shlédnout grafiky uznávaného malíře Františka Kupky, který je znám jako průkopník světové abstrakce. (číst celé...)

Věra Špinarová v Ostravě

24.02.2010

Pro začátek svého prvního samostatného turné ve svojí 45leté kariéře si zvolila Věra Špinarová právě Ostravu! Na vystoupeních ji doprovází kapela Adama Pavlíka, která starým hitům Věry Špinarové dodává nové tanečnější aranžmá. Na vystoupeních vystoupí jako host také Petr Bende. Většina koncertů se odehraje v malých (číst celé...)

Prázdninové dílny pro děti

22.2.2010

Kulturní centrum Ostrava Poruba na Opavské ulici připravilo pro děti prázdninové tvůrčí dílny. První proběhne ve středu 24. února a bude zaměřena na výrobu kytičky z papíru. Následující den si děti budou moci vyrobit ozdobné dekorace z dřevěných kolíčků. Tvůrčí dílny se konají v době (číst celé...)

Padající sníh zranil holčičku

19.2.2009

Tající sníh při pádu ze střechy těžce zranil dva lidi v Ostravě: na 5ti letou holčičku spadl led a sníh v Ostravě – Mariánských Horách. Lékaři ji převezli s vážným poraněním hlavy na urgentní příjem a je v ohrožení života. Mladou ženu zranil tající led, (číst celé...)

Reality 2009: o 22% více dokončených bytů

19.2.2010

Na Ostravsku -resp. na  severní Moravě – dokončili v roce 2009 stavební firmy výstavbu téměř 3000bytů, což je téměř o čtvrtinu více než předchozí rok. Nicméně v důsledku krize se začalo v tomto roce stavět o pětinu méně bytů než předchozí rok, proto můžeme v (číst celé...)

Venčení pejsků z útulku

18.2.2010

Mnozí z nás by si rádi pořídili psa, ale z různých důvodů nemůžou. Na druhé straně mnoho pejsků skončí v útulku. Ostravské útulky nyní nabízí možnost půjčit si psa. Přijďte a řekněte, že chcete vyvenčit pejska – uděláte tak něco dobrého pro sebe i pro (číst celé...)

Baník Ostrava zpět doma

14. 2. 2010

O půlnoci z pátku na sobotu dorazila výprava Baníku Ostrava ze soustředění v Turecku. Ve čtvrtek čeká tým utkání s Třincem na stadionu ve Vítkovicích. (číst celé...)

Vyskočil z třetího patra

11. 2. 2010

Devětadvacetiletý muž chtěl zřejmě ukončit svůj život skokem z okna. 9. února po desáté hodině večer vyskočil z okna domu ve třetím patře. Po dopadu narazil do přední kapoty a čelního skla vozu Škoda Favorit, který byl zaparkovaný pod oknem. Při pádu utrpěl (číst celé...)

Po převzetí vyznamenání zemřel

9. 2. 2010

Katolický kněz a bývalý dlouholetý děkan opavského děkanátu Josef Veselý, kterého prezident Václav Klaus minulý týden během své pondělní návštěvy Ostravy vyznamenal Řádem T. G. Masaryka, v pátek zemřel. Osmdesátiletý politický vězeň trpěl zdravotními problémy už dříve. (číst celé...)

Přistižen při činu

6. 2. 2010

V ranních hodinách zadrželi strážníci městské policie muže, který se vloupal do osobního vozu Škoda Felicia na parkovišti v Ostravě – Dubině. Nestihl nic ukrást. Při prohledávání přihrátek vozu, byl zadržen strážníky městské policie Ostrava. (číst celé...)

Mrtvý bezdomovec

4. 2. 2010

Další úmrtí, tentokrát 61 letý bezdomovec. Našli ho dva bezdomovci. Muž ležel na sněhu několik stovek metrů od zastávky Svinov mosty. Přivolaná lékařka konstatovala smrt a stanovila pravděpodobnou příčinu úmrtí umrznutí. Případem se zabývá policie. (číst celé...)

Umřel v parku

3.2. 2010

Šedesátisedmiletý muž po návštěvě zubaře zemřel v pondělí dopoledne v Ostravě. Mrtvého muže našla na lavičce náhodná chodkyně. Případem se zabývá policie. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že úmrtí někdo zavinil. (číst celé...)

V Moravskoslezském kraji ubývá turistů

17.2.2010

Moravskoslezský kraj opět meziročně navštívilo méně turistů – hlásí Český statistický úřad. Hotely a penziony v Ostravě a okolí využilo k ubytování cca 601.500 turistů a to je o 38.600 (6%) méně než předchozí rok. Úbytek byl nejvíce znát u zahraničních hostů, kterých se ubytovalo o (číst celé...)

V Ostravě ukradli jalovici

1. 2. 2010

Kuriozní krádež prověřují ostravští policisté. Ke krádeži chovné jalovice došlo ve dnech 29. – 30. ledna. Zvíře bylo v nezamčeném výběhu v Porubě. Škoda na majetku je předběžně odhadována na 10 00 korun. Češi už neví, co  by ukradli. (číst celé...)

Povodí se bude kácet

16. 2. 2010

Kvůi protipovodňové ochraně začalo Povodí Odry s probírkou porostů na březích řeky Odry v Ostravě Třebovicích a Svinově. Kácení začne v průběhu měsíce února nebo března. Příjdeme sice  o několik stromů,ale zase získáme  protipovodňovou ochranu, která bude chránit naší domy i životy. (číst celé...)