Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

Události: 12/prosinec 2010 - Ostrava a okolí

Na Ostravsku se rozmáhá obchod s legálními drogami

28.12.2010

Polští obchodníci s drogami, které obsahují syntetické náhražkové látky místo těch zakázaných, se stahují na české území. Z Polska je vytlačila novela zákona o návykových látkách, v níž je zahrnuto patnáct nových drog. Tyto látky jsou však u nás stále legální. Zákonem zakázaný metamfetamin je (číst celé...)

Magera má za sebou operaci kotníku

13. 12. 2010

Český fotbalový reprezentant Lukáš Magera z rumunského Temešváru se v minulém týdnu podrobil artroskopické operaci kotníku. Do konce roku bude muset chodit o berlích, poté začnes rehabilitací. Do únorového startu jarní části rumunské ligy by měl být v pořádku. Sedmadvacetiletý Magera kvůli problémům s kotníkem (číst celé...)

Ostravští volejbalisté vypadli

15. 12. 2010

Ostravští volejbalisté ve Vyzývacím poháru skončili. V odvetě třetího kola prohráli v Německu s Rottenburgem 1:3, zlatý set pak vyhrál jejich soupeř 15:10. Před týdnem doma zvítězila Ostrava 3:1. (číst celé...)

Lendlovi se zalíbil návrat na kurty

7. 12. 2010

Tenista Ivan Lendl si užívá návrat na kurty po šestnáctileté pauze a v padesáti letech se rozhodl přidat další exhibice. Po listopadovém vystoupení v Ostravě už letos neměl hrát, ale nakonec se objeví ještě na charitativní akci Američana Mardyho Fishe ve Vero Beach na (číst celé...)

Do Ostravy dorazilo betlémské světlo

18.12.2010

V sobotu ráno přivezli betlémské světlo na svinovské nádraží skauti z Brna, kteří je rozváží po celé republice. Na nástupišti čekali místní, ostravští skauti, kteří měli jen několik minut na to, aby si připálili svíčku. Vlak přijel na čas a vše proběhlo, jak mělo. V (číst celé...)

Klíčová socha Jiřího Davida je v Ostravě

16.12.2010

Ve čtvrtek byla v centru Ostravy vedle hotelu Imperial slavnostně instalována kontroverzní Klíčová socha, která svými křivkami vytváří slovo „Revoluce“. Jejím autorem je Jiří David, jeden z nejvýznamějších představitelů současné české výtvarné tvorby. Patří mimo jiné mezi spoluzakladatele umělecké skupiny Tvrdohlaví. Unikátní socha, vytvořená z (číst celé...)

Důchodce podlehl střetu s automobilem

19.12.2010

Nepozorný řidič srazil v Ostravě-Zábřehu třiasedmdesátiletého penzistu. Nehoda se stala dnes před desátou ráno na přechodu pro chodce ve Výškovické ulici. Chodec byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, po několika hodinách těžkým zraněním podlehl. Osmapadesátiletému řidiči hrozí šestileté vězení za usmrcení z nedbalosti, dechová (číst celé...)

Stovky lidí protestovaly proti smogu

17.12.2010

V pátek odpoledne se před magistrátem v Ostravě sešlo zhruba pět set lidí demonstrujících za čistší ovzduší. Téměř všichni měli na sobě symbolické respirační roušky. Akce s názvem „Rouška pro Ostravu“ byla další ze série protestů proti stále se zhoršujícímu životnímu prostředí na Ostravsku a (číst celé...)

Opilec napadl v Ostravě řidiče autobusu

15.12.2010

Pětadvacetiletý opilý muž zaútočil na šoféra autobusu, který čekal na konečné zastávce Nová huť – koksovna. Útočník, který celou noc popíjel alkohol, se chtěl v autobuse zahřát, ale řidič jej odmítl pustit dovnitř. Opilec začal pětadevadesátiletého muže brutálně bít pěstmi do obličeje a kopal ho, (číst celé...)

Opilý bezdomovec obtěžuje studenty v menze

15.12.2010

Již několik dní obtěžuje studenty a zaměstnance menzy v Reální ulici v Ostravě opilý bezdomovec. Bere si zbytky jídla, sahá strávníkům do talíře a sprostě nadává. Vrátná opakovaně volala policii. Policisté sice agresivního muže vyvedou ven, ale víc s ním nezmůžou, opilec se vždy vrátí. (číst celé...)

Ve Slezské Ostravě řeší případ týraného psa

17.12.2010

Ve středu odpoledne někdo uvázal psa na radnici ve Slezské Ostravě. Čtyřletý kříženec rotvajlera měl na krku řetěz zařezaný do kůže. Pracovník odchytové služby poraněné zvíře odvezl do psího útulku v Ostravě-Třebovicích. Zaměstnanci útulku zjistili, že má pes na krku ještě jeden menší řetěz, který (číst celé...)

Vánoční stromky přímo z plantáže

Vlastnoručně si uříznout vánoční stromek, bez obav z lesní hlídky, mohou od pondělka návštěvníci plantáže Ostravských městských lesů. Stromek je čerstvý a déle vydrží. „Už pátým rokem jsou nejčastějšími návštěvníky rodiče s dětmi, kteří dají přednost atmosféře lesní školky před shonem u nákupních center. Ten svůj (číst celé...)

V Moravskoslezském kraji budou stávkovat státní zaměstnanci

7.12.2010

Téměř šest tisíc státních zaměstnanců se chystá zítra stávkovat kvůli nízkým platům. V kraji bude omezen provoz státních institucí – škol, nemocnic a úřadů. Některé školy či radnice budou uzavřeny zcela. To znamená, že přestanou na den fungovat i školní družiny a jídelny. Co se (číst celé...)

Taxikář se svým zákazníkem chytili zloděje

6.12.2010

V neděli ráno projížděl ostravský taxikář s čtyřiadvacetiletým mužem, který se vracel domů, kolem Bělského lesa. Do jinak klidné jízdy zasáhl alarm, ozývající se z nedalekého obchodu. Vzápětí oba zpozorovali, že z prodejny s rozbitými dveřmi někdo vyšel. Když zahlédl taxi, dal se na útěk. (číst celé...)

Falešný uklízeč v Ostravě skončil

6.12.2010

Čtyřiatřicetiletý Pavel Božoň, který v Ostravě-Porubě vybíral od nájemníků zálohy na úklid společných prostor a pak slíbenou práci většinou neprovedl, své podvody vzdal. Policie proti němu nic nezmohla, odradily ho až články v médiích, které na jeho nekalé praktiky upozorňovaly. Podezřelý se od srpna prokazoval neplatným (číst celé...)

Voda v Ostravě zdraží téměř o tři koruny za kubík

1.12.2010

Metr krychlový vody bude v Ostravě poprvé stát více než 60 korun. Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) zdražením reagují především na rostoucí ceny energií a nutnost oprav. Od příštího roku stoupne cena v porovnání s letoškem o 2,94 koruny, to znamená, že obyvatelé Ostravy napojení (číst celé...)

Nezletilý utekl z ústavu a kradl

1.12.2010

Ostravská policie obvinila sedmnáctiletého mladíka, který několikrát utekl z výchovného ústavu, z celé řady trestných činů. Patří mezi ně série loupeží i útok nožem. Ukradl například auto, naboural se a z místa nehody zmizel. Od července do října mladík řádil v různých částech Ostravy. Soud (číst celé...)