Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

04/duben 2011 - Ostrava a okolí

Patnáctiletý školák pobodal o tři roky mladšího spolužáka

29.4.2011

Včera odpoledne pobodal patnáctiletý školák o tři roky mladšího chlapce. Důvodem byla hádka mezi dětmi, která vyvrcholila v agresivní čin. Starší chlapec vytáhl z kapsy kapesní nůž a zaútočil na spolužáka. Ten poté skončil v ostravské nemocnici.ž. Incident se udál v půl druhé odpoledne. Kriminalisté vyslechli (číst celé...)

Ostrava hostí šestý ročník sympozia Smalt Art Vítkovice

29.4.2011

V areálu smaltovny Vítkovice Power Engineering pracuje již od pondělí deset umělců. Osm mužů a dvě ženy zde tvoří největší smaltovaná díla na světě. Areál nabízí obrovský potenciál pro Tvorbu a jediným omezením tedy zůstává maximální velikost vypalovaného plechu 1,5 x 2,5 metru. Umělci dostali (číst celé...)

Kvůli špatné kvalitě ovzduší v regionu demonstrovalo 300 lidí

28.4.2011

Přibližně 300 lidí demonstrovalo před budovou magistrátu města Ostravy na Prokešově náměstí proti špatnému ovzduší. Akci uspořádala obecně prospěšná společnost Čisté nebe podle níž šlo zatím jen o přípravu na podzimní velkou demonstraci. „Chápeme, že v tomto počasí není smog pro Ostravany úplně nejdůležitější téma. Velkou (číst celé...)

Policie zadržela majitele Amsterdam shopu

27.4.2011

Včera policie zadržela majitele sítě prodejen a internetových stránek Amsterdam shop. Jedná se o pětadvacetiletého muže, jenž prostřednictvím obchodů a internetového obchodu prodával syntetické drogy. Policisté násilím vnikli do prodejny v Olomouci a do sídla firmy v Ostravě, a celé místo ohledali. Dle vyvěšených informací (číst celé...)

Po skoku z mostu, zasahoval vrtulník

24.4.2011

Při zahajování vodácké sezóny na řece Moravici se vážně zranil jednadvacetiletý mladík. Tragická událost se stala v sobotu krátce po poledni. Jeden z přihlížejících diváků tradiční vodácké akce se rozhodl, že oslaví zahájení sezóny po svém a skočil z mostu do řeky. V řece bylo (číst celé...)

Šílený řidič ujížděl policistům a poničil další dva vozy

25.4.2011

V sobotu v odpoledních hodinách ujížděl ostravské policejní hlídce zřejmě opilí řidič. Při divoké jízdě poškodil dvě auta. V 15:30 začali policisté pronásledovat agresivně jedoucího řidiče. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže, jenž nereagoval na výzvu k zastavení a následnému provedení kontroly. Muž se dal divokou jízdou (číst celé...)

Ostrava plánuje výstavbu nové koncertní haly

22.4.2011

Ostrava spolupracuje s britskou firmou Arup na přípravách stavby nové koncertní haly. Tato firma se podílela například na budově slavné opery v australském Sydney. Primátor Petr Kajnar a hlavní architekt města Cyril Vltavský, kteří o záměru informovali, zdůrazňují, že chtějí postavit nejlepší halu, jakou si (číst celé...)

Dělník se v kanálu přiotrávil oxidem uhelnatým

21.4.2011

Dělník, který v Ostravě-Hošťálkovicích opravoval kanalizační šachtu, se ve čtvrtek kolem poledne nadýchal jedovatého oxidu uhelnatého a ztratil vědomí. Kolegové jej v bezvědomí vytáhli na laně a přivolali sanitku. Zdravotníci podali muži kyslík a infuzní roztok a převezli ho do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách, kde (číst celé...)

Senior spadl pod tramvaj, ta mu následně amputovala nohy

21.4.2011

Včera v odpoledních hodinách na zastávce v Ostravě-Zábřehu došlo k tragickému střetu čtyřiaosmdesátiletého seniora s tramvají. Muž utrpěl vážná zranění, mimo jiné došlo k amputaci spodních končetin. Tragická událost se stala cca. ve 12:30 na tramvajové zastávce Tylova v Ostravě-Zábřehu. Starší muž nastupoval do tramvaje na (číst celé...)

