Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

05/květen 2011 - Ostrava a okolí

Ostravu čeká dosud největší stávka hromadné dopravy

30.5.2011

Odbory se nedohodly s vedením Dopravního podniku Ostrava (DPO) na zvýšení platů. Po pondělním jednání to potvrdil předseda odborů DPO Ivo Protivínský. Následkem vzájemné neshody bude stávka městské hromadné dopravy, největší výpadky se očekávají u autobusových linek. Vedení DPO spolupracuje s městem už několik dnů (číst celé...)

ArcelorMittal zlepší životní prostředí a zaměstná stovky lidí

31.5.2011

Společnost ArcelorMittal Ostrava se chystá na jednu z největších investic na Ostravsku za poslední roky. Během následujících pěti let, chce investovat deset miliard do tepláren a oceláren. V nejbližší době se chce společnost zaměřit na modernizaci stávajících provozů ocelárny. Jedná se o modernizaci vysokých pecí a (číst celé...)

Zástupci ukrajinských cestovek poznávají Moravskoslezský kraj

Ostrava  – Od pondělí 30. května až do čtvrtku 2. června se v rámci podpory rozvoje cestovního ruchu v oblasti Moravskoslezského kraje koná famtrip pro zástupce cestovních kanceláří a médií z Ukrajiny. Hosté z ukrajinského Doněcku v průběhu čtyřech dnů navštíví jesenické Lázně Karlova Studánka, Státní zámek Hradec nad Moravicí, (číst celé...)

Jízdu mladého muže ukončil sloup

29.5.2011

Jízdu mladého sedmadvacetiletého muže ukončil sloup, řidič na místě zemřel. V neděli po páté hodině raní narazil muž se svým vozem do sloupu. Jednalo se o vůz značky Škoda Octavie ve stříbrném provedení. Automobil zůstal kolem doslova omotán, řidič byl zaklíněn uvnitř. Po velkém úsilí (číst celé...)

Řidiči ostravské MHD jdou do stávky

28.5.2011

O půlnoci prvního června vstoupí zaměstnanci Dopravního podniku Ostrava do časově neomezené stávky. Hlavním důvodem k jejímu vyhlášení jsou vleklé spory odborářů s vedením podniku v otázkách růstu mezd. Odbory žádají nárůst tarifní mzdy o osm procent, zatímco zaměstnavatel navrhuje pouze 1,5 procentní navýšení. Podle samotného (číst celé...)

Ostravský rozhlas otevírá dveře

27.5.2011

Zítra 28. května se koná v Českém rozhlase Ostrava Den otevřených dveří. Začátek akce je plánován na devátou hodinu ranní a poslední prohlídka prostor rozhlasu je ve 14 hodin. Pracovníci rozhlasu provedou zájemce běžně nedostupnými prostorami, nahrávacími a reportážními studii a podají výklad o problematikách (číst celé...)

Muž z Ostravy se chtěl zabít, protože neměl peníze na pohřeb babičky

25.5.2011

Třiatřicetiletý muž z Ostravy zavolal na operační středisko městské policie a žádal k telefonu známého strážníka, který má na starost obvod Kunčičky. Muž se policistovi svěřil se svým problémem: nemá peníze na pohřeb své babičky, a proto uvažuje o sebevraždě. Již delší dobu je nezaměstnaný (číst celé...)

Doprava mezi Ostravou a Opavou houstne, přilehlé obce se bouří

23.5.2011

Z Opavy do Ostravy lze dojet dvěma hlavními tahy: přes Malé a Velké Hoštice, Kravaře, Dolní Benešov a Hlučín nebo přes Hrabyni a Velkou Polom. Po obou silnicích projedou tisíce aut denně, včetně kamionů. Lidé jsou nuceni snášet extrémní prašnost, hluk a otřesy. Přestože je (číst celé...)

Oprava ulic v centru Ostravy skončila

22.5.2011

Doprava kolem výstavuště Černá louka je opět v normálu. Práce na opravě kanalizace a vodovodu v ulicích Pivovarská, Dlouhá a 28. října jsou zdárně u konce. Stály město skoro třicet milionů korun. Tato lokalita je nerozlučně spjatá s historií Ostravy, a proto si přišli na (číst celé...)

Ostrava má svou první čerpací stanici pro elektromobily

20.5.2011

V areálu Vysoké školy báňské v moravskoslezské metropoli byla otevřena nová dobíjecí stanice pro elektromobily. Takových vozů budoucnosti jezdí po České republice asi třicet. V Ostravě budou moci dobíjet elektřinu během následujícího půl roku zdarma. Po nabití ujede elektromobil až 250 kilometrů. V ostravské stanici (číst celé...)

Účetní Galerie výtvarného umění je podezřelá ze zpronevěry

20.5.2011

Bývalá účetní Galerie výtvarného umění v Ostravě měla údajně zpronevěřit více než milion korun. Hned, jakmile kontrola odhalila v pokladně manko, dostala účetní výpověď. Vedení Galerie na ni podalo trestní oznámení, případem už se zabývá policie. Ředitel Jiří Jůza uklidňuje případné návštěvníky, že se jich (číst celé...)

Za dobrodružstvím do Bělského lesa

Společnost Ostravské městské lesy a zeleň připravila na tuto sobotu 21. května mezi 9 a 14 hodinou v ostravském Bělském lese dobrodružnou akci pro rodiny s dětmi pod názvem Den v lese. Připraveny jsou komentované ukázky těžby, lesní techniky i práce s koněm, pro děti (číst celé...)

Ostravské Divadlo loutek otevře novou přístavbu

18.5.2011

V pátek 20. května otevře ostravské Divadlo loutek novou pětipodlažní přístavbu s alternativním sálem. V nové budově se nachází zázemí pro herce a administrativu divadla. Přiléhající venkovní amfiteátr a cukrárna s galerií loutek udělá radost nejednomu malému diváku. Podle slov ředitelky vznikl nádherný hrací prostor a (číst celé...)

Jízdenka Praha – Ostrava za 230 korun

9.5.2011

Stát přestane v prosinci dotovat spoje Českých drah na trati mezi Prahou a Ostravou. Důvodem k tomuto činu je zabránění znevýhodňování konkurenčních dopravců. Tento čin dal impulz Podnikateli Jančurovi, aby uskutečnil své předestírané představy o dopravě mezi metropolemi. Ve druhé polovině letošního roku by měly (číst celé...)

Motorkář se srazil s autem, v nemocnici zemřel

2.5.2011

V pondělí ve večerních hodinách se na výpadovce z Ostravy na Příbor srazila motorka a osobní automobil. Řidička nedala přednost motorkáři, který jel po hlavní silnici. Podle svědků se řítil rychlostí asi 200 kilometrů v hodině a žena v autě neodhadla jeho rychlost. Nehoda se (číst celé...)