Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

03/březen 2011 - Ostrava a okolí

Vítkovice ve finále play off extraligy

27. 3. 2011

Vítkovice podceňovaný tým v play off extralize prošel přes obhájce titulu Pardubice, až do finále play off extraligy. Vítkovice si po dlouhých třiceti letech zahrají o třetí mistrovský titul. Tým je silný a mají motivaci dosáhnout na mistrovský titul. Největší oporou pro Vítkovice je famózní (číst celé...)

Ostrava může přijít o desítky milionů ze svého rozpočtu

24.3.2011

Kvůli novým pravidlům pro rozpočtové určení daní, které navrhuje ministerstvo financí, může Ostrava přijít až o 164 milionů korun ročně. Změna spočívá v přerozdělování takzvané sdílené daně. Na úkor čtyř největších statutárních měst – Praha, Brno, Ostrava a Plzeň – by si polepšily menší obce, (číst celé...)

Zaměstnanci DPO hrozí stávkou

24.3.2011

Odboráři Dopravního podniku Ostrava vyhlásili ve čtvrtek stávkovou pohotovost. Důvodem je boj o vyšší platy. Mzdy zaměstnanců DPO už loni stagnovaly, jejich zvýšení je nyní podle předsedy odborů Ivo Protivínského prioritou. Jednání s vedením zatím nepřináší požadovaný výsledek, proto odboráři hrozí stávkou. (číst celé...)

Ostrava dostala čtverku od Teplic

23. 1. 2011

Ve 20. kole Gambrinus ligy se potkal Baník Ostrava s Teplicemi. Tento zápas ovládali Teplice a zvítězili výysledkem 4:0. Ostrava hrála celý druhý poločas v desíti hráčích a nezmohli se ani k pořádnému útoku. Ostrava je jen tři body od sestupu do nižší ligy. FK (číst celé...)

Pěší zóna v centru Ostravy se pro auta brzy uzavře

22.3.2011

V době mezi desátou a osmnáctou hodinou je Masarykovo náměstí v Ostravě výhradně pěší zónou, někteří řidiči však na toto omezení nedbají. Lidé, kteří v centru bydlí nebo se tu často pohybují, si na nedodržování zákazu stěžují. Podle mluvčí ostravské policie řešili městští strážníci jen (číst celé...)

Ostrava konečně bodovala

13. 3. 2011

V pondělí 13. 3. 2011 se odehrála dohrávka 20. kola Gambrinus ligy, kde se střetl Baník Ostrava – Mladá Boleslav. Baník se dočkal prvního jarního gólu, který znamenal vítěztví 1:0. Mladá Boleslav se nezmohla na branku a tak Baník získal prvni cenné body. Ostrava 1:0 (číst celé...)

Srážka tramvaje s nákladním automobilem, šest zraněných

16.3.2011

Dnes ráno došlo v Ostravě ke srážce tramvaje na lince číslo deset s nákladním automobilem, bylo zraněno šest cestujících. K nešťastné události došlo v 5:25 hodin mezi zastávkou Důl Hlubina a Dr. malého. Při srážce byl těžce zraněn řidič tramvaje, utrpěl vážné poranění nohou. Dále (číst celé...)

Cenné dílo Alfonse Muchy dorazilo do Ostravy

15.3.2011

Dnes v dopoledních hodinách dorazilo do Ostravy unikátní dílo malíře Alfonse Muchy. Jedná se o obraz z roku 1890 o celkových rozměrech 4,04 x 1,68 metrů. Dílo se teď stane na několik týdnů inventářem výstavy věnované Muchovi v Galerii výtvarného umění v Ostravě. Návštěvníci tak (číst celé...)

Zloděj se snažil uprchnout oknem

14. 3. 2011

Vykradač bytů z Ostravy byl dopaden. Muž ve věku 50. let vykradl v Ostravě už 11 bytů, ale ten poslední se mu stal osudným. Byty vykrádal přes den, kdy obyvatelé bytu nebyli doma. Odnášel si elektroniku, šperky, ale také kufry, oblečení, peníze, lahve vína (číst celé...)

Ostravská opozice požaduje náhradu za dopravu zdarma

13.3.2011

Petr Kausta, zastupitel z hnutí Ostravak, vyzývá devětatřicet ostravských zastupitelů: „Nahraďte městu škodu za dopravu za smogu zdarma.“ Ačkoliv při schvalování takzvané Akce Smog také zvedl ruku, je přesvědčen, že toto opatření není hospodárné a škodí městu i jeho obyvatelům. Autobusy, tramvaje a trolejbusy jezdily (číst celé...)

Zloděj vyhrožoval injekční stříkačkou

12.3.2011

Dva muži se pokusili vykrást kamion na parkovišti v Ostravě. Když jeho majitelka uslyšela řinčení skla, vběhla do nedaleké prodejny, aby přivolala pomoc. Jeden z pachatelů dobrovolníkům utekl, když na ně vytáhl nůž. Druhý z nich začal mávat injekční stříkačkou a vykřikovat, že je nakažený (číst celé...)

