Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

zajímavosti

Ostrava má první pasivní administrativní budovu v Česku

První pasivní administrativní budovu v Česku navrhl architekt Radim Václavík a najdete ji v Ostravě. Budova je sídlem několika společností zaměřených na technologie z oblasti úspory energie. Největší z nich je firma Intoza. Lidé zde mohou získat tedy jak informace z různých oborů úspory energie (číst celé...)

Ruda z Ostravy útočí na vládu

Bavič Ruda z Ostravy natočil provokativní video na podporu Ostravy: „Ostravu nedáme“. Ve videu poukazuje na nedostatek financí na kulturu, sport nebo dětské atrakce a snaží se tak upozornit na negativní dopad odebrání částí dotací krajským městům. Video ke zkouknutí zde: Ruda z Ostravy – OSTRAVU (číst celé...)

Křtiny sloní samičky

První samička slona indického narozená v ČR byla v sobotu 10. září 2011 pokřtěna v Ostravské zoo. Slůně dostalo jméno Rashmi s českým významem: Zářivě jasný paprsek Měsíce. Sloní samička si dovádění v bazénku užívala (číst celé...)

Zoo Ostrava má letos rekordní návštěvnost

15.8.2011

Zoologickou zahradu v Ostravě navštívil minulý týden 328 621. návštěvník. Na tomto čísle se zastavilo počítadlo loni 31. prosince, vedení zoo tedy už nyní ví, že tento rok bude návštěvnost vyšší. Významným návštěvníkem se v pátek stal Adrian Machon z Polska, který do České republiky (číst celé...)

Kontrola stánkařů na Colours vynesla 5000 korun

Ostravský festival Colours of Ostrava nebyl jen o hudbě. Před pár dny se postaral o vzrušení stánek s konopím, jemuž bylo přímo na místě zabaveno několik rostlin, a následně byl stánek zavřen. Česká obchodní inspekce se zaměřila i na další stánky a z celkem sedmnácti (číst celé...)

Policie na Colours of Ostrava zabavila konopí

Colours of Ostrava se dočkalo vzruchu policie. V jednom z prodejních stánků který nabízel oleje, masti, semínka a další zboží, bylo nalezeno téměř čtyři sta kusů rostlin konopí. Strážníci stánek zajistili a rostliny zabavily. Rostliny byly velikosti zhruba od čtyřiceti do stodvaceti centimentů. Podle samotných (číst celé...)

V Ostravě vznikne informační centrum s nejrychlejším počítačem ve střední Evropě

Ostrava dá vzniknout novému superpočítačovému centru v celkové hodnotě přes dvě miliardy, jenž nebude mít ve střední Evropě konkurenci. Budova nového centra se má zrodit v areálu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. V první fázi v roce 2112 by mělo dojít ke zprovoznění (číst celé...)

Bouřka zastavila tramvajovou dopravu

Divoké čtvrteční odpoledne zažili ostravští obyvatelé v městské části Zábřeh. Bouřka s vydatnými srážkami zaplavila křižovatku ulic Pavelkova a kapitána Vajdy. Kvůli vysoké vodě byl znemožněn průjezd tramvajovým vozům a dopravní podnik zažil další krušnou chvilku. Křižovatka byla zprůjezdněná až za pomocí hasičů, kteří vyčistili kanalizaci (číst celé...)

Policisté odhalili zloděje kabelů z tramvajové trati

26.6.2011

Vyšetřování krádeží optického kabelu na tramvajové lince číslo 5 v Ostravě dospělo k závěru. Zlodějkou byla řidička autobusu Dopravního podniku města Ostravy. Jako důvod krádeže žena uvedla nedostatek peněz. Podnik vyčíslil škody na sta tisíce. K první krádeži došlo v úterý 22. června a následně čin (číst celé...)

V Ostravě byla nalezena nevybuchlá munice

24.6.2011

Dnes odpoledne to vypadalo na studentských kolejích ostravské Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě jako požární cvičení. V nedalekém areálu Vědeckotechnologického parku byli objeveny náboje z legendárního tanku T 34. První dva objevili pracovníci stavební firmy již předchozí den večer a dnes ráno došlo k nálezu (číst celé...)

