Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

tragi

Zde Vám podáváme tragické informace u úmrtí, sebevraždách a zmařených životech, buď vlastní nepozorností, alkoholem nebo cizím zaviněním.

Důl Karviná vydal obět, druhý horník je vážně zraněný

Karviná – v úterý v odpoledních hodinách zemřel v podzemním dolu Karviná pětačtyřicetiletý horník. Další utrpěl zranění v hloubce okolo devíti set metrů. Informovalo tom mluvčí těžební společnosti OKD Vladislava Sobola. Oba horníci nebyli zaměstnanci společnosti OKD, ale pracovali pro dodavatelskou firmu. Příčiny neštěstí zatím nejsou (číst celé...)

Policie pátrá po totožnosti mrtvého

1.6.2011

Ostravští policisté zjišťují totožnost mrtvého muže, který byl nalezen 24. června v Bělském lese v městské části Ostrava-Zábřeh. Odhadovaný věk muže je 45 až 50 let. Je vysoký 62 centimetrů, je štíhlé postavy, má hnědé oči, vlasy a vousy, střižené na strniště. Měl na sobě (číst celé...)

Raper, který pobodal chlapce na sídlišti, půjde na devět let do vězení

1.6.2011

Sedmnáctiletý mladík přezdívaný Nifest v opilosti pobodal loni v listopadu na sídlišti v Ostravě-Zábřehu tři děti. Údajně proto, že neunesl rozchod s dívkou. Dnes ráno byl Krajským soudem v Ostravě odsouzen k devíti letům za mřížemi. Protože ještě není plnoletý, dostal jen poloviční trest, než (číst celé...)

Řidič sanitky dostal za jízdy infarkt, nyní bojuje v nemocnici o život

14.6.2011

V pondělí po poledni pomohli záchranáři na Novojičínsku svému kolegovi, který dostal infarkt za volantem. Naštěstí stačil včas zastavit a poté upadl do bezvědomí. Podivného chování si všiml řidič jiné sanitky, která právě projížděla kolem. Zastavil a šel zkontrolovat situaci, osmapadesátiletý muž nejevil známky života. (číst celé...)

Skupina násilníků bezdůvodně napadla několik lidí

1.6.2011

Nedaleko obchodního domu Kaufland v Ostravě-Porubě došlo k sérii bezdůvodných napadení. Útočníci byli výhradně mladí muži. K prvnímu útoku došlo 21. května kolem devatenácté hodiny v ulici Závětří. Muž opravující automobil si všiml cizího mladíka v interiéru vozidla. V té době se již k vozu přiblížila (číst celé...)

Jízdu mladého muže ukončil sloup

29.5.2011

Jízdu mladého sedmadvacetiletého muže ukončil sloup, řidič na místě zemřel. V neděli po páté hodině raní narazil muž se svým vozem do sloupu. Jednalo se o vůz značky Škoda Octavie ve stříbrném provedení. Automobil zůstal kolem doslova omotán, řidič byl zaklíněn uvnitř. Po velkém úsilí (číst celé...)

Muž z Ostravy se chtěl zabít, protože neměl peníze na pohřeb babičky

25.5.2011

Třiatřicetiletý muž z Ostravy zavolal na operační středisko městské policie a žádal k telefonu známého strážníka, který má na starost obvod Kunčičky. Muž se policistovi svěřil se svým problémem: nemá peníze na pohřeb své babičky, a proto uvažuje o sebevraždě. Již delší dobu je nezaměstnaný (číst celé...)

Patnáctiletý školák pobodal o tři roky mladšího spolužáka

29.4.2011

Včera odpoledne pobodal patnáctiletý školák o tři roky mladšího chlapce. Důvodem byla hádka mezi dětmi, která vyvrcholila v agresivní čin. Starší chlapec vytáhl z kapsy kapesní nůž a zaútočil na spolužáka. Ten poté skončil v ostravské nemocnici.ž. Incident se udál v půl druhé odpoledne. Kriminalisté vyslechli (číst celé...)

Po skoku z mostu, zasahoval vrtulník

24.4.2011

Při zahajování vodácké sezóny na řece Moravici se vážně zranil jednadvacetiletý mladík. Tragická událost se stala v sobotu krátce po poledni. Jeden z přihlížejících diváků tradiční vodácké akce se rozhodl, že oslaví zahájení sezóny po svém a skočil z mostu do řeky. V řece bylo (číst celé...)