V ostravské zoo se narodilo slůně – poprvé v České republice

11.3.2011

Dnes časně ráno se v Zoo Ostrava narodilo sloní mládě. Po třetí hodině přišel na svět sameček, který váží 78 kilo. Porod proběhl rychle a bez komlikací. Matka Vishesh začala na své mládě zpočátku lehce útočit, proto od něj byla oddělena a dostala utišující léky. (číst celé...)

Narkomani ze Slovenska okradli jednadvacet seniorů

9.3.2011

Drogově závislá dvojice ze Slovenska vylákala z důvěřivých seniorů na Ostravsku více než milion korun. Vybírali si z telefonního seznamu především ženská jména, u nichž předpokládali vyšší věk – například Anna, Marie, Anežka či Věra. Třiatřicetiletý muž se důchodkyním následně uvedl jako jejich vnuk či (číst celé...)

Baník – Sigma

7. 3. 2011

V dohrávce 19. kola Gambrinus ligy se utkal Baník Ostrava se Sigmou Olomouc. Zápas se odehrával v Olomouci, kde přijel Baník s jasným cílem a to bodovat. To se bohužel Baníku nepovedlo a Sigma vyhrála výsledkem 2:0. Olomouc se díky výhře nad Baníkem Ostrava (číst celé...)

Kazachstán vyřadil České tenisty

6. 3. 2011

Tak tohle asi opravdu nečekal nikdo, ale stalo se. Českou reprezentaci vyřadil úplný nováček a to reprezentanti Kazachstánu. Do Argentiny Český výběr nepojede, a to proto, že prohrál v 1. kole Davisova poháru s Kazachstánem. Pro České fanoušky je to šok a zklamání, ale (číst celé...)

Obyvatelé Ostravy loni třídili odpad více než v minulých letech

7.3.2011

V roce 2010 odnesli Ostravané do žlutých, modrých a zelených kontejnerů devět tisíc tun odpadu. Bylo vytříděno 4 100 tun papíru, 2 800 tun plastu a 2 200 tun skla. Za vysoký podíl tříděného odpadu dostane Ostrava od firmy EKO-KOM téměř 26 milionů korun. To (číst celé...)

Kazašští tenisté byli okradeni v ostravském hotelu

6.3.2011

V sobotu v odpoledních hodinách kradl neznámý zloděj v hotelu Clarion v Ostravě. První hlášení o krádeži dostali policisté po půl šesté večer. Z pokojů kazašských tenistů a českých organizátorů Davis Cupu se ztratily peníze, notebooky a další cenné věci v celkové hodnotě zhruba 425 (číst celé...)

Česko – Kazachstán

3. 3. 2011

Zítra v ostravské ČEZ Aréně začíná první kolo světové skupiny Davis Cupu mezi reprezentanty České republiky a Kazachstánu. Turnaj začíná v Ostravské ČEZ Aréně od 15:00 hodin mezi Janem Hájkem a kazašskou jedničkou Andrejem Golubjovem. Ke druhému utkání nastoupí česká opora Tomáš Berdych, který vyzve (číst celé...)

Dotovaná MHD stála město 20 milionů korun, pomohla?

3.3.2011

Ačkoliv nebyla letošní zima nijak tuhá, vyžádala si spoustu financí z městské kasy. MHD jezdila dvacet dní zcela zdarma a částka o kterou město zkrátila na rozpočtu se vyšplhala k hranici dvaceti milionům korun. V současné době provádí Ostravský magistrát analýzu dotované hromadné dopravy v (číst celé...)

V Ostravě-Petřkovicích se na dům zřítil kus skály

3.3.2011

V noci na dnešek se na rodinný domek v ulici Pod Landekem sesunuly kameny a způsobily rozsáhlé škody. Podle majitelky nemovitosti je objekt na prodej, dokonce už se našel kupec. Teď však není jisté, co bude s domem dál. Policisté a hasiči objekt po nehodě (číst celé...)

Posílení spojů do průmyslových čtvrtí

2.3.2011

Dopravní podnik města Ostravy mění od neděle jízdní řády. Změna se dotkne cestujících dojíždějících do průmyslové zóny Hrabová a k hutní společnosti ArcelorMittal. K rozhodnutí zvýšení frekvence spojů přispělo připomínkování hutní společnosti. Dojde k přidání dvou spojů tramvajové linky číslo 14 a dvou večerních spojů (číst celé...)

Baník podlehl Spartě 0:2

1. 3. 2011

Ve včerejší dohrávce 18. kola Gambrinus ligy se utkal Baník Ostrava s Pražskou Spartou. Zápas se odehrával v domácím prostředí Baníku, ale ani to nepomohlo a Baník prohrál se Spartou výsledkem 0:2. Sparta odehrála v minulém týdnu skvelý dvojzápas s Liverpoolem a to bylo také (číst celé...)

Hlavní hvězdou desátého ročníku Colours of Ostrava bude Nick Cave

1.3.2011

Desátý ročník multižánrového festivalu Colours of Ostrava 2011 dnes odtajnil další interprety. Podle Zlaty Holušové má být hlavní hvězdou Nick Cave se svým projektem Grinderman, který je tvořen ze spoluhráčů z kapely The Bad Seeds. Další třešničkou bude senegalský zpěvák Youssou N´Dour, který je považovaný (číst celé...)