Maskovaní lupiči přepadli zastavárnu

20.4.2011

Včera kolem šesté hodiny ranní vtrhli do jedné z ostravských zastaváren dva maskovaní muži s kuklami na hlavách. Obsluhu spoutali a následně je uzavřeli do jedné z místností. Dveře poté ještě zatarasili dalším předmětem aby zabránili úniku majitelů. Lupiči si odnesli kořist v hodnotě 400 tisíc (číst celé...)

V Ostravě se dnes ráno srazily tramvaje

19.4.2010

Před sedmou hodinou ranní se na zastávce Důl Hlubina v Místecké ulici stala nehoda. Srazily se dvě tramvaje číslo 6 a 13 ve směru do centra. Sedm lidí bylo lehce zraněno, přivolaní zdravotníci je ošetřili a odvezli do nemocnice na vyšetření. Dokud nebyly okolnosti havárie (číst celé...)

Ostrava Svinov se dočká nového přístupového terminálu

18.4.2011

Staré mosty s tramvajovými a autobusovými zastávkami MHD se dočkají modernizace. Stavba bude zahájena v červnu a dokončení se plánuje na březen 2013. Celková částka na stavbu je odhadována na 400 milionů korun. Kvůli stavebním pracem bude značně omezena doprava, jenž bude nejdřív svedena (číst celé...)

Zahájení farmářských trhů Ostrava

15.4.2011

Již zítra budou zahájeny farmářské trhy konané na ploše u nákupního centra Futurum. Na místě bude možné zakoupit zboží od domácích chovatelů a pěstitelů. Organizátoři akce slibují pravidelné kontroly jednotlivých stánků a zboží v nich prodávaných, a tím se budou snažit o udržení vysoké kvality (číst celé...)

Orientační běh pro akci Den Země

Do projektu Den Země se v pátek 15. dubna zapojí také společnost Ostravské městské lesy a zeleň. „Projekt podporujeme pravidelně a zatímco loni jsme měli stánek přímo na náměstí SNP v Zábřehu, letos máme připraven zajímavý program pro účastníky orientačního běhu s cílem v našem areálu, “ popisuje (číst celé...)

Bankomat začal sypat bankovky na kolemjdoucího muže

12.4.2011

Dnes kolem 10:45 v jednom z ostravských obchodních center začal chrlit bankomat sám od sebe bankovky. V té chvíli u bankomatu nikdo nestá, avšak kolemjdoucí devětadvacetiletý muž si povšiml proudu bankovek a začal je sbírat. Muž nakonec zavolal na kontaktní číslo uvedené na bankomatu a (číst celé...)

Zmatená žena oblékla kněžské roucho a vykřikovala

10.4.2011

V neděli v odpoledních hodinách vpadla do jednoho z Ostravských kostelů v centru města asi dvacetiletá žena, aby následně učinila rozruch. Po vstupu do kostela nejprve přelezla čtyřmetrovou kovovou mříž a poté se oblékla do kněžského oděvu. Kolem krku si omotala růženec, po podlaze poházela nejrůznější (číst celé...)

Světoznámá díla architektů jsou k vidění v Ostravě

6.4.2011

Ostravská Galerie výtvarného umění, respektive Dům umění, zahájila výstavu světově ceněného a významného architekta Borise Podreccy. Expozice je součástí třetího ročníku festivalu moderní a současné architektury Architecture Week Ostrava 2011, který potrvá až do 28. dubna. Boris Podrecca je spoluautorem známého Milenium Tower, nejvyšší rakouské (číst celé...)

Podvodník se snaží vylákat z lidí příspěvek na slůně

31.3.2011

Popularity ostravského slůněte zneužívá ve svůj prospěch neznámý podvodník, který e-mailem žádá lidi o finanční příspěvek na odchov. Zpráva se brzy dostala i k pracovníkům zoologické zahrady a velmi je pobouřila. Vedení Zoo Ostrava upozorňuje, že žádné speciální konto, ani sbírka pro slůně neexistuje. Falešné (číst celé...)