Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

zastupitelstvo

Ostrava zrušila smogovou MHD

Bezplatná MHD v Ostravě v období smogu po necelém roce končí. Důvody jsou ryze ekonomické, peníze začínají chybět jinde, například při nákupu emulzní nafty. Opatření, které platilo od prosince 2010, vyšlo město na 23 milionů korun a zastupitelé ho k 14.9.2011 zrušili. (číst celé...)

Demonstrace starostů v Ostravě

Asi stovka starostů obcí moravskoslezského kraje demonstrovala 5. září v Ostravě na podporu chystané novele zákona o rozpočtovém určení daní. Novela by přinesla více peněz pokladnám menších měst a obcí. Peníze by ale částečně šly z pokladen čtyřech největších měst (Praha, Brno, Ostrava a Plzeň) (číst celé...)

Ostrava může přijít o desítky milionů ze svého rozpočtu

24.3.2011

Kvůli novým pravidlům pro rozpočtové určení daní, které navrhuje ministerstvo financí, může Ostrava přijít až o 164 milionů korun ročně. Změna spočívá v přerozdělování takzvané sdílené daně. Na úkor čtyř největších statutárních měst – Praha, Brno, Ostrava a Plzeň – by si polepšily menší obce, (číst celé...)

Ostravu povede opět velká koalice ODS a ČSSD

2.11.2010

Občanští demokraté kývli na nabídku sociálních demokratů, kteří v komunálních volbách zvítězili – koalice ovládne ostravskou radnici i v následujících čtyřech letech. ODS získala čtyři mandáty, dalších sedm křesel obsadí ČSSD. Primátorem Ostravy by měl zůstat Petr Kajnar (ČSSD). Koalice bude mít celkem 33 zastupitelů (číst celé...)

Krajský soud v Ostravě bude prověřovat průběh voleb

2.11.2010

Na Ostravsku se množí pochyby o korektním průběhu komunálních voleb. Soud se bude zabývat stížnostmi v Opavě, Frýdku-Místku, Krnově a v dalších, celkem čtrnácti městech a obcích kraje. Podezření se týká i městské části  Ostrava-Jih. Nejvíce stížností bylo zaznamenáno v Karlově Studánce, kde jsou zpochybněny (číst celé...)

Centrální obvod Ostravy ovládne v příštích čtyřech letech ČSSD a hnutí Ostravak

1.11.2010

Nově zvolení zastupitelé pro městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz už mají jasno – místní radnici povede koalice ČSSD a hnutí Ostravak v čele se sociálním demokratem Jiřím Havlíčkem, který dosud působil ve funkci místostarosty. Vládnoucí koalice bude mít v zastupitelstvu většinu – devatenáct křesel (číst celé...)