Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

Události: 08/srpen 2010 - Ostrava a okolí

Za měsíc srpen tu pro Vás máme nejnovější zpravodajství o děnní Ostravě.

DonQuiote de la Mancha

30. 8. 2010

Divadlo Klauniky představí dnes na Slezskoostravském hradě jedno z nejhranějších evropských představení vzniklé pod uměleckým dohledem Boleslava Polívky. V hlavní roli účinkuje přední světový chůdoherec Lennoir Montain. Představení začíná ve 20 hodin.

(číst celé...)

Rozsáhlá akce policie

30. 8. 2010

Během speciální kontrolní akce v noci ze soboty na neděli kontrolovali policisté v Ostravě 560 vozidel a 571 osob. Odhalili šest podnapilých řidičů, jedna řidička byla pod vlivem omamných a psychotropních látek. Uložili také šestnáct pokut v celkové výši 10.500 (číst celé...)

Kdo chce dobře vidět, může na věž

27. 8. 2010

Rozsvícení světelné Cheopsovy pyramidy nad Masarykovým náměstím v centru Ostravy bude možné vidět z výšky. Až do jedenácti do večera dnes zůstane otevřená radniční věž, jedno z nejvyšších míst ve městě. (číst celé...)

Policisté radí: připravte děti na cestu do školy

26. 8. 2010

Než začne škola, naučte své děti, jak se do ní z domu bezpečně dostanou. To je rada policistů před začátkem školního roku. Děti by si měly osvěžit pravidla silničního provozu a ty nejmenší, které budou chodit samy, by si měly cestu cvičně projít s (číst celé...)

Dva mladíci si krátili léto tím, že kradli

26. 8. 2010

Třikrát se o prázdninách vloupali dva mladíci do budovy v Ostravě-Vítkovicích, kde matka jednoho z nich uklízela. Syn jí při úklidu pomáhal a při tom si vzal ze stolu obálku se čtyřmi tisíci korunami. Uprostřed prázdnin vzal matce klíče od budovy (číst celé...)

Filharmonici poprvé

25. 8. 2010

Janáčkova filharmonie Ostrava zve na první koncert sezony. 3.září zahraje v Domě kultury města Ostravy například skladbu brazilského skladatele Rafaela Nassifa Véus sobre cores či Symfonii č.1 Rusky Galiny Ustwolskaje. Koncert začíná v sedm hodin večer, dirigovat bude (číst celé...)

Banik zase prohrál

23. 8. 2010

Po šesti kolech ostravskému Baníku ovšem náleží čtrnácté místo! Čtyřikrát v řadě prohrál, naposledy s Mladou Boleslaví 0:1. „Baník není fit,“ uznává trenér Miroslav Koubek. Doufáme, že se Baník postaví na nohy a začne zase hrát ten svůj fotbal. (číst celé...)

Baník v Mladé Boleslavi

22. 8. 2010

Fotbalisté FC Baník Ostrava hrají dnes od 17.hodin v Mladé Boleslavi. Tým by rád nasbíral body, začátek ligy se mu nepovedl. V Boleslavi ovšem nastoupí baníkovci bez svých opor Martina Lukeše a Adama Varadiho. (číst celé...)

Slezskostravský rockfest

21. 8. 2010

Dnes se koná ve Staré Kuželně na Slezské Ostravě Slezskoostravský rockfest. Program začíná již v jedenáct hodin dopoledne. Zahrají skupiny jako Edless, HC3, Orchidea, Zpocený voko nebo No Trip. Vrcholem se stane vystoupení ostravské legendy Citron po dvacáté hodině. (číst celé...)

T-Mobile spustil 3G síť také v Teplicích a Ostravě

18. 8. 2010

Mobilní operátor T-Mobile rozšířil pokrytí vysokorychlostním mobilním internetem o další dvě města, mobilní 3G síť spustil v Teplicích a Ostravě. Ve středu o tom informoval mluvčí společnosti Jiří Janeček. Mobilní vysokorychlostní síť je nyní v Teplicích dostupná pro 98 procent (číst celé...)

