Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

reality Ostrava

Sledujeme realitní trh v Ostravě a okolí. Pro ty, kterým slovo „reality“ nic neříká: jedná se zejména o nemovitosti jako jsou byty, rodinné domy, pozemky, ale také kanceláře, obchodní, výrobní nebo skladovací prostory.

Ceny nových bytů v Ostravě klesají

Za poslední dva roky trvale v Ostravě klesají ceny bytů a to i novostaveb. Zatímco před krizí se pohybovala cena nového bytu okolo 50tisíc kč za m2, nyní to je okolo 30tisíc za metr. Starší byt lze pořídit už za ceny okolo 15 tisíc za (číst celé...)

Ostrava má první pasivní administrativní budovu v Česku

První pasivní administrativní budovu v Česku navrhl architekt Radim Václavík a najdete ji v Ostravě. Budova je sídlem několika společností zaměřených na technologie z oblasti úspory energie. Největší z nich je firma Intoza. Lidé zde mohou získat tedy jak informace z různých oborů úspory energie (číst celé...)

Krajský soud řeší realitní podvod

10. 1. 2011

Krajský soud v Ostravě řeší realitní podvod firmy Rekin. Podle státního zástupce ostravská realitní kancelář nevyplatila peníze za nemovitosti více než stovce klientů. Způsobila tím škodu v hodnotě 36 milionů korun. Rekin má závazky nejen vůči klientům, ale dluží také bývalým zaměstnancům a (číst celé...)

Nová Karolina Ostrava

11.3.2010

Výstavba nového obchodního centra Nová Karolina Ostrava má zelenou. Banky ve složení Česká spořitelna, ČSOB, Hypo Investmentbank AG, KBC Bank poskytly syndikovaný úvěr ve výši 98 475 000 eur (cca. 2,58 mld. Kč ) společnosti New Karolina Shopping Center Development ze skupiny Multi Development. Úvěr (číst celé...)

Reality 2009: o 22% více dokončených bytů

19.2.2010

Na Ostravsku -resp. na  severní Moravě – dokončili v roce 2009 stavební firmy výstavbu téměř 3000bytů, což je téměř o čtvrtinu více než předchozí rok. Nicméně v důsledku krize se začalo v tomto roce stavět o pětinu méně bytů než předchozí rok, proto můžeme v (číst celé...)