Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

Události: 11/listopad 2010 - Ostrava a okolí

Vše z regionu Ostrava za měsíc Listopad.

Policie už pravděpodobně zná příčinu Nifestova řádění

30.11.2010

Šestnáctiletý mladík zvaný Nifest, který pobodal v Ostravě tři děti, se údajně před útokem rozešel se svou dívkou. Proto se opil a vztek si následně vybíjel na náhodně vybraných obětech. To je závěr, ke kterému došli ostravští policisté při vyšetřování sobotního incidentu. Podle svědků žádal Nifest (číst celé...)

EU zajímá, co uděláme pro zlepšení vzduchu na Ostravsku

29.11.2010

Evropská komise žádá od Česka vysvětlení, proč prach v ovzduší opakovaně překračuje stanovené limity. Problém s dlouhodobě znečištěným ovzduším se týká především Ostravy a okolí, ale i dalších míst v republice. Po dopise, který odeslali zástupci státu do Bruselu v březnu, tedy bude následovat další. (číst celé...)

Vstupenky na Colours podražily

28.11.2010

Cena vstupného na desátý ročník Colours of Ostrava je v porovnání s letošním ročníkem vyšší. Stoupla o 400 korun. O festival je však přesto velký zájem, rozebrány už jsou čtyři tisíce lístků. Tento týden byly vyprodány ty nejlevnější, nyní je můžete koupit za 1 390 (číst celé...)

Černá louka by se měla změnit v kulturní centrum Ostravy

25.11.2010

Přestože Ostrava nezískala titul Evropské hlavní město kultury 2015 a nedostala dotaci z evropských fondů, vedení města slibuje, že plány na přeměnu Černé louky budou uskutečněny. Aby zástupci radnice o svém záměru ujistili i skeptiky, vystavili všech 66 urbanistických návrhů. Podle primátora Petra Kajnara pokračují (číst celé...)

Při autonehodě v Ostravě zemřel řidič, spolujezdkyně je zraněná

22.11.2010

V neděli před půlnocí vyjel v Ostravě-Hrabůvce čtyřiapadesátiletý řidič ze silnice a naboural do zídky. V důsledku čelního nárazu utrpěl těžká zranění, kterým podlehl. Jeho sedmatřicetiletá spolujezdkyně je vážně zraněná, není však ohrožena na životě. Ani jeden z nich nebyl připoután. Ženu čeká dlouhodobé léčení. Policie (číst celé...)

Řidič srazil v Ostravě dvě školačky

23.11.2010

Šestaosmdesátiletý řidič srazil na přechodu pro chodce v Ostravě-Porubě dvě dívky. Nehoda se stala včera odpoledne poblíž autobusové zastávky v Ježkově ulici. Obě čtrnáctileté dívky jsou zraněné, podle lékařů jen lehce. Byly převezeny do nemocnice k ošetření. Příčinu nehody policie vyšetřuje, alkohol byl vyloučen. Podobné dva (číst celé...)

Žena sexuálně obtěžovala jiné dvě ženy

23.11.2010

Ostravská policie v těchto dnech vyšetřuje netypický případ pokusu o znásilnění. Jednatřicetiletá žena si v baru v nočních hodinách nejprve přisedla k jiné, dvaadvacetileté ženě a přes její nesouhlas ji osahávala, dokud nezasáhl kamarád obtěžované. Poté se vrátila na své místo, za chvíli se však vydala (číst celé...)

Útočnice, která pobodala několik lidí, pravděpodobně trpí žloutenkou

22.11.2010

Pětadvacetiletá žena, která v polovině měsíce zaútočila nožem na cestující na zastávce v Ostravě-Přívoze, je zřejmě nakažena infekční chorobou. Podle lékařů jde o žloutenku, zatím se však čeká na výsledky dalších testů. Při útoku byli pořezáni tři lidé, zranění by mohli být touto nemocí nakaženi. Policie (číst celé...)

Ovzduší na Ostravsku se stále horší

22.11.2010

Stav ovzduší v Moravskoslezském kraji patří dlouhodobě k nejproblematičtějším v republice. V posledních dnech se smogová situace zhoršuje, největší potíže způsobuje vysoká koncentrace aerosolu ve vzduchu. ČHMÚ dnes ohlásila překročení limitů přelétavého prachu téměř na všech měřících stanicích. Hodnoty jsou na některých místech až trojnásobné (číst celé...)

V Ostravě se chystají vánoční trhy

23.11.2010

Předvánoční přípravy jsou v moravskoslezské metropoli v plném proudu. V sobotu 4. prosince ve čtyři hodiny odpoledne budou rozsvícením vánočního stromu na Masarykově náměstí zahájeny tradiční trhy. Ve stáncích se budou prodávat převážně rukodělné předměty a také občerstvění. Organizátoři nabídnou návštěvníkům rozmanitý doprovodný program: vystoupení folklórních (číst celé...)