Automaty na mléko v Ostravě pomalu končí

9.6.2011

Podle provozovatelů mléčných automatů ztratili lidé zájem o čerstvé mléko. V posledních dnech jeden automat za druhým mizí z ostravských ulic. Ještě o víkendu stál jeden před Avion Shopping Parkem, nicméně už byl mimo provoz. „Z technických důvodů,“ jak stálo na ceduli. V moravskoslezké metropoli nyní (číst celé...)

ArcelorMittal zlepší životní prostředí a zaměstná stovky lidí

31.5.2011

Společnost ArcelorMittal Ostrava se chystá na jednu z největších investic na Ostravsku za poslední roky. Během následujících pěti let, chce investovat deset miliard do tepláren a oceláren. V nejbližší době se chce společnost zaměřit na modernizaci stávajících provozů ocelárny. Jedná se o modernizaci vysokých pecí a (číst celé...)

Ostravský rozhlas otevírá dveře

27.5.2011

Zítra 28. května se koná v Českém rozhlase Ostrava Den otevřených dveří. Začátek akce je plánován na devátou hodinu ranní a poslední prohlídka prostor rozhlasu je ve 14 hodin. Pracovníci rozhlasu provedou zájemce běžně nedostupnými prostorami, nahrávacími a reportážními studii a podají výklad o problematikách (číst celé...)

Oprava ulic v centru Ostravy skončila

22.5.2011

Doprava kolem výstavuště Černá louka je opět v normálu. Práce na opravě kanalizace a vodovodu v ulicích Pivovarská, Dlouhá a 28. října jsou zdárně u konce. Stály město skoro třicet milionů korun. Tato lokalita je nerozlučně spjatá s historií Ostravy, a proto si přišli na (číst celé...)

Ostravské Divadlo loutek otevře novou přístavbu

18.5.2011

V pátek 20. května otevře ostravské Divadlo loutek novou pětipodlažní přístavbu s alternativním sálem. V nové budově se nachází zázemí pro herce a administrativu divadla. Přiléhající venkovní amfiteátr a cukrárna s galerií loutek udělá radost nejednomu malému diváku. Podle slov ředitelky vznikl nádherný hrací prostor a (číst celé...)

Ostrava hostí šestý ročník sympozia Smalt Art Vítkovice

29.4.2011

V areálu smaltovny Vítkovice Power Engineering pracuje již od pondělí deset umělců. Osm mužů a dvě ženy zde tvoří největší smaltovaná díla na světě. Areál nabízí obrovský potenciál pro Tvorbu a jediným omezením tedy zůstává maximální velikost vypalovaného plechu 1,5 x 2,5 metru. Umělci dostali (číst celé...)

Kvůli špatné kvalitě ovzduší v regionu demonstrovalo 300 lidí

28.4.2011

Přibližně 300 lidí demonstrovalo před budovou magistrátu města Ostravy na Prokešově náměstí proti špatnému ovzduší. Akci uspořádala obecně prospěšná společnost Čisté nebe podle níž šlo zatím jen o přípravu na podzimní velkou demonstraci. „Chápeme, že v tomto počasí není smog pro Ostravany úplně nejdůležitější téma. Velkou (číst celé...)

Policie zadržela majitele Amsterdam shopu

27.4.2011

Včera policie zadržela majitele sítě prodejen a internetových stránek Amsterdam shop. Jedná se o pětadvacetiletého muže, jenž prostřednictvím obchodů a internetového obchodu prodával syntetické drogy. Policisté násilím vnikli do prodejny v Olomouci a do sídla firmy v Ostravě, a celé místo ohledali. Dle vyvěšených informací (číst celé...)

Ostrava Svinov se dočká nového přístupového terminálu

18.4.2011

Staré mosty s tramvajovými a autobusovými zastávkami MHD se dočkají modernizace. Stavba bude zahájena v červnu a dokončení se plánuje na březen 2013. Celková částka na stavbu je odhadována na 400 milionů korun. Kvůli stavebním pracem bude značně omezena doprava, jenž bude nejdřív svedena (číst celé...)

Zahájení farmářských trhů Ostrava

15.4.2011

Již zítra budou zahájeny farmářské trhy konané na ploše u nákupního centra Futurum. Na místě bude možné zakoupit zboží od domácích chovatelů a pěstitelů. Organizátoři akce slibují pravidelné kontroly jednotlivých stánků a zboží v nich prodávaných, a tím se budou snažit o udržení vysoké kvality (číst celé...)

