Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

ovzduší

Ostrava žádá vysvětlení úniku oxidů síry

Město žádá prošetření a vysvětlení důvodu většího úniku nebezpečných oxidů síry z ostravských ropných lagun. (čtěte taký zde). Zvýšené hodnoty zaevidovaly měřicí stanice Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě-Přívoze, Fifejdách ale i v Bohumíně na Karvinsku. Město chce znát příčiny úniku i četnost a (číst celé...)

Zapách ostravských lagun brzy skončí

V posledních dnech si lidé Ostravské části Fifejdy stále více stěžují na intenzivní zápach z blízkých lagun. Tento nárust má na svědomí zintenzivnění sanačních prací firmy Geosan, kdy při zavápňování lagun vznikají plyny jako např. sirovodík a ty způsobují zápach. Dobrou zprávou je, že práce by (číst celé...)

ArcelorMittal zlepší životní prostředí a zaměstná stovky lidí

31.5.2011

Společnost ArcelorMittal Ostrava se chystá na jednu z největších investic na Ostravsku za poslední roky. Během následujících pěti let, chce investovat deset miliard do tepláren a oceláren. V nejbližší době se chce společnost zaměřit na modernizaci stávajících provozů ocelárny. Jedná se o modernizaci vysokých pecí a (číst celé...)

Kvůli špatné kvalitě ovzduší v regionu demonstrovalo 300 lidí

28.4.2011

Přibližně 300 lidí demonstrovalo před budovou magistrátu města Ostravy na Prokešově náměstí proti špatnému ovzduší. Akci uspořádala obecně prospěšná společnost Čisté nebe podle níž šlo zatím jen o přípravu na podzimní velkou demonstraci. „Chápeme, že v tomto počasí není smog pro Ostravany úplně nejdůležitější téma. Velkou (číst celé...)

Ostravská opozice požaduje náhradu za dopravu zdarma

13.3.2011

Petr Kausta, zastupitel z hnutí Ostravak, vyzývá devětatřicet ostravských zastupitelů: „Nahraďte městu škodu za dopravu za smogu zdarma.“ Ačkoliv při schvalování takzvané Akce Smog také zvedl ruku, je přesvědčen, že toto opatření není hospodárné a škodí městu i jeho obyvatelům. Autobusy, tramvaje a trolejbusy jezdily (číst celé...)

Dotovaná MHD stála město 20 milionů korun, pomohla?

3.3.2011

Ačkoliv nebyla letošní zima nijak tuhá, vyžádala si spoustu financí z městské kasy. MHD jezdila dvacet dní zcela zdarma a částka o kterou město zkrátila na rozpočtu se vyšplhala k hranici dvaceti milionům korun. V současné době provádí Ostravský magistrát analýzu dotované hromadné dopravy v (číst celé...)

Ostrava se opět dusí smogem

15.2.2011

Netrvalo ani měsíc a smogová situace je zpátky. V úterý v podvečer vydal Meteorologický ústav upozornění na možnost výskytu smogu. Ve středu ráno ho poté rozšířil i na Třinecko. V šestnácti měřících stanicích regionu překročily naměřené hodnoty povolený denní limit polétavého prachu 50 mikrogramů na (číst celé...)

Největší znečišťovatelé jdou do války se smogem

1.2.2011

Šest z osmi největších škůdců ovzduší v Moravskoslezském kraji si zpřísňují regulační opatření. Mezi podniky odmítající striktnější dodržování pravidel týkajících se znečišťování ovzduší patří Třinecké železárny a Energetika Třinec. Třinecké železárny sdělili, že pro životní prostředí dělají dost. Podle nové dohody budou firmy povinné přijmout (číst celé...)

Smog vyhnal lidi z ulic

28.1.2011

Ostrava se opět zahalila do smogu, omezení se dotkne podniků, automobilů i lidí, kterým bylo doporučeno omezit pobyt na ulicích. Moravskoslezský kraj v čele s Ostravou a Karvinou znovu zažívá smogovou situaci. Meteorologové vydali varování pro obyvatele s chronickými dýchacími potížemi, nemocemi srdce, starší lidi (číst celé...)

Na Ostravsku opět hrozí smogová situace

12. 1. 2011

Ostravou opět dýchá smog. Včera ve večerních hodinách meteorologové vyhlásili signál upozornění před vznikem smogové situace. Na všech patnácti měřicích stanicích v Moravskoslezském kraji byla překročena mezní hranice polétavého prachu a to padesát mikrogramů na metr krychlový. Nejhorší je situace v Ostravě, ke (číst celé...)