Žena útočila nožem na zastávce v Ostravě

15.11.2010

Ranní cestu trolejbusem znepříjemnila lidem pětadvacetiletá žena ozbrojená nožem. Na zastávce v Ostravě-Přívoze bylo kolem sedmé hodiny asi dvacet lidí. Útočnice nečekaně pořezala několik lidí, jednoho mladíka dokonce pobodala. Zraněný muž jí však vytrhl nůž z ruky a utekl do nedalekého vestibulu hlavního nádraží. Přivolaní policisté (číst celé...)

Moravskoslezský kraj bojuje se smogem

17.11.2010

Meteorologové včera upozornili na nadměrnou koncentraci smogu na Ostravsku a Karvinsku. Množství škodlivých látek může překročit stanovené limity, což by vedlo k vyhlášení signálu regulace. Dnes se situace ještě zhoršila. Více než dvojnásobné překročení limitu bylo naměřeno mimo jiné v několika částech Ostravy, signál regulace (číst celé...)

Zloděj ukradl auto během předváděcí jízdy

9.11.2010

Ostravská policie pátrá po muži, který se neoprávněně zmocnil vozidla Kia Sorento. Hledaný muž navštívil koncem října autobazar a požádal o předváděcí jízdu. Když si měl na křižovatce v Ostravě-Polance vyměnit s prodavačem z bazaru místo, vytrhl mu klíče z ruky, shodil ho do příkopu (číst celé...)

V Ostravě se narodí Svatomartinské víno trochu netradičně

První moravská vína nového ročníku pod označením Svatomartinská mohou jejich příznivci zdarma ochutnat také netradičně v centru Ostravy v historické budově dřívějšího bankovního domu na Nádražní ulici u zastávky Elektra. Vlastník stoleté budovy, Prosperita holding, umožní zájemcům z řad veřejnosti ve čtvrtek 11. listopadu od (číst celé...)

Policie se v Ostravě střetla s chuligány

6.-7.11.2010

Zápas ostravského Baníku s Plzní přerušil v sobotu policejní zásah proti chuligánům. K první potyčce došlo hned po začátku utkání, násilníci útočili na příslušníky městské policie a vzápětí i na přivolané policisty ČR. Policie na obranu použila slzný plyn. Ačkoliv vše probíhalo mimo stadion, plyn (číst celé...)

Lístky na Colours of Ostrava jsou již v předprodeji

4.11.2010

Od středy jsou v prodeji vstupenky na multikulturní festival Colours of Ostrava. Pořadatelé zatím znají jméno jen jednoho účinkujícího – bude jím  zpěvák a kytarista Brendan Perry, bývalý člen kapely Dead Can Dance, který se na Colours vrátí po roce. Letos v červenci byl jeho (číst celé...)

Ostravu povede opět velká koalice ODS a ČSSD

2.11.2010

Občanští demokraté kývli na nabídku sociálních demokratů, kteří v komunálních volbách zvítězili – koalice ovládne ostravskou radnici i v následujících čtyřech letech. ODS získala čtyři mandáty, dalších sedm křesel obsadí ČSSD. Primátorem Ostravy by měl zůstat Petr Kajnar (ČSSD). Koalice bude mít celkem 33 zastupitelů (číst celé...)

Krajský soud v Ostravě bude prověřovat průběh voleb

2.11.2010

Na Ostravsku se množí pochyby o korektním průběhu komunálních voleb. Soud se bude zabývat stížnostmi v Opavě, Frýdku-Místku, Krnově a v dalších, celkem čtrnácti městech a obcích kraje. Podezření se týká i městské části  Ostrava-Jih. Nejvíce stížností bylo zaznamenáno v Karlově Studánce, kde jsou zpochybněny (číst celé...)

Centrální obvod Ostravy ovládne v příštích čtyřech letech ČSSD a hnutí Ostravak

1.11.2010

Nově zvolení zastupitelé pro městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz už mají jasno – místní radnici povede koalice ČSSD a hnutí Ostravak v čele se sociálním demokratem Jiřím Havlíčkem, který dosud působil ve funkci místostarosty. Vládnoucí koalice bude mít v zastupitelstvu většinu – devatenáct křesel (číst celé...)

V Ostravě dnes začínají Polské dny

1.11.2010

Listopadové dny budou v Ostravě patřit polské kultuře. Počínaje dneškem se návštěvníci mohou těšit na různé koncerty, filmy, výstavy i přednášky. Program odstartuje originální polský humanitární projekt – výstava Tádžická kráva. Výstava, umístěná v antikvariátu a klubu Fiducia, potrvá až do konce měsíce. Po loňském úspěchu (číst celé...)