Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

Události: 05/květen 2010 - Ostrava a okolí

Začíná měsíc květen a s ním spousta nových zpráv a informací o Ostravě.

Zloděj zamkl barmanku na záchodě

31. 5. 2010

Osmatřicetiletou barmanku zamkl na WC v herně v Ostravě-Výškovicích neznámý muž poté, co na toaletě nejdřív utrhl lanko přívodu vody a k údajné poruše ženu přivolal. Pak si z herny odnesl 50 tisíc korun. Uvězněná barmanka neutrpěla žádná zranění, policisté po muži pátrají. (číst celé...)

Těžký úraz na stavbě

31. 5. 2010

K vážnému úrazu na stavbě došlo 30. května v Ostravě při stavbě bednění na betonáž sloupů, kdy konstrukce spadla na 38letého dělníka. V důsledku pádu bednění byl muž těžce zraněn. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro těžké ublížení (číst celé...)

Skončili ve vazbě

30. 5. 2010

Dva ze tří mužů podezřelí z toho, že v noci ze soboty na neděli vláčeli v Havířově po silnici sedmadvacetiletého vrstevníka, kterého připoutali lanem za svoje auto, skončili ve vazbě. Po třetím podezřelém policie zatím stále pátrá. (číst celé...)

Charita v Ostravě vybrala na pomoc postiženým povodněmi pět milionů korun

27. 5. 2010

Bezmála pět milionů korun shromáždila během deseti dnů na povodňovém účtu Diecézní charita ostravsko-opavská. Na charitním povodňovém účtu jsou necelé tři miliony korun, formou DMS zpráv dárci poslali téměř dva miliony korun. (číst celé...)

Uvidí Ostrava světový rekord?

27. 5. 2010

Ve tři čtvrtě na šest bude na městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích zahájen 49. ročník atletického mítinku Zlatá tretra. Jeho hlavní hvězdou je olympijský vítěz a světový rekordman Ussain Bolt. (číst celé...)

Autorské čtení Karla Adamuse

26. 5. 2010

V ostravském Domě umění vystoupí od šestnácti hodin třinecký básník a výtvarník Karel Adamus. Bude předčítat ukázky vlastní tvorby. Karel Adamus:

Karel Adamus (29. 4. 1943, Plzeň), autor vizuální poezie, básník, výtvarník, žije v Třinci. Absolvoval Střední průmyslovou školu, obor strojírenská (číst celé...)

V centru Ostravy se do země propadlo hasičské auto

25. 5. 2010

Kolo hasičského vozu se dnes propadlo na Masarykově náměstí. Na chodníku tak vznikl kráter o rozměru dvakrát jeden metr. Hluboký je zhruba dva metry. Hasičský vůz musel vytáhnout přivolaný jeřáb. Policie řeší, jestli za propadnutí může firma, která tu před třemi lety (číst celé...)

Účet pro dobrovolné dárce

26. 5. 2010

Město Ostrava zřídilo účet, na kterém bude shromažďovat peněžité dary od dárců, kteří chtějí pomoci lidem poškozeným povodněmi. Peněžité dary je možno poukázat na číslo účtu 19-1649297309/0800, variabilní symbol 7750102010 (číst celé...)

Bolt už letí na Zlatou tretru

24. 5. 2010 Bolt už letí na Zlatou tretru. V Šanghaji se nezranil, oddechli si v Ostravě. Šéfové ostravského atletického mítinku spolu s několika atlety a trenéry sledovali šanghajské zápolení v Diamantové lize v televizi. „Hlavně si vždy přeji, aby se nikdo nezranil, aby se (číst celé...)

Analogové vysílání druhého programu brzy skončí

24. 5. 2010

Definitivní vypínání analogového signálu už došlo i na Ostravsko. ČT 2 bude možno postaru sledovat jen do konce června. O Novu, Primu a ČT 1 zatím diváci s analogovým příjmem nepřijdou. (číst celé...)

V Ostravě na přechodu pro chodce srazilo auto dvě děti

20. 5. 2010

V Ostravě-Vítkovicích před 11:00 srazil automobil na přechodu pro chodce dvě děti. Jedno utrpělo těžké zranění, druhé je zraněno lehce. Policie na místě nehodu vyšetřuje. Dvě děti ve věku devíti a deseti let srazila na přechodu pro chodce 20. letá řidička automobilu (číst celé...)

V ostravské fakultní nemocnici začali testovat cyberknife

23. 5. 2010

V onkologickém centru Fakultní nemocnice Ostrava brzy zprovozní první pracoviště svého druhu v republice. Jde o kybernetický ozařovač pro léčbu nádorů v dosud velmi špatně přístupných místech lidského těla. Například v plicích, slinivce nebo mozku. Cyberknife, jak se špičková technika za 200 miliónů (číst celé...)

Ostrava už zažila pokus o rabování

18. 5. 2010

Do jednoho z částečně zaplavených objektů v Ostravě se v pondělí pokusila vloupat trojice osob. Jejich cílem bylo ukrást jízdní kola. Policisté zloděje na místě zadrželi díky včasnému upozornění všímavých lidí. Zatím není možné k případu zveřejnit žádné další informace. (číst celé...)

