Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

zaměstnanost

Zaměstnanci ArcelorMittal se bojí o práci

Ve firmě ArcelorMittal Ostrava panuje nervozita způsobená špatnou prognózou na světovém trhu s ocelí. Hrozí, že vyhasne jedna ze dvou vysokých pecí a o práci by tak přišlo tisíce lidí. Odboráři proto burcují zaměstnance k jednotnému postoji a organizují mítingy, na kterých vysvětlují možné dopady. (číst celé...)

ArcelorMittal zlepší životní prostředí a zaměstná stovky lidí

31.5.2011

Společnost ArcelorMittal Ostrava se chystá na jednu z největších investic na Ostravsku za poslední roky. Během následujících pěti let, chce investovat deset miliard do tepláren a oceláren. V nejbližší době se chce společnost zaměřit na modernizaci stávajících provozů ocelárny. Jedná se o modernizaci vysokých pecí a (číst celé...)

Moravskoslezský kraj sloučí sedm škol, učitelé přijdou o práci

12.2.2011

Kvůli stálému úbytku žáků ve školách se školský odbor Moravskoslezského kraje rozhodl šetřit a přišel s novou koncepcí úsporných opatření. Podle dostupných informací má dojít ke sloučení sedmi škol, z nichž pět je ve Frýdku-Místku a dvě v Opavě. Kraj je zřizovatelem celkem sto šesti (číst celé...)

v Ostravě je bez práce již dvaadvacet tisíc lidí

8.2.2011

Ostravský pracovní úřad opět hodnotil počet nezaměstnaných. Na konci měsíce ledna činila míra nezaměstnanosti 12,2 procenta. V porovnání s předchozím měsícem přibylo nezaměstnaných o 271 lidí. Meziroční nárůst lidí bez práce činí 540. Lednový výsledek je spíše průměrný, avšak nezvyklého schodku bylo dosaženo na konci (číst celé...)