Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

MHD

Tramvaj přivřela cestující a několik metrů ji táhla

9.8.2011

Tramvajová doprava může být nebezpečná, stačí, aby nepozorný řidič přivřel cestujícího do dveří. Ostravská policie hledá svědky hned dvou podobných incidentů. První z nehod se stala dopoledne 18. června na Opavské ulici v Ostravě-Porubě. Dveře skříply ženu při vystupování ze soupravy a následně ji tramvaj (číst celé...)

Bouřka zastavila tramvajovou dopravu

Divoké čtvrteční odpoledne zažili ostravští obyvatelé v městské části Zábřeh. Bouřka s vydatnými srážkami zaplavila křižovatku ulic Pavelkova a kapitána Vajdy. Kvůli vysoké vodě byl znemožněn průjezd tramvajovým vozům a dopravní podnik zažil další krušnou chvilku. Křižovatka byla zprůjezdněná až za pomocí hasičů, kteří vyčistili kanalizaci (číst celé...)

V létě bude jezdit v Ostravě méně spojů MHD, některé zastávky budou přejmenovány

1.6.2011

Městská hromadná doprava v Ostravě o víkendu přejde na prázdninový režim. Letní jízdní řády autobusů, trolejbusů a tramvají začnou platit v neděli 3. června. Provoz bude zcela přerušen na linkách 10, 20 a 109. Dalších linek se dotkne omezení spojů, a to především v přepravní (číst celé...)

Policisté odhalili zloděje kabelů z tramvajové trati

26.6.2011

Vyšetřování krádeží optického kabelu na tramvajové lince číslo 5 v Ostravě dospělo k závěru. Zlodějkou byla řidička autobusu Dopravního podniku města Ostravy. Jako důvod krádeže žena uvedla nedostatek peněz. Podnik vyčíslil škody na sta tisíce. K první krádeži došlo v úterý 22. června a následně čin (číst celé...)

Celorepubliková stávka MHD bude mít v Ostravě jen symbolickou podporu

10.6.2011

Sotva skončila stávka městské hromadné dopravy v Ostravě, už je na obzoru stávka celorepubliková. Ostrava se však tentokrát zapojí jen symbolicky, lidé, kteří pojedou v pondělí autobusem, tramvají či trolejbusem, by neměli pocítit žádnou změnu. České dráhy však nebudou od tří hodin ráno vypravovat vlaky. (číst celé...)

Stávka zaměstnanců dopravního podniku bude pokračovat i nadále

2.6.2011

Konec stávky řidičů a dalších pracovníků Dopravního podniku města Ostravy je v nedohlednu. Od dnešních ranních hodin pokračuje stávka druhým dnem a její další vývoj je stále nejistý. V odpoledních hodinách měla proběhnout jednání mezi odboráři a vedením podniku, avšak se nekoná. V současné době je (číst celé...)

Řidiči ostravské MHD jdou do stávky

28.5.2011

O půlnoci prvního června vstoupí zaměstnanci Dopravního podniku Ostrava do časově neomezené stávky. Hlavním důvodem k jejímu vyhlášení jsou vleklé spory odborářů s vedením podniku v otázkách růstu mezd. Odbory žádají nárůst tarifní mzdy o osm procent, zatímco zaměstnavatel navrhuje pouze 1,5 procentní navýšení. Podle samotného (číst celé...)

Senior spadl pod tramvaj, ta mu následně amputovala nohy

21.4.2011

Včera v odpoledních hodinách na zastávce v Ostravě-Zábřehu došlo k tragickému střetu čtyřiaosmdesátiletého seniora s tramvají. Muž utrpěl vážná zranění, mimo jiné došlo k amputaci spodních končetin. Tragická událost se stala cca. ve 12:30 na tramvajové zastávce Tylova v Ostravě-Zábřehu. Starší muž nastupoval do tramvaje na (číst celé...)

