Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

lékařství

Úspěšný protest zdravotního personálu v Ostravě

Odpoledne 20. září 2011 protestovalo v Ostravě více než 100 zaměstnanců tvořících v nemocnici tzv. nelékařský personál za zachování stávajícího způsobů odměňování.  Odvrátili tak zavedení nových tarifních tabulek, které plánoval moravskoslezský kraj uplatnit v 8 krajem spravovaných nemocnicích. (číst celé...)

5. dítě v ostravském babyboxu

Babybox v Ostravě  pomohl zachránit 7.  září jednodenní holčičku. Toto bylo již páté využití této vyhřívané schránky. Holčička je zcela v pořádku a zdravá a dostala jméno Milena po sestřičce, která ji z babyboxu vyzvedla. Babybox je umístěn v areálu Městské nemocnice Ostrava. (číst celé...)

Řidič sanitky dostal za jízdy infarkt, nyní bojuje v nemocnici o život

14.6.2011

V pondělí po poledni pomohli záchranáři na Novojičínsku svému kolegovi, který dostal infarkt za volantem. Naštěstí stačil včas zastavit a poté upadl do bezvědomí. Podivného chování si všiml řidič jiné sanitky, která právě projížděla kolem. Zastavil a šel zkontrolovat situaci, osmapadesátiletý muž nejevil známky života. (číst celé...)

Policie zadržela majitele Amsterdam shopu

27.4.2011

Včera policie zadržela majitele sítě prodejen a internetových stránek Amsterdam shop. Jedná se o pětadvacetiletého muže, jenž prostřednictvím obchodů a internetového obchodu prodával syntetické drogy. Policisté násilím vnikli do prodejny v Olomouci a do sídla firmy v Ostravě, a celé místo ohledali. Dle vyvěšených informací (číst celé...)

Chřipková epidemie zabíjela, nyní je na ústupu

25.2.2011

Na Ostravsku se výrazně snížil počet lidí nakažených chřipkou. Podle krajských hygieniků klesla nemocnost pod práh epidemie, to znamená pod dva tisíce případů na sto tisíc obyvatel. Nemocných je v těchto dnech o dvacet procent méně než minulý týden. Krajská hygienická stanice v Ostravě během (číst celé...)

Primář skočil z okna, pád nepřežil

8.2.2011

Dnes v dopoledních hodinách skonal primář městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách. Jednalo se o lékaře radiologického oddělení, který vykonával lékařskou praxi přes padesát let. Kolem půl desáté obdržela místní služebna policie hlášení o sebevražedném skoku z okna jednoho z pavilonů nemocnice. Po příjezdu příslušníků na místo (číst celé...)

Vítkovická nemocnice se postará o děti lékařů

28.1.2011

Ostravská nemocnice ve Vítkovicích chystá pro své zaměstnance novinku – otevře firemní mateřskou školku. Školka bude otevřena od pondělí do soboty a pojme svou kapacitou až dvacet dětí ve věku od dvou do šesti let. Zařízení bude sídlit v pavilonu J a už nyní (číst celé...)

Od poloviny února začnou nemocnice na ostravsku omezovat péči

18. 1. 2011

Již od poloviny února se stane pravidelná péče o pacienty minulostí, Moravskoslezský kraj začne omezovat provoz některých klinik. Krize se tedy může citelně dotknout například porodnictví. „Zdravotní péči v některých oborech a ve většině krajských nemocnic nebude možné po prvním březnu, kdy by (číst celé...)

Útočnice, která pobodala několik lidí, pravděpodobně trpí žloutenkou

22.11.2010

Pětadvacetiletá žena, která v polovině měsíce zaútočila nožem na cestující na zastávce v Ostravě-Přívoze, je zřejmě nakažena infekční chorobou. Podle lékařů jde o žloutenku, zatím se však čeká na výsledky dalších testů. Při útoku byli pořezáni tři lidé, zranění by mohli být touto nemocí nakaženi. Policie (číst celé...)

Ovzduší na Ostravsku se stále horší

22.11.2010

Stav ovzduší v Moravskoslezském kraji patří dlouhodobě k nejproblematičtějším v republice. V posledních dnech se smogová situace zhoršuje, největší potíže způsobuje vysoká koncentrace aerosolu ve vzduchu. ČHMÚ dnes ohlásila překročení limitů přelétavého prachu téměř na všech měřících stanicích. Hodnoty jsou na některých místech až trojnásobné (číst celé...)

V ostravském babyboxu našli již třetí holčičku

30. 9. 2010

V babyboxu Městské nemocnice Ostrava dnes ráno našli už třetí holčičku v historii provozu tohoto zařízení. Celkově je to již 34. dítě, které někdo do babyboxu odložil. Děvčátko je donošené, do babyboxu bylo vloženo zřejmě jen několik málo hodin po narození. Zakladatel babyboxů Ludvík (číst celé...)

Studenti si vyzkouší, jak ošetřovat raněné

17. 6. 2010

Budoucí záchranáři budou trénovat první pomoc v náročných situacích a podmínkách. Fakulta zdravotnických studií Ostravské univerzity pořádá 17. a 18 června už 4. ročník Dne první pomoci – hra předem vyhraná. Všechny disciplíny budou simulovat podmínky reálných příhod, na které (číst celé...)

V ostravské fakultní nemocnici začali testovat cyberknife

23. 5. 2010

V onkologickém centru Fakultní nemocnice Ostrava brzy zprovozní první pracoviště svého druhu v republice. Jde o kybernetický ozařovač pro léčbu nádorů v dosud velmi špatně přístupných místech lidského těla. Například v plicích, slinivce nebo mozku. Cyberknife, jak se špičková technika za 200 miliónů (číst celé...)

Žena v Ostravě porodila pětikilového chlapečka

3. 5. 2010

Na den zasvěcený lásce porodila žena krásného pětikilového chlapečka. Pořádnou porci lásky si 1. května užili na gynekologicko-porodním oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Na svět tam přišel téměř pětikilový chlapeček Honzík, který navíc měřil nadprůměrných 56 centimetrů. Maminka už porodila svoje druhé dítě a (číst celé...)

V onkologickém centru FN Ostrava bude otevřeno unikátní pracoviště

20. 4. 2010

Pracoviště, jaké zatím v Česku neexistuje, dnes otevřou v onkologickém centru Fakultní nemocnice Ostrava. Jde o kybernetický ozařovač pro léčbu nádorů ve špatně přístupných místech lidského těla. Dokáže zameřit a ozařít nádor na milimetrovou přesnost. S největší přesností na světě, která je (číst celé...)