Bankomat začal sypat bankovky na kolemjdoucího muže

12.4.2011

Dnes kolem 10:45 v jednom z ostravských obchodních center začal chrlit bankomat sám od sebe bankovky. V té chvíli u bankomatu nikdo nestá, avšak kolemjdoucí devětadvacetiletý muž si povšiml proudu bankovek a začal je sbírat. Muž nakonec zavolal na kontaktní číslo uvedené na bankomatu a (číst celé...)

Zmatená žena oblékla kněžské roucho a vykřikovala

10.4.2011

V neděli v odpoledních hodinách vpadla do jednoho z Ostravských kostelů v centru města asi dvacetiletá žena, aby následně učinila rozruch. Po vstupu do kostela nejprve přelezla čtyřmetrovou kovovou mříž a poté se oblékla do kněžského oděvu. Kolem krku si omotala růženec, po podlaze poházela nejrůznější (číst celé...)

Světoznámá díla architektů jsou k vidění v Ostravě

6.4.2011

Ostravská Galerie výtvarného umění, respektive Dům umění, zahájila výstavu světově ceněného a významného architekta Borise Podreccy. Expozice je součástí třetího ročníku festivalu moderní a současné architektury Architecture Week Ostrava 2011, který potrvá až do 28. dubna. Boris Podrecca je spoluautorem známého Milenium Tower, nejvyšší rakouské (číst celé...)

Cenné dílo Alfonse Muchy dorazilo do Ostravy

15.3.2011

Dnes v dopoledních hodinách dorazilo do Ostravy unikátní dílo malíře Alfonse Muchy. Jedná se o obraz z roku 1890 o celkových rozměrech 4,04 x 1,68 metrů. Dílo se teď stane na několik týdnů inventářem výstavy věnované Muchovi v Galerii výtvarného umění v Ostravě. Návštěvníci tak (číst celé...)

V ostravské zoo se narodilo slůně – poprvé v České republice

11.3.2011

Dnes časně ráno se v Zoo Ostrava narodilo sloní mládě. Po třetí hodině přišel na svět sameček, který váží 78 kilo. Porod proběhl rychle a bez komlikací. Matka Vishesh začala na své mládě zpočátku lehce útočit, proto od něj byla oddělena a dostala utišující léky. (číst celé...)

Obyvatelé Ostravy loni třídili odpad více než v minulých letech

7.3.2011

V roce 2010 odnesli Ostravané do žlutých, modrých a zelených kontejnerů devět tisíc tun odpadu. Bylo vytříděno 4 100 tun papíru, 2 800 tun plastu a 2 200 tun skla. Za vysoký podíl tříděného odpadu dostane Ostrava od firmy EKO-KOM téměř 26 milionů korun. To (číst celé...)

Ostrava má nový orloj

18.2.2011

Ostrava se zařadila mezi města mající svůj vlastní orloj. Nedávno svůj originální orloj se skleněnými kuličkami představilo Brno a kladné ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Naproti tomu ostravský orloj je umístěn v budově nové přístavby Divadla loutek v centru Ostravy. Tvoří jej šest (číst celé...)

v Ostravě je bez práce již dvaadvacet tisíc lidí

8.2.2011

Ostravský pracovní úřad opět hodnotil počet nezaměstnaných. Na konci měsíce ledna činila míra nezaměstnanosti 12,2 procenta. V porovnání s předchozím měsícem přibylo nezaměstnaných o 271 lidí. Meziroční nárůst lidí bez práce činí 540. Lednový výsledek je spíše průměrný, avšak nezvyklého schodku bylo dosaženo na konci (číst celé...)

Ostrava spatří zlatou slzu z EXPA

21.1.2011

Na zámku v Ostravě-Vítkovicích bude poprvé veřejně k spatření chlouba Českého pavilonu z výstavy Expo 2010 konané v Číně. Jedná se o zlatou slzu od tvůrce Federika Díaze. Zájemci si ji budou moci prohlédnout po čtyři dny od středy 26. ledna do soboty 29. ledna (číst celé...)

Z katedrály padá omítka, na opravy nejsou peníze

21.1.2011

V centrum Ostravy je opět rušno. Z katedrály Božského Spasitele, která se nachází v samotném centru Ostravy opadávají kusy zdiva. Památka je v žalostném stav, na pomoc museli přijít horolezci, kteří obehnaly věže záchrannými sítěmi. „Je pochopitelné, že i do největšího a nejvýznamnějšího kostela v (číst celé...)

« starší příspěvky