Trenér Koubek zůstává v Ostravě

17. 5. 2010

Fotbalisty Ostravy dále povede trenér Miroslav Koubek. Osmapadesátiletý kouč, který tým dovedl na třetí místo a vybojoval mu účast v Evropské lize, dnes v Baníku prodloužil smlouvu o jeden rok. (číst celé...)

Ostrava – Příbram 1:1

15. 5. 2010

Až na třetí místo klesli v konečné prvoligové tabulce fotbalisté Ostravy, kteří v posledním ligovém kole remizovali v Příbrami 1:1 a v soutěži skončili až za Spartou a Jabloncem, s nimiž se až do dnešního dne přetahovali o mistrovský titul. Ostrava (číst celé...)

Ostrava – školy získají techniku za miliony

15. 5. 2010

Elektricky ovládaná projekční plátna, interaktivní tabule, počítačové sestavy a další vybavení získá v novém školním roce dvanáct porubských základních škol. Nákup multimediální techniky umožní dotace ve výši 16,5 milionu korun, kterou městský obvod Poruba obdrží z Regionálního operačního programu (ROP) (číst celé...)

Ostrava uvidí show legendárních Kiss

14. 5. 2010

Legendární rocková skupina Kiss se v rámci současného koncertního turné vrátí do České republiky. První koncert se uskuteční v pátek 21. května v ostravské ČEZ Aréně. Naposledy průkopníci hororově pojatých fenomenálních jevištních show koncertovali v Česku před dvěma lety. KISS:

Kiss (číst celé...)

Povodně 2010 v Ostravě

Pro aktuální informace o povodních v Ostravě se podívejte na některý z odkazů v detailu příspěvku. Aktuální srážky – radarová data aktuální dešťová situace Povodně – online reportáže online reportáž na iDnes.cz online sledování situace na Novinky.cz online přenos ČT24 online zpravodajství na Blesk.cz Povodně – články Lidé z Ostravy by se mohli vrátit (číst celé...)

Školy získají techniku za 17 milionů korun

12. 5. 2010

Elektricky ovládaná projekční plátna, interaktivní tabule, počítačové sestavy a další vybavení získá v novém školním roce dvanáct porubských základních škol. Nákup multimediální techniky umožní dotace ve výši 16,5 milionu korun, kterou městský obvod Poruba obdrží z Regionálního operačního programu (číst celé...)

Osud stadionu na Bazalech je nejasný

13. 5. 2010

Město Ostrava stále nemá jasno v tom, kde vybuduje nový městský fotbalový stadion pro prvoligový Baník Ostrava. Přestože se ve středu zastupitelé setkali na neveřejném pracovním jednání, kde se výstavbou sportovního stánku rovněž zabývali, shodnout se nedokázali a politické (číst celé...)

Baník remízoval 2:2

8. 5. 2010

Baník přišel o výhru nad Boleslaví v poslední minutě. Fotbalisté Ostravy mohli jít před závěrečným ligovým kolem na první místo a do dvoubodového trháku, ale výhru nad Mladou Boleslaví ztratili v poslední minutě, kdy na 2:2 vyrovnal Táborský. Vedle výhry přišla (číst celé...)

Lupič v kukle si odnesl z ostravské prodejny čtvrt milionu

8. 5. 2010

Lupič maskovaný v černé kukle přepadl dnes ráno jednu z prodejen smíšeného zboží v Ostravě. Prodavačky přinutil pod hrozbou použití jiskřícího paralyzéru, aby mu vydaly z trezoru téměř čtvrt milionu korun. Policie po něm nyní pátrá. Policistům se podařilo v prodejně (číst celé...)

Strážník z Ostravy přepadl tři banky a hernu

4. 5. 2010

Nejméně čtyři loupeže na severu Moravy spáchal podle policie ostravský městský strážník. Při jednom přepadení banky, kdy se maskoval obvazem, a proto se mu začalo říkat Mumie, si vzal jako rukojmí ženu s vnoučetem a ohrožoval je kuchyňským nožem. Celkem (číst celé...)

Žena v Ostravě porodila pětikilového chlapečka

3. 5. 2010

Na den zasvěcený lásce porodila žena krásného pětikilového chlapečka. Pořádnou porci lásky si 1. května užili na gynekologicko-porodním oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Na svět tam přišel téměř pětikilový chlapeček Honzík, který navíc měřil nadprůměrných 56 centimetrů. Maminka už porodila svoje druhé dítě a (číst celé...)

Zápas o titul zkončil remízou

3. 5. 2010

V 27. kole Gambrinus ligy se mezi sebou utkaly týmy FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha. Zápas skončil remízou 1:1. Informace a statystiky ze zápasu:

Branky: 13. Řepka vlastní – 53. Kadlec. Rozhodčí: Damková – Kordula, Mencl. Žluté karty: Varadi – Řepka, Hoheneder, (číst celé...)