Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

08/srpen 2011 - Ostrava a okolí

Ostravská firma modernizuje švédské tramvaje

12.8.2011

Společnost Ekova Electric, která se před několika měsíci oddělila od Dopravního podniku Ostrava, dostala zakázku na modernizaci 79 tramvajových souprav ze švédského Göteborgu. Do moravskoslezské metropole se vozy dostanou po moři speciálně objednaným trajektem a následně po souši na speciálních podvalnících. Celkem musí překonat více (číst celé...)

Zoo Ostrava má letos rekordní návštěvnost

15.8.2011

Zoologickou zahradu v Ostravě navštívil minulý týden 328 621. návštěvník. Na tomto čísle se zastavilo počítadlo loni 31. prosince, vedení zoo tedy už nyní ví, že tento rok bude návštěvnost vyšší. Významným návštěvníkem se v pátek stal Adrian Machon z Polska, který do České republiky (číst celé...)

Policie pátrá po důchodci z Vratimova

14.8.2011

Ostravští policisté žádají o pomoc při hledání seniora. Devětaosmdesátiletý Rudolf Vašíček je pohřešován od 11. srpna. Naposledy ho lidé zahlédli 3. nebo 4. srpna v restauraci ve Vratimově. Pohřešovaný muž je asi 175 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má vrásčitý obličej, krátké ustupující šedivé vlasy, malé (číst celé...)

Železniční trať mezi Brnem a Ostravou čeká oprava

12.8.2011

Železniční dopravu mezi dvěma moravskými metropolemi nahradí na celý týden autobusy. Důvodem je oprava zastaralých kolejí. Před dvěma měsíci se na poškozené jednokolejce u Vyškova převrátil nákladní vlak. Během následné dvoudenní výluky byly nejhorší úseky provizorně opraveny, nyní je však třeba opravy dotáhnout do konce. (číst celé...)

Ocelárenská struska v podloží narušuje stavby v Ostravě

7.8.2011

Při stavbě dálnice D47 a Fakultní nemocnice Ostrava použily stavební firmy na podloží nevhodnou strusku. Ta začala po čase bobtnat a zničila tak vstupní atriový objekt nemocnice i část dálnice. Ve zmíněné vstupní budově byla dříve například restaurace či samoobsluha, dnes je již rok a (číst celé...)

V Ostravě modernizují tramvaje pro Göteborg

Sedmdesát devět tramvají typu M31 dovezených ze švédského Göteborgu zmodernizují společně ostravská firma Ekova Electric a francouzská společnost Cegelec. Nadměrný náklad v podobě jedné tramvajové soupravy, vážící více než čtyřicet tun, převzali zástupci obou společností dnes v ranních hodinách. „Přeprava je zajišťována na speciálním trajektu, který byl objednán téměř (číst celé...)

Policisté přejeli ležícího muže, o trestný čin prý nešlo

10.8.2011

Policejní hlídka ve služebním voze přejela muže, který ležel na silnici. Ten bezprostředně po střetu podlehl vážným zraněním hlavy. Mrtvý neměl u sebe žádné doklady, další podrobnosti o jeho osobě policie nesdělila. Policista, který seděl za volantem, se psychicky zhroutil a byl převezen do nemocnice. (číst celé...)

Muže prý pronásledovaly žížaly a psi, požádal o pomoc policii

9.8.2011

S kuriózní žádostí o pomoc se setkali strážníci v Ostravě-Mariánských horách. Obrátil se na ně čtyřicetiletý muž s tím, že jej pronásledují tři lidé, dva muži a žena. Rozrušený muž uvedl, že se dostali k němu do bytu v podobě žížal přes umyvadlo. Když se (číst celé...)

Tramvaj přivřela cestující a několik metrů ji táhla

9.8.2011

Tramvajová doprava může být nebezpečná, stačí, aby nepozorný řidič přivřel cestujícího do dveří. Ostravská policie hledá svědky hned dvou podobných incidentů. První z nehod se stala dopoledne 18. června na Opavské ulici v Ostravě-Porubě. Dveře skříply ženu při vystupování ze soupravy a následně ji tramvaj (číst celé...)