Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

počasí

Bouřka zastavila tramvajovou dopravu

Divoké čtvrteční odpoledne zažili ostravští obyvatelé v městské části Zábřeh. Bouřka s vydatnými srážkami zaplavila křižovatku ulic Pavelkova a kapitána Vajdy. Kvůli vysoké vodě byl znemožněn průjezd tramvajovým vozům a dopravní podnik zažil další krušnou chvilku. Křižovatka byla zprůjezdněná až za pomocí hasičů, kteří vyčistili kanalizaci (číst celé...)

Ostrava se opět dusí smogem

15.2.2011

Netrvalo ani měsíc a smogová situace je zpátky. V úterý v podvečer vydal Meteorologický ústav upozornění na možnost výskytu smogu. Ve středu ráno ho poté rozšířil i na Třinecko. V šestnácti měřících stanicích regionu překročily naměřené hodnoty povolený denní limit polétavého prachu 50 mikrogramů na (číst celé...)

Na Ostravsku opět hrozí smogová situace

12. 1. 2011

Ostravou opět dýchá smog. Včera ve večerních hodinách meteorologové vyhlásili signál upozornění před vznikem smogové situace. Na všech patnácti měřicích stanicích v Moravskoslezském kraji byla překročena mezní hranice polétavého prachu a to padesát mikrogramů na metr krychlový. Nejhorší je situace v Ostravě, ke (číst celé...)

EU zajímá, co uděláme pro zlepšení vzduchu na Ostravsku

29.11.2010

Evropská komise žádá od Česka vysvětlení, proč prach v ovzduší opakovaně překračuje stanovené limity. Problém s dlouhodobě znečištěným ovzduším se týká především Ostravy a okolí, ale i dalších míst v republice. Po dopise, který odeslali zástupci státu do Bruselu v březnu, tedy bude následovat další. (číst celé...)

Ovzduší na Ostravsku se stále horší

22.11.2010

Stav ovzduší v Moravskoslezském kraji patří dlouhodobě k nejproblematičtějším v republice. V posledních dnech se smogová situace zhoršuje, největší potíže způsobuje vysoká koncentrace aerosolu ve vzduchu. ČHMÚ dnes ohlásila překročení limitů přelétavého prachu téměř na všech měřících stanicích. Hodnoty jsou na některých místech až trojnásobné (číst celé...)

Moravskoslezský kraj bojuje se smogem

17.11.2010

Meteorologové včera upozornili na nadměrnou koncentraci smogu na Ostravsku a Karvinsku. Množství škodlivých látek může překročit stanovené limity, což by vedlo k vyhlášení signálu regulace. Dnes se situace ještě zhoršila. Více než dvojnásobné překročení limitu bylo naměřeno mimo jiné v několika částech Ostravy, signál regulace (číst celé...)