Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

02/únor 2011 - Ostrava a okolí

Baník Sparta

28. 2. 2011

Dnes v 18:00 hodin se odehrává mistrovské utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha. Je to dohrávka 18. kola Gambrinus ligy a také její nejočekávanější zápas. Zapas mezi Baníkem a Spartou začíná v 18:00 hodin na programu ČT 4. O výsledku utkání Vás (číst celé...)

Ke zraněnému lyžaři byl přivolán vrtulník

27.2.2011

Dnes v dopoledních hodinách došlo k vážnému zranění lyžaře. Jesenická horská služba dostala oznámení o zranění muže v Karlově pod Pradědem. Muž ve vysoké rychlosti vylétl ze sjezdovky a narazil do pařezu. Přestože měl lyžař přilbu, došlo k vážnému poranění hlavy. Zasahující lékaři měli též (číst celé...)

Chřipková epidemie zabíjela, nyní je na ústupu

25.2.2011

Na Ostravsku se výrazně snížil počet lidí nakažených chřipkou. Podle krajských hygieniků klesla nemocnost pod práh epidemie, to znamená pod dva tisíce případů na sto tisíc obyvatel. Nemocných je v těchto dnech o dvacet procent méně než minulý týden. Krajská hygienická stanice v Ostravě během (číst celé...)

Lokalki – závod v integrované dopravě Ostravy

V pátek 25. února 2011 se uskuteční závod v integrované dopravě Ostravy a okolí – Lokalki. Start závodu je na nádraží Ostrava střed v 16:00 a cílem závodu je projet co nejvíce linek, zastávek a zón v rámci dopravního systému. Nejlepší závodníky čekají ceny, registrace (číst celé...)

Dva muži zraněni kyselinou dusičnou, zasahovat museli hasiči

23.2.2011

Dnes kolem třinácté hodiny musely v areálu bývalého masokombinátu v Ostravě-Martinově zasahovat hasiči. Dva externí pracovníci firmy přišli v místním skladu chemických látek do kontaktu s kyselinou dusičnou. Jeden z mužů byl vyveden zaměstnancem potravinářské firmy, druhý zůstal uvnitř. Na jeho záchranu byla přivolána místní (číst celé...)

Město schválilo návrh na bezplatnou dopravu seniorů

23.2.2011

V úterý městská rada Ostravy schválila návrh smlouvy na bezplatnou hromadnou dopravu pro starší občany. Zvýhodnění budou občané starší sedmdesáti let, za ně uhradí jízdné město Ostrava. Celková výše částky vyhrazené městem na jízdné dosahuje výše 1,7 milionu korun. Zvýhodnění se týká dopravní sítě MHD (číst celé...)

Ostravské letiště zvětší odbavovací halu

22.2.2011

Ostravské letiště Leoše Janáčka zažívá renesanci. Díky regionálnímu operačnímu programu Moravskoslezsko má dojít k rekonstrukci staré odbavovací haly a rozšíření stávající odbavovací plochy. V plánu projektu se počítá s novou plochou cca dvaapadesáti metrů čtverečných, čímž letiště získá sedm nových odstavných ploch pro letadla. Celkové náklady (číst celé...)

Policie přejela služebním vozem muže

21. 2. 2011

Včera ve večerních hodinách kolem devatenácté hodiny došlo k tragické nehodě.  Policejní vůz přejel muže ležícího na kraji vozovky na silnici Ostravě-Kunčičkách. Přivolaná záchraná služba se snažila muže oživit, ale ten měl příliš velká poranění hlavně v oblasti hlavy. Krátce po nehodě svým zraněním (číst celé...)

Pytlák se snažil přejed porybného

20. 2. 2011

Případ se stal už v polovině listopadu minulého roku, ale policie dopadla pachatele, až před nekolika málo dny. V polovině listapadu minulého roku šel člen rybářské stráže kolem Odry v Ostravě-Zábřehu na normální obhlídku, ale nečekal co zažije. Potkal pytláka, který měl nataženou udice, (číst celé...)

