Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

krimi

Kriminální informace, kuriozní loupeže, ale také vraždy a vyšetřování různých zločinů. Vše se dočtete v naší rubrice.

Ozbrojená loupež v Ostravě-Porubě

V pobočce české spořitelny v Ostravě Porubě ukradl ozbrojený muž 13.9.2011 několik desítek tisíc korun. Lupič si nejprve v poklidu odebral pořadový lístek, počkal až na něj přijde řada. Po té, co pokladní ukázal zbraň a lístek s napsanou výzvou, sebral peníze a v klidu (číst celé...)

Policie pátrá po důchodci z Vratimova

14.8.2011

Ostravští policisté žádají o pomoc při hledání seniora. Devětaosmdesátiletý Rudolf Vašíček je pohřešován od 11. srpna. Naposledy ho lidé zahlédli 3. nebo 4. srpna v restauraci ve Vratimově. Pohřešovaný muž je asi 175 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má vrásčitý obličej, krátké ustupující šedivé vlasy, malé (číst celé...)

Policisté přejeli ležícího muže, o trestný čin prý nešlo

10.8.2011

Policejní hlídka ve služebním voze přejela muže, který ležel na silnici. Ten bezprostředně po střetu podlehl vážným zraněním hlavy. Mrtvý neměl u sebe žádné doklady, další podrobnosti o jeho osobě policie nesdělila. Policista, který seděl za volantem, se psychicky zhroutil a byl převezen do nemocnice. (číst celé...)

Kontrola stánkařů na Colours vynesla 5000 korun

Ostravský festival Colours of Ostrava nebyl jen o hudbě. Před pár dny se postaral o vzrušení stánek s konopím, jemuž bylo přímo na místě zabaveno několik rostlin, a následně byl stánek zavřen. Česká obchodní inspekce se zaměřila i na další stánky a z celkem sedmnácti (číst celé...)

Policie na Colours of Ostrava zabavila konopí

Colours of Ostrava se dočkalo vzruchu policie. V jednom z prodejních stánků který nabízel oleje, masti, semínka a další zboží, bylo nalezeno téměř čtyři sta kusů rostlin konopí. Strážníci stánek zajistili a rostliny zabavily. Rostliny byly velikosti zhruba od čtyřiceti do stodvaceti centimentů. Podle samotných (číst celé...)

Zloději si odvezli automobily i těžkou techniku za miliony

Do areálu společnosti v Ostravě Mariánských Horách vnikla mezi 4. – 7. červencem skupinka zlodějů. Po překonání vstupních dveří vnikli do objektu, kde ukradli klíče od vozidel a těžkých strojů. Způsobená škoda přesahuje pět milionů korun. Mezi zmizelou technikou se nachází nákladní auto Iveco, dodávka (číst celé...)

Policie pátrá po totožnosti mrtvého

1.6.2011

Ostravští policisté zjišťují totožnost mrtvého muže, který byl nalezen 24. června v Bělském lese v městské části Ostrava-Zábřeh. Odhadovaný věk muže je 45 až 50 let. Je vysoký 62 centimetrů, je štíhlé postavy, má hnědé oči, vlasy a vousy, střižené na strniště. Měl na sobě (číst celé...)

Raper, který pobodal chlapce na sídlišti, půjde na devět let do vězení

1.6.2011

Sedmnáctiletý mladík přezdívaný Nifest v opilosti pobodal loni v listopadu na sídlišti v Ostravě-Zábřehu tři děti. Údajně proto, že neunesl rozchod s dívkou. Dnes ráno byl Krajským soudem v Ostravě odsouzen k devíti letům za mřížemi. Protože ještě není plnoletý, dostal jen poloviční trest, než (číst celé...)

Policisté odhalili zloděje kabelů z tramvajové trati

26.6.2011

Vyšetřování krádeží optického kabelu na tramvajové lince číslo 5 v Ostravě dospělo k závěru. Zlodějkou byla řidička autobusu Dopravního podniku města Ostravy. Jako důvod krádeže žena uvedla nedostatek peněz. Podnik vyčíslil škody na sta tisíce. K první krádeži došlo v úterý 22. června a následně čin (číst celé...)

Agresivní řidič střílel za jízdy z pistole

16.6.2011

Včera v odpoledních hodinách musela zasahovat hlídka policie u případu agresivního řidiče. Ten na silnici ohrožoval ostatní řidiče rychlou jízdou a střelbou pistolí z otevřeného okénka. K incidentu došlo krátce před půl třetí odpoledne v ostravské čtvrti Výškovice. Jednalo se o pětapadesátiletého muže jedoucího ve voze (číst celé...)

