Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

06/červen 2011 - Ostrava a okolí

Aktuality z regionálního dění Ostravy a okolí za červen 2011

V létě bude jezdit v Ostravě méně spojů MHD, některé zastávky budou přejmenovány

1.6.2011

Městská hromadná doprava v Ostravě o víkendu přejde na prázdninový režim. Letní jízdní řády autobusů, trolejbusů a tramvají začnou platit v neděli 3. června. Provoz bude zcela přerušen na linkách 10, 20 a 109. Dalších linek se dotkne omezení spojů, a to především v přepravní (číst celé...)

Policie pátrá po totožnosti mrtvého

1.6.2011

Ostravští policisté zjišťují totožnost mrtvého muže, který byl nalezen 24. června v Bělském lese v městské části Ostrava-Zábřeh. Odhadovaný věk muže je 45 až 50 let. Je vysoký 62 centimetrů, je štíhlé postavy, má hnědé oči, vlasy a vousy, střižené na strniště. Měl na sobě (číst celé...)

Raper, který pobodal chlapce na sídlišti, půjde na devět let do vězení

1.6.2011

Sedmnáctiletý mladík přezdívaný Nifest v opilosti pobodal loni v listopadu na sídlišti v Ostravě-Zábřehu tři děti. Údajně proto, že neunesl rozchod s dívkou. Dnes ráno byl Krajským soudem v Ostravě odsouzen k devíti letům za mřížemi. Protože ještě není plnoletý, dostal jen poloviční trest, než (číst celé...)

Policisté odhalili zloděje kabelů z tramvajové trati

26.6.2011

Vyšetřování krádeží optického kabelu na tramvajové lince číslo 5 v Ostravě dospělo k závěru. Zlodějkou byla řidička autobusu Dopravního podniku města Ostravy. Jako důvod krádeže žena uvedla nedostatek peněz. Podnik vyčíslil škody na sta tisíce. K první krádeži došlo v úterý 22. června a následně čin (číst celé...)

V Ostravě byla nalezena nevybuchlá munice

24.6.2011

Dnes odpoledne to vypadalo na studentských kolejích ostravské Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě jako požární cvičení. V nedalekém areálu Vědeckotechnologického parku byli objeveny náboje z legendárního tanku T 34. První dva objevili pracovníci stavební firmy již předchozí den večer a dnes ráno došlo k nálezu (číst celé...)

Ostravské městské lesy opraví naučnou stezku na Landeku

Společnost Ostravské městské lesy a zeleň uspěla ve výběrovém řízení vyhlášeném Klubem přátel Hornického muzea v Ostravě. Předmětem zakázky je oprava komunikací včetně dodávek vybavení Naučné stezky NPP Landek. „Stezka vyžaduje zpevnění návozem štěrku, ve stoupáních a úrovňových přechodech použijeme dubové dřevo,“ přibližuje postup prací vedoucí střediska (číst celé...)

Agresivní řidič střílel za jízdy z pistole

16.6.2011

Včera v odpoledních hodinách musela zasahovat hlídka policie u případu agresivního řidiče. Ten na silnici ohrožoval ostatní řidiče rychlou jízdou a střelbou pistolí z otevřeného okénka. K incidentu došlo krátce před půl třetí odpoledne v ostravské čtvrti Výškovice. Jednalo se o pětapadesátiletého muže jedoucího ve voze (číst celé...)

České dráhy představily v Ostravě nové vozy

14.6.2011

Zástupci Českých drah se zúčastnili mezinárodního festivalu Czech Raildays v Ostravě, kde veřejnosti představili zamýšlené inovace vlakových souprav. „Zahájili jsme nejmasovější obnovu vozidlového parku v historii,“ říká regionální mluvčí ČD Kateřina Šubová. V loňském roce uzavřela společnost kontrakt na modernizaci současných či dodávku nových vozů (číst celé...)

Řidič sanitky dostal za jízdy infarkt, nyní bojuje v nemocnici o život

14.6.2011

V pondělí po poledni pomohli záchranáři na Novojičínsku svému kolegovi, který dostal infarkt za volantem. Naštěstí stačil včas zastavit a poté upadl do bezvědomí. Podivného chování si všiml řidič jiné sanitky, která právě projížděla kolem. Zastavil a šel zkontrolovat situaci, osmapadesátiletý muž nejevil známky života. (číst celé...)

Celorepubliková stávka MHD bude mít v Ostravě jen symbolickou podporu

10.6.2011

Sotva skončila stávka městské hromadné dopravy v Ostravě, už je na obzoru stávka celorepubliková. Ostrava se však tentokrát zapojí jen symbolicky, lidé, kteří pojedou v pondělí autobusem, tramvají či trolejbusem, by neměli pocítit žádnou změnu. České dráhy však nebudou od tří hodin ráno vypravovat vlaky. (číst celé...)

Zloděj v Ostravě vykradl sanitku

10.6.2011

V pátek ráno se neznámý pachatel vloupal do záchranářského vozidla, zaparkovaného v ostravské Arbesově ulici. Lupič rozbil okno auta a ukradl nadstandardní navigaci, jež byla upevněna k palubní desce. V téže chvíli zdravotníci pomáhali v nedalekém bytě třiasmdesátileté ženě, která měla vysoký tlak a silné (číst celé...)

Automaty na mléko v Ostravě pomalu končí

9.6.2011

Podle provozovatelů mléčných automatů ztratili lidé zájem o čerstvé mléko. V posledních dnech jeden automat za druhým mizí z ostravských ulic. Ještě o víkendu stál jeden před Avion Shopping Parkem, nicméně už byl mimo provoz. „Z technických důvodů,“ jak stálo na ceduli. V moravskoslezké metropoli nyní (číst celé...)

Dopraváci v Ostravě ukončili stávku, dostanou vyšší platy

6.6.2011

V pondělí o půlnoci skončila od středy trvající stávka zaměstnanců Dopravního podniku Ostrava. Vedení společnosti a zástupci ostravského magistrátu se po dlouhém jednání dohodli s odbory na zvýšení mezd o pět procent. Poprvé se jednání zúčastnil i primátor města Petr Kajnar. Odboráři požadovali zvýšení o (číst celé...)

Skupina násilníků bezdůvodně napadla několik lidí

1.6.2011

Nedaleko obchodního domu Kaufland v Ostravě-Porubě došlo k sérii bezdůvodných napadení. Útočníci byli výhradně mladí muži. K prvnímu útoku došlo 21. května kolem devatenácté hodiny v ulici Závětří. Muž opravující automobil si všiml cizího mladíka v interiéru vozidla. V té době se již k vozu přiblížila (číst celé...)

Stávka zaměstnanců dopravního podniku bude pokračovat i nadále

2.6.2011

Konec stávky řidičů a dalších pracovníků Dopravního podniku města Ostravy je v nedohlednu. Od dnešních ranních hodin pokračuje stávka druhým dnem a její další vývoj je stále nejistý. V odpoledních hodinách měla proběhnout jednání mezi odboráři a vedením podniku, avšak se nekoná. V současné době je (číst celé...)