Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

07/červenec 2011 - Ostrava a okolí

Novinky z Ostravy a okolí

Kontrola stánkařů na Colours vynesla 5000 korun

Ostravský festival Colours of Ostrava nebyl jen o hudbě. Před pár dny se postaral o vzrušení stánek s konopím, jemuž bylo přímo na místě zabaveno několik rostlin, a následně byl stánek zavřen. Česká obchodní inspekce se zaměřila i na další stánky a z celkem sedmnácti (číst celé...)

Policie na Colours of Ostrava zabavila konopí

Colours of Ostrava se dočkalo vzruchu policie. V jednom z prodejních stánků který nabízel oleje, masti, semínka a další zboží, bylo nalezeno téměř čtyři sta kusů rostlin konopí. Strážníci stánek zajistili a rostliny zabavily. Rostliny byly velikosti zhruba od čtyřiceti do stodvaceti centimentů. Podle samotných (číst celé...)

V Ostravě vznikne informační centrum s nejrychlejším počítačem ve střední Evropě

Ostrava dá vzniknout novému superpočítačovému centru v celkové hodnotě přes dvě miliardy, jenž nebude mít ve střední Evropě konkurenci. Budova nového centra se má zrodit v areálu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. V první fázi v roce 2112 by mělo dojít ke zprovoznění (číst celé...)

Důl Karviná vydal obět, druhý horník je vážně zraněný

Karviná – v úterý v odpoledních hodinách zemřel v podzemním dolu Karviná pětačtyřicetiletý horník. Další utrpěl zranění v hloubce okolo devíti set metrů. Informovalo tom mluvčí těžební společnosti OKD Vladislava Sobola. Oba horníci nebyli zaměstnanci společnosti OKD, ale pracovali pro dodavatelskou firmu. Příčiny neštěstí zatím nejsou (číst celé...)

Zloději si odvezli automobily i těžkou techniku za miliony

Do areálu společnosti v Ostravě Mariánských Horách vnikla mezi 4. – 7. červencem skupinka zlodějů. Po překonání vstupních dveří vnikli do objektu, kde ukradli klíče od vozidel a těžkých strojů. Způsobená škoda přesahuje pět milionů korun. Mezi zmizelou technikou se nachází nákladní auto Iveco, dodávka (číst celé...)

Bouřka zastavila tramvajovou dopravu

Divoké čtvrteční odpoledne zažili ostravští obyvatelé v městské části Zábřeh. Bouřka s vydatnými srážkami zaplavila křižovatku ulic Pavelkova a kapitána Vajdy. Kvůli vysoké vodě byl znemožněn průjezd tramvajovým vozům a dopravní podnik zažil další krušnou chvilku. Křižovatka byla zprůjezdněná až za pomocí hasičů, kteří vyčistili kanalizaci (číst celé...)