Zloděj v Ostravě vykradl sanitku

10.6.2011

V pátek ráno se neznámý pachatel vloupal do záchranářského vozidla, zaparkovaného v ostravské Arbesově ulici. Lupič rozbil okno auta a ukradl nadstandardní navigaci, jež byla upevněna k palubní desce. V téže chvíli zdravotníci pomáhali v nedalekém bytě třiasmdesátileté ženě, která měla vysoký tlak a silné (číst celé...)

Skupina násilníků bezdůvodně napadla několik lidí

1.6.2011

Nedaleko obchodního domu Kaufland v Ostravě-Porubě došlo k sérii bezdůvodných napadení. Útočníci byli výhradně mladí muži. K prvnímu útoku došlo 21. května kolem devatenácté hodiny v ulici Závětří. Muž opravující automobil si všiml cizího mladíka v interiéru vozidla. V té době se již k vozu přiblížila (číst celé...)

Účetní Galerie výtvarného umění je podezřelá ze zpronevěry

20.5.2011

Bývalá účetní Galerie výtvarného umění v Ostravě měla údajně zpronevěřit více než milion korun. Hned, jakmile kontrola odhalila v pokladně manko, dostala účetní výpověď. Vedení Galerie na ni podalo trestní oznámení, případem už se zabývá policie. Ředitel Jiří Jůza uklidňuje případné návštěvníky, že se jich (číst celé...)

Patnáctiletý školák pobodal o tři roky mladšího spolužáka

29.4.2011

Včera odpoledne pobodal patnáctiletý školák o tři roky mladšího chlapce. Důvodem byla hádka mezi dětmi, která vyvrcholila v agresivní čin. Starší chlapec vytáhl z kapsy kapesní nůž a zaútočil na spolužáka. Ten poté skončil v ostravské nemocnici.ž. Incident se udál v půl druhé odpoledne. Kriminalisté vyslechli (číst celé...)

Policie zadržela majitele Amsterdam shopu

27.4.2011

Včera policie zadržela majitele sítě prodejen a internetových stránek Amsterdam shop. Jedná se o pětadvacetiletého muže, jenž prostřednictvím obchodů a internetového obchodu prodával syntetické drogy. Policisté násilím vnikli do prodejny v Olomouci a do sídla firmy v Ostravě, a celé místo ohledali. Dle vyvěšených informací (číst celé...)

Šílený řidič ujížděl policistům a poničil další dva vozy

25.4.2011

V sobotu v odpoledních hodinách ujížděl ostravské policejní hlídce zřejmě opilí řidič. Při divoké jízdě poškodil dvě auta. V 15:30 začali policisté pronásledovat agresivně jedoucího řidiče. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže, jenž nereagoval na výzvu k zastavení a následnému provedení kontroly. Muž se dal divokou jízdou (číst celé...)

Maskovaní lupiči přepadli zastavárnu

20.4.2011

Včera kolem šesté hodiny ranní vtrhli do jedné z ostravských zastaváren dva maskovaní muži s kuklami na hlavách. Obsluhu spoutali a následně je uzavřeli do jedné z místností. Dveře poté ještě zatarasili dalším předmětem aby zabránili úniku majitelů. Lupiči si odnesli kořist v hodnotě 400 tisíc (číst celé...)

Zmatená žena oblékla kněžské roucho a vykřikovala

10.4.2011

V neděli v odpoledních hodinách vpadla do jednoho z Ostravských kostelů v centru města asi dvacetiletá žena, aby následně učinila rozruch. Po vstupu do kostela nejprve přelezla čtyřmetrovou kovovou mříž a poté se oblékla do kněžského oděvu. Kolem krku si omotala růženec, po podlaze poházela nejrůznější (číst celé...)

Podvodník se snaží vylákat z lidí příspěvek na slůně

31.3.2011

Popularity ostravského slůněte zneužívá ve svůj prospěch neznámý podvodník, který e-mailem žádá lidi o finanční příspěvek na odchov. Zpráva se brzy dostala i k pracovníkům zoologické zahrady a velmi je pobouřila. Vedení Zoo Ostrava upozorňuje, že žádné speciální konto, ani sbírka pro slůně neexistuje. Falešné (číst celé...)

Zloděj se snažil uprchnout oknem

14. 3. 2011

Vykradač bytů z Ostravy byl dopaden. Muž ve věku 50. let vykradl v Ostravě už 11 bytů, ale ten poslední se mu stal osudným. Byty vykrádal přes den, kdy obyvatelé bytu nebyli doma. Odnášel si elektroniku, šperky, ale také kufry, oblečení, peníze, lahve vína (číst celé...)

