Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

LÉTO!!! - Ostrava a okolí

Zde se dozvíte aktuální informace z projektu LÉTO!!! v rámci projektu Ostrava 2015. Více také na stránkách www.letoostrava.cz

Na plátně uvidíte verneovku Ukradená vzducholoď, zahraje bluegrassová kapela Tygrasz

V úterý promítáme další film Karla Zemana natočený na motivy románu Julesa Vernea. Ukradená vzducholoď je nádherný příběh pěti kluků, který se odehrává na úsvitu technického věku. Při letu vzducholodí ztroskotají na pustém ostrově, setkají se s piráty a prožijí ještě spoustu dalších dobrodružství. Opět se ponoříte (číst celé...)

Léto!!! bude v pátek rozmarné, vystoupí taky legendární Hastr

Rozmarné léto, tento poetický film promítáme v Náměstíčku v pátek večer. Ospalou idylu malého  lázeňského městečka Krokovy Vary pořádně rozvíří příjezd potulného komedianta Arnoštka a jeho krásné asistentky Anny. Z místních ctihodných pánů tak rázem vyprchá všechna jejich ctihodnost a vážnost. Film je pořádně starý, podle Vančurovy předlohy (číst celé...)

Ve čtvrtek zahrají Johanky z Parku, pak promítáme Obsluhoval jsem anglického krále

Johanky z Parku začaly před dvěma lety jako dívčí kapela, ale pak od nich odešla bubenice, takže přibraly Mirka Krejsu. Začátky byly těžké, zkoušeli společně v garáži, kde byly bojové podmínky a fučel tam ledový vítr. V současné době sice pořád zkoušejí v garáži, ale v jiné a tam už (číst celé...)

Dnes v NÁMĚSTÍČKU další Menzelova komedie, taky přijde Filip M.

Jsme rádi, že jste častými hosty u nás v Náměstíčku. Dnes pro vás máme další skvělý film, Slavnosti sněženek. Hlavní problém, který se tam řeší, je vám určitě známý: Se zelím nebo se šípkovou? Jde o to, jak připravit zastřeleného kance, na kterého si dělají nárok (číst celé...)

V úterý je na řadě další filmová perla, Postřižiny. Do retro nálady vás také uvede dixielandová kapela

Krásný, poetický film se skvělými herci a atmosférou, to jsou Postřižiny. Taky se dá říct, že je to ta nejlepší oslava piva, tučného jídla a ženských vlasů, jakou si lze představit. Hlučný strýc Pepin tak trochu narušuje romantické soužití Maryšky a Francina, stejně jako správní (číst celé...)

Páteční večer bude v Náměstíčku bluesový, pak se pobavíte u Knoflíkářů

QZH Blues, to je ostravská kapela, která vám právě dnes zahraje v Náměstíčku. Čtyři muzikanti z Ostravy spolu hrají už 5 let a občas s nimi vystupují i dvě vokalistky. Těšte se na jejich vlastní skladby, třeba 21 Gramů nebo Proč se budím sám. V té se zpívá o (číst celé...)

Přijďte si poslechnout Kosťu a Ludvu, filmové nadšence čekají Samotáři

 Pokud jste ještě neviděli Samotáře, hořkou komedii režiséra Davida Ondříčka a scenáristy Petra Zelenky, pak nesmíte dnes večer chybět v Náměstíčku. Je to totiž kultovní film, který vás dostane směsicí absurdních situací, bizarních postřehů a nejrůznějších hlášek, jako je třeba ta od Jakuba, jednoho z hrdinů, který (číst celé...)

Ve středu vás v NÁMĚSTÍČKU rozehřeje Joe After Trio, pak zůstaňte na Pupendo

Jazzové seskupení Joe After Trio má v repertoáru přes 200 skladeb. Můžete se těšit na klasický čistý jazz, ale i skladby směřující k funky. Zahrají vám i některé vlastní skladby. Lídrem kapely je známý ostravský muzikant Josef „Jou After“ Pak, který spolupracoval třeba s Věrou (číst celé...)

V úterý v Náměstíčku!!! kapela Bluesquare a kultovní Pelíšky

Je konec 60. let a na chodbě jednoho z činžáku se ozve: „Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!“ Ve stejné chvíli, ale o patro výš, věší na nástěnku otec rodiny, voják z povolání, denní rozkaz závazný pro všechny členy rodiny…Tyto dvě partaje ještě netuší, že zasáhne osud (číst celé...)