Ostravští kriminalisté zabavili drogy v hodnotě téměř 13 milionů korun

18.2.2011

Ostravská policie objevila pěstírnu konopí gigantických rozměrů. Nacházela se téměř v samotném centru Ostravy necelý kilometr od policejního ředitelství. Kriminalisté zajistili téměř deset kilogramů sušené marihuany a přes dva tisíce rostlin konopí. Bylo zatčeno osm lidí, z nichž čtyři skončili ve vazební věznici. Jednalo se (číst celé...)

Ostrava má nový orloj

18.2.2011

Ostrava se zařadila mezi města mající svůj vlastní orloj. Nedávno svůj originální orloj se skleněnými kuličkami představilo Brno a kladné ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Naproti tomu ostravský orloj je umístěn v budově nové přístavby Divadla loutek v centru Ostravy. Tvoří jej šest (číst celé...)

Ostrava se opět dusí smogem

15.2.2011

Netrvalo ani měsíc a smogová situace je zpátky. V úterý v podvečer vydal Meteorologický ústav upozornění na možnost výskytu smogu. Ve středu ráno ho poté rozšířil i na Třinecko. V šestnácti měřících stanicích regionu překročily naměřené hodnoty povolený denní limit polétavého prachu 50 mikrogramů na (číst celé...)

Chřipka si vyžádala další tři oběti

15. 2. 2011

Pandemická chřipka si vyžádala další tři oběti. Na komplikace způsobené chřipkou v závěru minulého týdne umřeli další dva lidé, dvě ženy a jeden muž z Ostravy. V letošním roce už je to šestá oběď, která umřela na komplikace spojené s pandemickou chřipkou. Každý ze (číst celé...)

Baník porazil Třinec

12. 2. 2011 Ostravští fotbalisté v předposledním zápase před začátkem jarní sezóny porazili výsledkem 2:1 druholigový Třinec. Zápas s Třincem se odehrál na Bazalech. O góly Baníku se postarali fotbalisté Varadi s Hušbauerem, za Třinec střelil jedinou branku před koncem zápasu Hanus a tím jen snížil prohru (číst celé...)

V Ostravě se srazili dva opilí řidiči, nehodu chtěli ututlat

14.2.2011

V městské části Ostrava-Zábřeh se v pondělí stala kuriózní autonehoda. Když na sebe řidiči dvou poškozených aut dýchli, zjistili, že oba před jízdou požili alkohol. Dohodli se tedy, že situaci vyřeší bez policie a vyrovnají se jen mezi sebou. Strážníci si však jednoho z havarovaných (číst celé...)

Moravskoslezský kraj sloučí sedm škol, učitelé přijdou o práci

12.2.2011

Kvůli stálému úbytku žáků ve školách se školský odbor Moravskoslezského kraje rozhodl šetřit a přišel s novou koncepcí úsporných opatření. Podle dostupných informací má dojít ke sloučení sedmi škol, z nichž pět je ve Frýdku-Místku a dvě v Opavě. Kraj je zřizovatelem celkem sto šesti (číst celé...)

Skupina maskovaných mužů přepadla hodinářství v Ostravě

10.2.2011

Několik mužů v kuklách se ve středu v podvečer vloupalo do luxusního hodinářství na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Loupež se stala těsně před zavírací hodinou, tedy před šestou večerní. Pachatelé uvnitř rozbili vitríny sekerami a v pytlech si odnesli desítky značkových hodinek, jejichž (číst celé...)

Bezdomovce v Ostravě šikanovali a okrádali jiní bezdomovci

9.2.2011

Tři ostravští bezdomovci od loňského března týrali dalšího bezdomovce. Požadovali po něm polovinu jeho dávek. Okrádaný nic nenahlásil policii, a tak se požadavky vyděračů stupňovaly. Když se jim počátkem tohoto roku zdráhal peníze vydat, začali mu násilníci fyzicky ubližovat a sebrali mu všechny peníze, které (číst celé...)

Sexuální deviant z Ostravska půjde na deset let za mříže

9.2.2011

Třiačtyřicetiletý Miroslav Darebník z Frýdku-Místku byl dnes Krajským soudem v Ostravě odsouzen k deseti letům vězení a následnému léčení ve specializovaném zařízení. Darebník se v minulosti často obnažoval na veřejnosti, což byl důvod jeho pravidelných návštěv v brněnské sexuologické ambulanci. Při jedné z loňských cest (číst celé...)

v Ostravě je bez práce již dvaadvacet tisíc lidí

8.2.2011

Ostravský pracovní úřad opět hodnotil počet nezaměstnaných. Na konci měsíce ledna činila míra nezaměstnanosti 12,2 procenta. V porovnání s předchozím měsícem přibylo nezaměstnaných o 271 lidí. Meziroční nárůst lidí bez práce činí 540. Lednový výsledek je spíše průměrný, avšak nezvyklého schodku bylo dosaženo na konci (číst celé...)