Šílený řidič ujížděl policistům a poničil další dva vozy

25.4.2011

V sobotu v odpoledních hodinách ujížděl ostravské policejní hlídce zřejmě opilí řidič. Při divoké jízdě poškodil dvě auta. V 15:30 začali policisté pronásledovat agresivně jedoucího řidiče. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže, jenž nereagoval na výzvu k zastavení a následnému provedení kontroly. Muž se dal divokou jízdou (číst celé...)

Dělník se v kanálu přiotrávil oxidem uhelnatým

21.4.2011

Dělník, který v Ostravě-Hošťálkovicích opravoval kanalizační šachtu, se ve čtvrtek kolem poledne nadýchal jedovatého oxidu uhelnatého a ztratil vědomí. Kolegové jej v bezvědomí vytáhli na laně a přivolali sanitku. Zdravotníci podali muži kyslík a infuzní roztok a převezli ho do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách, kde (číst celé...)

Senior spadl pod tramvaj, ta mu následně amputovala nohy

21.4.2011

Včera v odpoledních hodinách na zastávce v Ostravě-Zábřehu došlo k tragickému střetu čtyřiaosmdesátiletého seniora s tramvají. Muž utrpěl vážná zranění, mimo jiné došlo k amputaci spodních končetin. Tragická událost se stala cca. ve 12:30 na tramvajové zastávce Tylova v Ostravě-Zábřehu. Starší muž nastupoval do tramvaje na (číst celé...)

Maskovaní lupiči přepadli zastavárnu

20.4.2011

Včera kolem šesté hodiny ranní vtrhli do jedné z ostravských zastaváren dva maskovaní muži s kuklami na hlavách. Obsluhu spoutali a následně je uzavřeli do jedné z místností. Dveře poté ještě zatarasili dalším předmětem aby zabránili úniku majitelů. Lupiči si odnesli kořist v hodnotě 400 tisíc (číst celé...)

Srážka tramvaje s nákladním automobilem, šest zraněných

16.3.2011

Dnes ráno došlo v Ostravě ke srážce tramvaje na lince číslo deset s nákladním automobilem, bylo zraněno šest cestujících. K nešťastné události došlo v 5:25 hodin mezi zastávkou Důl Hlubina a Dr. malého. Při srážce byl těžce zraněn řidič tramvaje, utrpěl vážné poranění nohou. Dále (číst celé...)

V Ostravě-Petřkovicích se na dům zřítil kus skály

3.3.2011

V noci na dnešek se na rodinný domek v ulici Pod Landekem sesunuly kameny a způsobily rozsáhlé škody. Podle majitelky nemovitosti je objekt na prodej, dokonce už se našel kupec. Teď však není jisté, co bude s domem dál. Policisté a hasiči objekt po nehodě (číst celé...)

Ke zraněnému lyžaři byl přivolán vrtulník

27.2.2011

Dnes v dopoledních hodinách došlo k vážnému zranění lyžaře. Jesenická horská služba dostala oznámení o zranění muže v Karlově pod Pradědem. Muž ve vysoké rychlosti vylétl ze sjezdovky a narazil do pařezu. Přestože měl lyžař přilbu, došlo k vážnému poranění hlavy. Zasahující lékaři měli též (číst celé...)

Chřipková epidemie zabíjela, nyní je na ústupu

25.2.2011

Na Ostravsku se výrazně snížil počet lidí nakažených chřipkou. Podle krajských hygieniků klesla nemocnost pod práh epidemie, to znamená pod dva tisíce případů na sto tisíc obyvatel. Nemocných je v těchto dnech o dvacet procent méně než minulý týden. Krajská hygienická stanice v Ostravě během (číst celé...)

Dva muži zraněni kyselinou dusičnou, zasahovat museli hasiči

23.2.2011

Dnes kolem třinácté hodiny musely v areálu bývalého masokombinátu v Ostravě-Martinově zasahovat hasiči. Dva externí pracovníci firmy přišli v místním skladu chemických látek do kontaktu s kyselinou dusičnou. Jeden z mužů byl vyveden zaměstnancem potravinářské firmy, druhý zůstal uvnitř. Na jeho záchranu byla přivolána místní (číst celé...)

Policie přejela služebním vozem muže

21. 2. 2011

Včera ve večerních hodinách kolem devatenácté hodiny došlo k tragické nehodě.  Policejní vůz přejel muže ležícího na kraji vozovky na silnici Ostravě-Kunčičkách. Přivolaná záchraná služba se snažila muže oživit, ale ten měl příliš velká poranění hlavně v oblasti hlavy. Krátce po nehodě svým zraněním (číst celé...)