Vyskočil z okna

18. 8. 2010

Ostravští policisté prověřují okolnosti úmrtí třiatřicetiletého muže, který vyskočil z okna z šestého patra bytového domu. Svým zraněním na místě podlehl. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zemřelého. Možným motivem mužova jednání mohla být také reakce na úmrtí člena rodiny. Tragédie (číst celé...)

Baník hraje s Olomoucí

14. 8. 2010

FC Baník Ostrava dnes přivítá v pátém kole Gambrinus ligy olomouckou Sigmu. Utkání začne na ostravských Bazalech v 18.15. Ostravský dopravní podnik posílí spoje, policie službu. (číst celé...)

Tramvaje pojedou jinudy

13. 8. 2010

Tramvajové linky číslo 3 a 12 pojedou v sobotu 14.srpna od šesti hodin ráno do osmi večer jinou trasou než obvykle. Může za to oprava ulice 1.máje, kudy obě tramvaje jezdívají. V sobotu namísto toho pojedou na zastávku Dr.Malého a Vítkovice (číst celé...)

Malířka z Kazachstánu ukáže, co udělala špachtlí

12. 8. 2010

V ostravské Galerii Mlejn má vpodvečer vernisáž výstava obrazů malovaných špachtlí. Jejich autorkou je Světlana Yereshchenko-Šumberáková, původem z Kazachstánu, dnes žijící a tvořící v Česku. Výstava potrvá do 7.září. (číst celé...)

Ostravští kriminalisté dopadli uprchlého vězně

11. 8. 2010

Čtyřicetiletého vězně, po němž policie celostátně pátrala od 30. července, dnes ráno ostravští kriminalisté zadrželi. Vězeň odešel večer z pracovního zařízení na nestřeženém pracovišti ve firmě na Krnovsku. Kriminalisté ho vypátrali v jednom z bytů v Ostravě-Hrabůvce. Před policisty se ukrýval (číst celé...)

Servírka usnula, zloděj jí vzal celou tržbu

8. 8. 201

Z restaurace v Ostravě-Zábřehu zmizelo přes pětaosmdesát tisíc korun a další věci. Stalo se to v pátek asi hodinu po půlnoci. Jednatřicetiletá servírka tržbu neuhlídala, protože spala. Pachatel kolem ní zřejmě musel projít. (číst celé...)

Baník jede na Spartu

8. 8. 2010

Fotbalisté ostravského Baníku si dnes zahrají o body do nejvyšší české soutěže se svým tradičním rivalem, pražskou Spartou. Podpořit jej pojedou i fanoušci, kvůli nimž přidají České dráhy před i po utkání k vlaku další vagony. Na nádraží i ve vozech je (číst celé...)

Fotbalisté Baníku dohráli

6. 8. 2010

FC Baník Ostrava nepostoupil přes běloruský tým Dněpr Mogilev do dalších bojů kvalifikace Evropské ligy. I když měl být v duelu favoritem, prohrál jak na hřišti soupeře, tak doma a v soutěži končí. (číst celé...)

Ostravu čekají Bělorusové

5. 8. 2010

FC Baník Ostrava se dnes na domácích Bazalech utká s běloruským týmem Dněpr Mogilev. Zápas Evropské ligy začíná v šest hodin odpoledne. (číst celé...)

V trakčním vedení v Ostravě našli mrtvého člověka

3. 8. 2010

Mrtvé tělo sundali dnes ráno hasiči z trakčního vedení v Ostravě-Svinově. Ještě není jasné, zda jde o ženu nebo muže. Železniční doprava z Ostravy ve směru na Opavu byla uzavřena. (číst celé...)

Kolik je Ostravanů

2. 8. 2010

313 117 obyvatel, přesně tolik jich v Ostravě bylo v půlce letošního roku. Nejlidnatějším ostravským obvodem je Jih, kde mělo v té chvíli trvalé bydliště 113 973 lidí, následuje Poruba (70 521), Moravská Ostrava a Přívoz (41 756), Slezská Ostrava (číst celé...)

Na Bazaly přijede Brno

1. 8. 2010

FC Baník Ostrava se dnes střetne se Zbrojovkou Brno. Utkání třetího kola nejvyšší fotbalové ligy začne na ostravských Bazalech v sedmnáct hodin. (číst celé...)