Zloděj vyhrožoval injekční stříkačkou

12.3.2011

Dva muži se pokusili vykrást kamion na parkovišti v Ostravě. Když jeho majitelka uslyšela řinčení skla, vběhla do nedaleké prodejny, aby přivolala pomoc. Jeden z pachatelů dobrovolníkům utekl, když na ně vytáhl nůž. Druhý z nich začal mávat injekční stříkačkou a vykřikovat, že je nakažený (číst celé...)

Narkomani ze Slovenska okradli jednadvacet seniorů

9.3.2011

Drogově závislá dvojice ze Slovenska vylákala z důvěřivých seniorů na Ostravsku více než milion korun. Vybírali si z telefonního seznamu především ženská jména, u nichž předpokládali vyšší věk – například Anna, Marie, Anežka či Věra. Třiatřicetiletý muž se důchodkyním následně uvedl jako jejich vnuk či (číst celé...)

Kazašští tenisté byli okradeni v ostravském hotelu

6.3.2011

V sobotu v odpoledních hodinách kradl neznámý zloděj v hotelu Clarion v Ostravě. První hlášení o krádeži dostali policisté po půl šesté večer. Z pokojů kazašských tenistů a českých organizátorů Davis Cupu se ztratily peníze, notebooky a další cenné věci v celkové hodnotě zhruba 425 (číst celé...)

Dva muži zraněni kyselinou dusičnou, zasahovat museli hasiči

23.2.2011

Dnes kolem třinácté hodiny musely v areálu bývalého masokombinátu v Ostravě-Martinově zasahovat hasiči. Dva externí pracovníci firmy přišli v místním skladu chemických látek do kontaktu s kyselinou dusičnou. Jeden z mužů byl vyveden zaměstnancem potravinářské firmy, druhý zůstal uvnitř. Na jeho záchranu byla přivolána místní (číst celé...)

Pytlák se snažil přejed porybného

20. 2. 2011

Případ se stal už v polovině listopadu minulého roku, ale policie dopadla pachatele, až před nekolika málo dny. V polovině listapadu minulého roku šel člen rybářské stráže kolem Odry v Ostravě-Zábřehu na normální obhlídku, ale nečekal co zažije. Potkal pytláka, který měl nataženou udice, (číst celé...)

Ostravští kriminalisté zabavili drogy v hodnotě téměř 13 milionů korun

18.2.2011

Ostravská policie objevila pěstírnu konopí gigantických rozměrů. Nacházela se téměř v samotném centru Ostravy necelý kilometr od policejního ředitelství. Kriminalisté zajistili téměř deset kilogramů sušené marihuany a přes dva tisíce rostlin konopí. Bylo zatčeno osm lidí, z nichž čtyři skončili ve vazební věznici. Jednalo se (číst celé...)

V Ostravě se srazili dva opilí řidiči, nehodu chtěli ututlat

14.2.2011

V městské části Ostrava-Zábřeh se v pondělí stala kuriózní autonehoda. Když na sebe řidiči dvou poškozených aut dýchli, zjistili, že oba před jízdou požili alkohol. Dohodli se tedy, že situaci vyřeší bez policie a vyrovnají se jen mezi sebou. Strážníci si však jednoho z havarovaných (číst celé...)

Skupina maskovaných mužů přepadla hodinářství v Ostravě

10.2.2011

Několik mužů v kuklách se ve středu v podvečer vloupalo do luxusního hodinářství na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Loupež se stala těsně před zavírací hodinou, tedy před šestou večerní. Pachatelé uvnitř rozbili vitríny sekerami a v pytlech si odnesli desítky značkových hodinek, jejichž (číst celé...)

Bezdomovce v Ostravě šikanovali a okrádali jiní bezdomovci

9.2.2011

Tři ostravští bezdomovci od loňského března týrali dalšího bezdomovce. Požadovali po něm polovinu jeho dávek. Okrádaný nic nenahlásil policii, a tak se požadavky vyděračů stupňovaly. Když se jim počátkem tohoto roku zdráhal peníze vydat, začali mu násilníci fyzicky ubližovat a sebrali mu všechny peníze, které (číst celé...)

Sexuální deviant z Ostravska půjde na deset let za mříže

9.2.2011

Třiačtyřicetiletý Miroslav Darebník z Frýdku-Místku byl dnes Krajským soudem v Ostravě odsouzen k deseti letům vězení a následnému léčení ve specializovaném zařízení. Darebník se v minulosti často obnažoval na veřejnosti, což byl důvod jeho pravidelných návštěv v brněnské sexuologické ambulanci. Při jedné z loňských cest (číst celé...)

« starší příspěvky