Primář skočil z okna, pád nepřežil

8.2.2011

Dnes v dopoledních hodinách skonal primář městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách. Jednalo se o lékaře radiologického oddělení, který vykonával lékařskou praxi přes padesát let. Kolem půl desáté obdržela místní služebna policie hlášení o sebevražedném skoku z okna jednoho z pavilonů nemocnice. Po příjezdu příslušníků na místo (číst celé...)

Ostravští volejbalisté letos bez trofeje

7. 2. 2011

Volejbalisté DHL Ostrava v letošním roce vítězství v Českém poháru nedosáhli. V nedělním zápase Final Four v Liberci prohráli s Jihostroji České Budějovice 0:3 (-26, –23, –23). Jihostroj České Budějovice získal pohár po dlouhých osmi letech. Volejbalisté DHL Ostrava v letošním roce sice na (číst celé...)

Potyčka fanoušků Baníku s policií skončila výhrou policie

5.2.2011

V noci na sobotu Ostravská policie uklidňovala rozvášněný dav fanoušků. Došlo ke zranění dvou policistů, čtyři útočníci byli zadrženi. Jednalo se o zhruba čtyřiceti-člennou skupinu radikálních přívrženců fotbalového klubu Baník Ostrava. Před půlnocí byla přivolána policejní hlídka do restaurace v Maďarské ulici. Přítomnost policistů byla (číst celé...)

Popáleniny na 80% těla

4. 2. 2011

Sedmnáctiletá dívka si šla do Ostravské fakultní nemocnice léčit lupénku a při léčbě utrpěla závažné popáleniny na 80% svého těla. Fakultní nemocnice chce odškodnit pacientku, která utrpěla závažné popáleniny. Podle předběžného vyšetřování selhal přístroj na ozařování ultrafialovým světlem. Případem se už začali zabývat kriminalisté. O (číst celé...)

Baník na soustředění v Chorvatsku

3. 2. 2011

Fotbalisté Baníku Ostrava odjeli na soustředění do Chorvatska, kde odehráli dvě přátelská utkání. S maďarským Kecskemétem prohráli 0:1 a domácí Zadar porazili 1:0. Jedinou branku za Baník Ostrava vstřelil Vrťo. Obě přátelská utkání se hrála na 45 minut. Baník Ostrava – Kecskeméti TE 0:1

Branka: 28. (číst celé...)

Neznámý lupič vyloupil v Ostravě-Porubě prodejnu šperků

1.2.2011

V pondělí okolo 17 hodiny rozbil neznámý muž výkladní skříň prodejny šperků v Ostravě-Porubě, sebral dva podstavce plné zlatých prstenů a utekl. Prodavačka vyběhla ven a snažila se lupiči zabránit v útěku, avšak muž se jí vysmekl a zmizel. Podle šetření policie byla loupež dobře (číst celé...)

Ostravská MHD začala prodávat elektronické karty

1.2.2011

Ostravané mohou od února cestovat s novou elektronickou kartou (e-kartou), která postupně vytlačí klasické papírové jízdenky. Starší druh jízdenek zůstává nadále v platnosti. Nakupování tzv. e-karet bude pro zákazníky pohodlnější. Cestující si je budou moci zakoupit jak v internetovém e-shopu DPO tak v jeho kamenných (číst celé...)

Největší znečišťovatelé jdou do války se smogem

1.2.2011

Šest z osmi největších škůdců ovzduší v Moravskoslezském kraji si zpřísňují regulační opatření. Mezi podniky odmítající striktnější dodržování pravidel týkajících se znečišťování ovzduší patří Třinecké železárny a Energetika Třinec. Třinecké železárny sdělili, že pro životní prostředí dělají dost. Podle nové dohody budou firmy povinné přijmout (číst celé...)