Chřipka si vyžádala další tři oběti

15. 2. 2011

Pandemická chřipka si vyžádala další tři oběti. Na komplikace způsobené chřipkou v závěru minulého týdne umřeli další dva lidé, dvě ženy a jeden muž z Ostravy. V letošním roce už je to šestá oběď, která umřela na komplikace spojené s pandemickou chřipkou. Každý ze (číst celé...)

Primář skočil z okna, pád nepřežil

8.2.2011

Dnes v dopoledních hodinách skonal primář městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách. Jednalo se o lékaře radiologického oddělení, který vykonával lékařskou praxi přes padesát let. Kolem půl desáté obdržela místní služebna policie hlášení o sebevražedném skoku z okna jednoho z pavilonů nemocnice. Po příjezdu příslušníků na místo (číst celé...)

Čtyři útočníci v Ostravě zbili mladého sportovce

29.1.2011

Čtveřice mužů jedoucí v zeleném Citroenu zastavila v sobotu v 21:45 v Ostravě-Vyškovicích mladého muže, aby se zeptala na cestu do Polanky nad Odrou. Dvacetiletý mladík se nechal pod záminkou vysvětlení cesty vlákat do vozu, svou hokejovou výzbroj odložil do kufru. Po několika desítkách metrů (číst celé...)

Tragická smrt osmnáctiletého plavce

13. 1. 2011

Sportovní talent, český reprezentant, slušný a pracovitý člověk, student, který se připravoval na maturitu – takový byl osmnáctiletý plavec Ondřej Palatka. Jeho slibnou sportovní kariéru přeťalo v neděli večer tragické železniční neštěstí. Byl to velký talent, bezvadný kluk a skvělý kamarád. (číst celé...)

Důchodce podlehl střetu s automobilem

19.12.2010

Nepozorný řidič srazil v Ostravě-Zábřehu třiasedmdesátiletého penzistu. Nehoda se stala dnes před desátou ráno na přechodu pro chodce ve Výškovické ulici. Chodec byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, po několika hodinách těžkým zraněním podlehl. Osmapadesátiletému řidiči hrozí šestileté vězení za usmrcení z nedbalosti, dechová (číst celé...)

Při autonehodě v Ostravě zemřel řidič, spolujezdkyně je zraněná

22.11.2010

V neděli před půlnocí vyjel v Ostravě-Hrabůvce čtyřiapadesátiletý řidič ze silnice a naboural do zídky. V důsledku čelního nárazu utrpěl těžká zranění, kterým podlehl. Jeho sedmatřicetiletá spolujezdkyně je vážně zraněná, není však ohrožena na životě. Ani jeden z nich nebyl připoután. Ženu čeká dlouhodobé léčení. Policie (číst celé...)

Na dálnice u Ostravy vylétlo osobní auto

10. 9. 2010

Smrtelná nehoda se stala dnes ráno na 357. kilometru dálnice D1 u Ostravy. Podle informací policie z dálnice vyjelo osobní auto a skončilo na nájezdu pod dálničním mostem, jeden člověk při nehodě zemřel. Nehoda se stala ve směru od Bohumína. Automobil (číst celé...)

Ženu v Ostravě srazil vlak

6. 9. 2010

Posádka rychlé lékařské pomoci a letečtí záchranáři zasahovali včera u nehody na železnici v Ostravě. Krátce po poledni byla žena středního věku a neznámé totožnosti sražena projíždějícím pendolinem. Žena byla po střetu se soupravou odhozena mimo kolejiště, utrpěla smrtelná zranění. (číst celé...)

Smrt na dálnici D 1

4. 7. 2010

Dnes ráno došlo na dálnici D1 na 332 kilometru mezi obcemi Hladké Životice a Kujavy k dopravní nehodě dodávkového vozidla Ford Tranzit. Vozidlo dosud z nezjištěných příčin narazilo do mostní konstrukce. Řidič utrpěl těžké zranění a byl vrtulníkem transportován do fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.Spolu (číst celé...)

Týrání před soudem

27. 6. 2010

Před okresním soudem v Ostravě Porubě zítra stane chovatelka psů z Ostravy. Je obžalovaná z týrání zvířat. Úřady jí postupně odebraly čtyři desítky psů. Všichni byli ve špatném stavu, deset z nich kvůli tomu museli veterináři utratit. (číst celé...)

Smrtelná nehoda

21. 6. 2010

Ke smrtelné nehodě došlo včera před půlnocí na Místecké ulici ve Vítkovicích. Třičtyřicetiletý řidič nezvládl řízení a ze svou fábií vyjel z cesty a narazil do piliře mostu. Zraněním na místě podlehl. Vše nyní šetří policie. (číst celé...)

« starší příspěvky