Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

09/září 2011 - Ostrava a okolí

To nejdůležitější z regionu Ostrava v měsíci září 2011

Premiéra opravených varhan v kostele sv. Václava

V ostravském kostele svatého Václava zazněly 28.9. poprvé opravené a restaurované varhany pocházející z období pozdního baroka. V minulosti patřily tyto varhany kostelu ve Vlkovicích u Fulneku na Novojičínsku. Jejich renovace trvala tři roky. Kostel sv. Václava v Ostravě je nejstarším kostelem ve městě. V roce (číst celé...)

Úspěšný protest zdravotního personálu v Ostravě

Odpoledne 20. září 2011 protestovalo v Ostravě více než 100 zaměstnanců tvořících v nemocnici tzv. nelékařský personál za zachování stávajícího způsobů odměňování.  Odvrátili tak zavedení nových tarifních tabulek, které plánoval moravskoslezský kraj uplatnit v 8 krajem spravovaných nemocnicích. (číst celé...)

Opravené ostravské náměstí čeká další rekonstrukce

Ostravské Masarykovo náměstí čekají po 4 letech od kompletní renovace další opravy, pravděpodobně již letos. Původní rekonstrukce stála necelých 100 milionů korun, ale již po pár měsících se začali objevovat problémy např. vypadávající dlažební kostky. V květnu 2010 se dokonce propadlo celé hasičské auto. (číst celé...)

Dny NATO Ostrava

Následující týden čekají Ostravu dny NATO. K letošním lákadlům patří například bombardér B-52 nebo předvedení elitní zásahové jednotky německé celní správy (ZUZ). Neméně zajímavá budou i představení tří leteckých akrobatických skupin: Red Arrows, Turkish Stars (letos poprvé) a Baltic Bees. Nezapomeňte: dny NATO 24. – .25.9.2011, (číst celé...)

Zapách ostravských lagun brzy skončí

V posledních dnech si lidé Ostravské části Fifejdy stále více stěžují na intenzivní zápach z blízkých lagun. Tento nárust má na svědomí zintenzivnění sanačních prací firmy Geosan, kdy při zavápňování lagun vznikají plyny jako např. sirovodík a ty způsobují zápach. Dobrou zprávou je, že práce by (číst celé...)

Ruda z Ostravy útočí na vládu

Bavič Ruda z Ostravy natočil provokativní video na podporu Ostravy: „Ostravu nedáme“. Ve videu poukazuje na nedostatek financí na kulturu, sport nebo dětské atrakce a snaží se tak upozornit na negativní dopad odebrání částí dotací krajským městům. Video ke zkouknutí zde: Ruda z Ostravy – OSTRAVU (číst celé...)

Ostrava zrušila smogovou MHD

Bezplatná MHD v Ostravě v období smogu po necelém roce končí. Důvody jsou ryze ekonomické, peníze začínají chybět jinde, například při nákupu emulzní nafty. Opatření, které platilo od prosince 2010, vyšlo město na 23 milionů korun a zastupitelé ho k 14.9.2011 zrušili. (číst celé...)

Ozbrojená loupež v Ostravě-Porubě

V pobočce české spořitelny v Ostravě Porubě ukradl ozbrojený muž 13.9.2011 několik desítek tisíc korun. Lupič si nejprve v poklidu odebral pořadový lístek, počkal až na něj přijde řada. Po té, co pokladní ukázal zbraň a lístek s napsanou výzvou, sebral peníze a v klidu (číst celé...)

Hosté utrácejí méně peněz

Ostravští hospodští a restauratéři při průzkumu uvedli, že lidé při návštěvách jejich zařízení šetří. Ani po 3 letech od krize v roce 2008 se nevrátili tržby na původní hodnoty. Jeden příklad za všechny: dříve vypil host průměrně 4 až 5 piv, teď je jen to (číst celé...)

V Ostravě se debatovalo o bezbariérovém cestovním ruchu

V pátek 9. září dopoledne se v ostravském hotelu Park Inn sešli zástupci Klubu českých turistů, organizací, které pomáhají zdravotně postiženým, krajského úřadu a Moravskoslezského klastru cestovního ruchu na workshopu k projektu Cestovní ruch bez bariér. Debatovalo se o tom, jak více přiblížit cestování po Moravskoslezském (číst celé...)

Požár sauny ostravské nemocnice

V areálu městské nemocnice Ostrava-Fifejdy hořela 10.9.2011 sauna a muselo být evakuováno 43 lidí, nikdo nebyl zraněn. Škoda je odhadována na 2 miliony korun. (číst celé...)

Křtiny sloní samičky

První samička slona indického narozená v ČR byla v sobotu 10. září 2011 pokřtěna v Ostravské zoo. Slůně dostalo jméno Rashmi s českým významem: Zářivě jasný paprsek Měsíce. Sloní samička si dovádění v bazénku užívala (číst celé...)

Demonstrace starostů v Ostravě

Asi stovka starostů obcí moravskoslezského kraje demonstrovala 5. září v Ostravě na podporu chystané novele zákona o rozpočtovém určení daní. Novela by přinesla více peněz pokladnám menších měst a obcí. Peníze by ale částečně šly z pokladen čtyřech největších měst (Praha, Brno, Ostrava a Plzeň) (číst celé...)

V Ostravě shořel dálkový autobus

8. září ráno zasahovali tři jednotky hasičů při požáru autobusu v Ostravě-Kunčicích. Škoda byla vyčíslena na 2,5 milionu korun. Při požáru shořel téměř celý interiér autobusu. (číst celé...)

Nový sportovní areál Ostrava-Zábřeh

Nový sportovně – rekreační areál byl otevřen v Ostravě Zábřehu 8. záři 2011 při Středisku volného času. Areál nabízí část s několika hřišti a inline dráhou a odpočinkovou část s lavečkami a zelení. Celkové náklady činili 16 milionů korun. (číst celé...)

5. dítě v ostravském babyboxu

Babybox v Ostravě  pomohl zachránit 7.  září jednodenní holčičku. Toto bylo již páté využití této vyhřívané schránky. Holčička je zcela v pořádku a zdravá a dostala jméno Milena po sestřičce, která ji z babyboxu vyzvedla. Babybox je umístěn v areálu Městské nemocnice Ostrava. (číst celé...)

České dráhy zvyšují komfort

Jako odvetu konkurenčního boje na železnici, přichází České dráhy s novinkou ve formě stevardek. Stevardky by se měly starat o usazení cestujících na své místo a dále budou zodpovědné za čistotu vozů první třídy. Obsluhováni budou pouze cestující první třídou a ve vlacích třídy SC (číst celé...)