Ostrava Svinov se dočká nového přístupového terminálu

18.4.2011

Staré mosty s tramvajovými a autobusovými zastávkami MHD se dočkají modernizace. Stavba bude zahájena v červnu a dokončení se plánuje na březen 2013. Celková částka na stavbu je odhadována na 400 milionů korun. Kvůli stavebním pracem bude značně omezena doprava, jenž bude nejdřív svedena (číst celé...)

Srážka tramvaje s nákladním automobilem, šest zraněných

16.3.2011

Dnes ráno došlo v Ostravě ke srážce tramvaje na lince číslo deset s nákladním automobilem, bylo zraněno šest cestujících. K nešťastné události došlo v 5:25 hodin mezi zastávkou Důl Hlubina a Dr. malého. Při srážce byl těžce zraněn řidič tramvaje, utrpěl vážné poranění nohou. Dále (číst celé...)

Ostravská opozice požaduje náhradu za dopravu zdarma

13.3.2011

Petr Kausta, zastupitel z hnutí Ostravak, vyzývá devětatřicet ostravských zastupitelů: „Nahraďte městu škodu za dopravu za smogu zdarma.“ Ačkoliv při schvalování takzvané Akce Smog také zvedl ruku, je přesvědčen, že toto opatření není hospodárné a škodí městu i jeho obyvatelům. Autobusy, tramvaje a trolejbusy jezdily (číst celé...)

Dotovaná MHD stála město 20 milionů korun, pomohla?

3.3.2011

Ačkoliv nebyla letošní zima nijak tuhá, vyžádala si spoustu financí z městské kasy. MHD jezdila dvacet dní zcela zdarma a částka o kterou město zkrátila na rozpočtu se vyšplhala k hranici dvaceti milionům korun. V současné době provádí Ostravský magistrát analýzu dotované hromadné dopravy v (číst celé...)

Posílení spojů do průmyslových čtvrtí

2.3.2011

Dopravní podnik města Ostravy mění od neděle jízdní řády. Změna se dotkne cestujících dojíždějících do průmyslové zóny Hrabová a k hutní společnosti ArcelorMittal. K rozhodnutí zvýšení frekvence spojů přispělo připomínkování hutní společnosti. Dojde k přidání dvou spojů tramvajové linky číslo 14 a dvou večerních spojů (číst celé...)

Ostravská MHD začala prodávat elektronické karty

1.2.2011

Ostravané mohou od února cestovat s novou elektronickou kartou (e-kartou), která postupně vytlačí klasické papírové jízdenky. Starší druh jízdenek zůstává nadále v platnosti. Nakupování tzv. e-karet bude pro zákazníky pohodlnější. Cestující si je budou moci zakoupit jak v internetovém e-shopu DPO tak v jeho kamenných (číst celé...)

Smog vyhnal lidi z ulic

28.1.2011

Ostrava se opět zahalila do smogu, omezení se dotkne podniků, automobilů i lidí, kterým bylo doporučeno omezit pobyt na ulicích. Moravskoslezský kraj v čele s Ostravou a Karvinou znovu zažívá smogovou situaci. Meteorologové vydali varování pro obyvatele s chronickými dýchacími potížemi, nemocemi srdce, starší lidi (číst celé...)

MHD Ostrava zavádí čipové karty

26.1.2011

Po dlouhých letech odkladů a příprav ostravský dopravní podnik přistoupil k realizaci čipového systému. Aby však nešlo jen o jakési nahnání modernizace do slepé uličky na úkor podstaty a účelu, přistoupilo vedení dopravce k rozhodnutí, že čipový systém bude realizován s podporou jiných dopravců a (číst celé...)

Městský autobus v Ostravě zažil nálet vandalů

23.1.2011

Až rok odnětí svobody hrozí výtržníkům, jenž řádili v autobuse Ostravského dopravního podniku. „Půl hodiny před půlnocí v autobusu linky 39 na zastávce Čistírny skupina neznámých pachatelů vytrhla z držáku bezpečnostní kladívko určené pro nouzové rozbití okna.Tímto pak rozbili skleněnou výplň přepážky, nacházející se před (číst celé...)