Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

Události: 01/leden 2010 - Ostrava a okolí

Co se dělo v lednu 2010 v Ostravě a okolí – to nejdůležitějsí:

Vítkovice vyhráli

29. 1. 2010

Hokojisté Vítkovic porazili ve 45. kole extraligy Litvínov 6:3 (číst celé...)

Další mrtvý pod vlakem

28. 1. 2010

Ostravští policisté vyšetřují úmrtí muže na železniční trati mezi zastávkami Ostrava- Svinov a Ostrava – Vítkovice. Strojvedoucímu osobního motorového vlaku náhle vběhl před vlak muž. Po střetu muž na místě zemřel. Dosud nebyla zjištěna totožnost mrtvého muže. (číst celé...)

Banik Ostrava posílil kádr

28. 1. 2010

Na půl roku do Baníku Ostrava přestoupil dvacetiletý krajní obránce Tomáš Jursa, který bude v klubu na půl roku hostovat z druholigové Karviné. (číst celé...)

Kraj dá statisícové dotace vědě

26. 1. 2010

Moravskoslezký kraj se rozhodl, že podpoří částkou deset milionů korun výzkum a vyvoj ve firmách, které spolupracují s vysokými školami nebo výzkumnými ústavy v regionu. Podniky mohou získat až 300 000 korun. Peníze mohou využít například na návrhy prototypů, testování nebo studie proveditelnosti. (číst celé...)

Nejlepší Iva Straková a Andrej Těrešin

25. 1. 2010

Šestý ročník Ostravské laťky uspořádá oddíl atletiky SSK Vítkovice poprvé v multifunkční hale ČEZ Arény. Mezi ženami byla nejlepší Iva Straková s výkonem 189 cm a mezi muži obhájil loňské prvenství s výkonem 228 cm Andrej Těrešin z Ruska. (číst celé...)

Ostraváci vyrážejí do Beskyd

12. 1. 2010

Provozovatelé horských středisk v Beskydech si mnou ruce. Zimní areály praskají ve švech a vlekaři hlásí nadprůměrnou navštěvnost, hlavně o víkendech. Užívejte si sněhu dokud jestě je. (číst celé...)

Zemřel Ivo Stolařík

18. 1. 2010

Ve věku 86 let zemřel významný hudební vědec, folklorista, spisovatel, pedagog a jedna z největších osobností kultury na Ostravsku Ivo Stolařík. Během svého života jako ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava, v ostravském Studiu České televize a ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm. (číst celé...)

Tříkrálové sbírky

13. 1. 2010

Koledování Tříkrálove sbírky končí až zítra, ovšem už nyní se sčítají průběžné výnosy. V ostravsko – opavské diecézi již byla překročena částka jeden milion korun. (číst celé...)

Nezaměstnanost v Ostravě stoupá

11. 1. 2010

Na konci loňského roku Úřad práce v Ostravě evidoval celkem 20 400 uchazečů o zaměstnání. To znamená 11,3 procentní míru nezaměstnanosti v Ostravě. Na jedno volné místo připadá 23 osob. Počet volných míst stále klesá a prognóza není moc příznivá. (číst celé...)

V Ostravě ve dvanáctipatrovém domě hořelo

8. 1. 2010

Při požáru sklepa ve dvanáctipatrovém domě ve Vyškovicích museli hasiči v noci z úterý na středu evakuovat osm lidí. Zbytek lidí opustil dům bez jejich pomoci. Oheň někdo úmyslně založil. Škoda je zhruba půl milionu korun. Požár se obešel bez zranění. Policie (číst celé...)

Narazila do sypače a zemřela

4. 1. 2010

Mladá dvacetiletá žena zemřela o víkendu při srážce osobního autombilu se sypačem. Při nehodě na hlavním tahu z Ostravy do Havířova byly zraněni další tři lidé. Mladá řidička se třemi spolujezdci nešťastnou náhodou narazila do sypače ve chvíli, kdy se vůz silničářů na (číst celé...)

Špatné ovzduší v Ostravě přetrvává

3. 1. 2010

Špatné rozptylové podmínky negativně ovlivňovaly čistotu ovzduší v kraji. Tuto informaci zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Na Ostravsku byly limity pro výskyt prachu ve vzduchu překročeny více než dvojnásobně. Nejhorší situace byla v Karviné, o něco lepší na Ostravsku. S ovzduším by se určitě (číst celé...)

V Ostravě hořela kotelna

1. 1. 2010

Dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Zábřehu a Hrabůvce zasahovaly včera pozdě večer u požáru v bývalé kotelně v Ostravě-Hrabůvce.Požár v Horní ulici si vyžádal zranění dvou bezdomovců. Protože objekt plný odpadků je dlouhodobě nevyužívaný,škoda byla nulová. Škodu 1000 (číst celé...)