Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

10/říjen 2011 - Ostrava a okolí

Každý má svůj Everest, říkají zdravotně postižení turisté

Je sobota 22. října ráno, půl stupně nad nulou a mlha, že není vidět na pár metrů. Kdo může, raději zůstává pod peřinou. Ne ovšem zdravotně postižení turisté. Od jejich podzimní návštěvy Chráněné krajinné oblasti Poodří je nepřízeň slunce neodradí. Ostatně i na pozvánce na (číst celé...)

Příběh Sandry je inspirací pro překonávání bariér

Sandra opatrně ohmatává hlavu krokodýla. Nechápe, proč má nozdry tak daleko od očí. Vůbec netušila, jak vlastně krokodýl vypadá. Sandra se totiž musí dívat rukama. A na krokodýla si prostě každý den nesáhnete. Dřevěná socha krokodýla s ploškami na sezení v místě hřbetu je jednou (číst celé...)

Ostravská zoo a Slezskoostravský hrad mají své brány otevřené pro všechny

Irena Hufová nebyla v ostravské zoo několik let. Když ji letos na podzim navštívila, byla mile překvapena. Nadchly ji nové expozice i chovatelské úspěchy, kterých ostravská zoo dosáhla. Ale hlavně, pro ni, vozíčkářku, se tam mnoho věcí zásadně zlepšilo. „Kdybych měla ostravskou zoo oznámkovat, dostala (číst celé...)

Ceny nových bytů v Ostravě klesají

Za poslední dva roky trvale v Ostravě klesají ceny bytů a to i novostaveb. Zatímco před krizí se pohybovala cena nového bytu okolo 50tisíc kč za m2, nyní to je okolo 30tisíc za metr. Starší byt lze pořídit už za ceny okolo 15 tisíc za (číst celé...)

Zaměstnanci ArcelorMittal se bojí o práci

Ve firmě ArcelorMittal Ostrava panuje nervozita způsobená špatnou prognózou na světovém trhu s ocelí. Hrozí, že vyhasne jedna ze dvou vysokých pecí a o práci by tak přišlo tisíce lidí. Odboráři proto burcují zaměstnance k jednotnému postoji a organizují mítingy, na kterých vysvětlují možné dopady. (číst celé...)

Likvidace lagun v Ostravě bude stát více

Sdružení Čistá Ostrava nově uvedlo, že likvidace odpadů z ostravských ropných lagun bude stát o stovky milionů více, než se čekalo. Prodraží se totiž spalování vyváženého odpadu, kterého bude víc, než se původně čekalo. Peníze navíc bude muset doplatit stát. (číst celé...)

Likvidace autovraků v Ostravě zdarma

Město Ostrava nabízí během října a listopadu možnost zbavení se starého autovraku zcela zdarma. Likvidaci je možné domluvit na telefonním čísle 604 228 312. Je potřeba předložit občanský průkaz a velký techničák, případně plná moc se souhlasem majitele. (číst celé...)

Ostrava žádá vysvětlení úniku oxidů síry

Město žádá prošetření a vysvětlení důvodu většího úniku nebezpečných oxidů síry z ostravských ropných lagun. (čtěte taký zde). Zvýšené hodnoty zaevidovaly měřicí stanice Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě-Přívoze, Fifejdách ale i v Bohumíně na Karvinsku. Město chce znát příčiny úniku i četnost a (číst celé...)

Turecký velvyslanec v Ostravě

Ostravu navštívil turecký velvyslanec pan Cihad Erginay. Rozvíjející se hospodářství Turecka podněcuje snahu podnikatelů investovat v zahraničí. Jedním z cílů těchto investic by mohla být právě Ostrava a její průmyslová zóna včetně pracovní síly k dispozici. Pan velvyslanec také naznačil možné partnerství Ostravy s významným a (číst celé...)

Festival vážné hudby v Ostravě

Festival vážné hudby v Ostravě probíhající v měsíci říjnu navštěvují tisíce lidí, přesto festival bojuje o finanční přežití. V porovnání s jinými festivaly má tento malý rozpočet, který sotva stačí na to, aby akce nebyla ztrátová. Svatováclavský ostravský festival se může pyšnit (číst celé...)

Ostrava má první pasivní administrativní budovu v Česku

První pasivní administrativní budovu v Česku navrhl architekt Radim Václavík a najdete ji v Ostravě. Budova je sídlem několika společností zaměřených na technologie z oblasti úspory energie. Největší z nich je firma Intoza. Lidé zde mohou získat tedy jak informace z různých oborů úspory energie (číst celé...)