V pátek zahraje v NÁMĚSTÍČKU kapela z Hlučína s tajemným názvem Raptor Konrad

Je jich pět a hrají takzvaný progresivní rock. Za sedm let, co spolu vystupují, se už rozhodně měli čas sehrát. Ale posoudit to musíte sami. V Náměstíčku začnou od 18 hodin a zahrají vám skladby ze svého alba Lybar Band, které nahráli v Parníku během koncertu v roce (číst celé...)

PORUBA!!!

Po čtyřech letech se do Ostravy vrací kapela Kochani Orkestar z Makedonie, která vzbudila obrovský rozruch na festivalu Colours of Ostrava. Divoké cikánské rytmy prolínající se s orientální hudbou tehdy doslova strhly všechny, kdo stáli pod pódiem. Balkánský zázrak, jak teď říkají kapele hudební publicisté, vystoupí (číst celé...)

Ve čtvrtek změna stylu, v NÁMĚSTÍČKU!!! bude znít punk

V plátěném stanu na Masarykově náměstí zahraje ve čtvrtek v podvečer punková kapela Rumones, kterou tvoří čtyři muzikanti z Hlučínska. Říkají si Ringo, Havran, Vitas a Prass a pokud jste o nich nikdy neslyšeli, tak si přijďte poslechnout jejich repertoár, hrají docela melodické punkové skladby. Abyste v tom měli (číst celé...)

Prvorepublikový korupční skandál na Ostravsku opět ožije na plátně, v NÁMĚSTÍČKU promítáme Konto separato

Ve středu 14.7.2010 promítáme film, který věrně zachycuje obrovský korupční skandál, jenž na Ostravsku způsobil doktor práv Karel Zajíček, bonviván a obdivovatel žen, ale hlavně ředitel dolů hraběte Larische. Jeho hlavním úkolem je osvobodit pana hraběte od nespravedlivých daní. A tak Zajíček využívá veškerý svůj um (číst celé...)

NÁMĚSTÍČKO!!! v úterý obsadí rockeři, zahraje kapela TOYS, poté promítáme film Kouř

Vznikli teprve před rokem a půl, ale už toho stihli poměrně hodně, hrají v klubech, na festivalech (naposledy třeba na Noci plné hvězd v Třinci) a připravují cédéčko. Řeč je o rockové kapele z Frýdku- Místku TOYS. Jádro kapely, Luboš Zalubil a Bruno Gross, se nejprve věnovalo country. (číst celé...)

PÁRTY!!! na Masarykově náměstí

Adrenalinové městečko – atrakce nejen pro návštěvníky Colours 2010. Provozní doba v pátek 16.7. v čase od 12 do 22 hodiny, v sobotu 17.7. mezi 10 a 22 hodinou a v neděli 18.7. začínáme v 10 a končíme v 18 hodin. Vše na Masarykově náměstí. Návštěvníci (číst celé...)

Náměstíčko!!! má i svoji „pomyslnou“ zastávku

Dopravní podnik Ostrava instaloval v těchto dnech na Masarykově náměstí u vstupu do klubu Náměstíčko!!! informační stojan v podobě „trojzastávky“. Kolemjdoucí se tak mohou například dozvědět o prázdninových jízdách historickým trolejbusem ve vybraných dnech (17. a 31. 7. a 14.8.) mezi zastávkami Hlavní nádraží a (číst celé...)

V pátek 10. a sobotu 11.června je LÉTO!!! na Stodolní

Dnes a zítra od 17 hodiny se projekt Léto!!!  přesune na ostravskou Stodolní ulici, kde na pódiu postaveném na volné ploše vedle Hotelu Brioni vystoupí kapely Fiha, Rudy Horvat Group, Flash Back, Retro Blues, Jazzyk a Baron Union.  Dále uvádíme krátké představení. FiHa je k

ytarová kapela, která existuje (číst celé...)

Klub NÁMĚSTÍČKO!!!

Po celé léto si mohou návštěvníci netradičního klubu NÁMĚSTÍČKO!!!  na Masarykově náměstí v centru Ostravy v pracovních dnech mezi 14 a 22 hodinou vychutnávat skvělou atmosféru. Součástí dvou velkých stanů je filmová a TV projekce, pódium s produkcí regionálních kapel, možnost wi-fi připojení, prezentace aktivit městských společností, partnerů (číst celé...)