Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

doprava

Likvidace autovraků v Ostravě zdarma

Město Ostrava nabízí během října a listopadu možnost zbavení se starého autovraku zcela zdarma. Likvidaci je možné domluvit na telefonním čísle 604 228 312. Je potřeba předložit občanský průkaz a velký techničák, případně plná moc se souhlasem majitele. (číst celé...)

Ostrava zrušila smogovou MHD

Bezplatná MHD v Ostravě v období smogu po necelém roce končí. Důvody jsou ryze ekonomické, peníze začínají chybět jinde, například při nákupu emulzní nafty. Opatření, které platilo od prosince 2010, vyšlo město na 23 milionů korun a zastupitelé ho k 14.9.2011 zrušili. (číst celé...)

České dráhy zvyšují komfort

Jako odvetu konkurenčního boje na železnici, přichází České dráhy s novinkou ve formě stevardek. Stevardky by se měly starat o usazení cestujících na své místo a dále budou zodpovědné za čistotu vozů první třídy. Obsluhováni budou pouze cestující první třídou a ve vlacích třídy SC (číst celé...)

Ostravská firma modernizuje švédské tramvaje

12.8.2011

Společnost Ekova Electric, která se před několika měsíci oddělila od Dopravního podniku Ostrava, dostala zakázku na modernizaci 79 tramvajových souprav ze švédského Göteborgu. Do moravskoslezské metropole se vozy dostanou po moři speciálně objednaným trajektem a následně po souši na speciálních podvalnících. Celkem musí překonat více (číst celé...)

Železniční trať mezi Brnem a Ostravou čeká oprava

12.8.2011

Železniční dopravu mezi dvěma moravskými metropolemi nahradí na celý týden autobusy. Důvodem je oprava zastaralých kolejí. Před dvěma měsíci se na poškozené jednokolejce u Vyškova převrátil nákladní vlak. Během následné dvoudenní výluky byly nejhorší úseky provizorně opraveny, nyní je však třeba opravy dotáhnout do konce. (číst celé...)

V létě bude jezdit v Ostravě méně spojů MHD, některé zastávky budou přejmenovány

1.6.2011

Městská hromadná doprava v Ostravě o víkendu přejde na prázdninový režim. Letní jízdní řády autobusů, trolejbusů a tramvají začnou platit v neděli 3. června. Provoz bude zcela přerušen na linkách 10, 20 a 109. Dalších linek se dotkne omezení spojů, a to především v přepravní (číst celé...)

České dráhy představily v Ostravě nové vozy

14.6.2011

Zástupci Českých drah se zúčastnili mezinárodního festivalu Czech Raildays v Ostravě, kde veřejnosti představili zamýšlené inovace vlakových souprav. „Zahájili jsme nejmasovější obnovu vozidlového parku v historii,“ říká regionální mluvčí ČD Kateřina Šubová. V loňském roce uzavřela společnost kontrakt na modernizaci současných či dodávku nových vozů (číst celé...)

Celorepubliková stávka MHD bude mít v Ostravě jen symbolickou podporu

10.6.2011

Sotva skončila stávka městské hromadné dopravy v Ostravě, už je na obzoru stávka celorepubliková. Ostrava se však tentokrát zapojí jen symbolicky, lidé, kteří pojedou v pondělí autobusem, tramvají či trolejbusem, by neměli pocítit žádnou změnu. České dráhy však nebudou od tří hodin ráno vypravovat vlaky. (číst celé...)

Dopraváci v Ostravě ukončili stávku, dostanou vyšší platy

6.6.2011

V pondělí o půlnoci skončila od středy trvající stávka zaměstnanců Dopravního podniku Ostrava. Vedení společnosti a zástupci ostravského magistrátu se po dlouhém jednání dohodli s odbory na zvýšení mezd o pět procent. Poprvé se jednání zúčastnil i primátor města Petr Kajnar. Odboráři požadovali zvýšení o (číst celé...)

Stávka zaměstnanců dopravního podniku bude pokračovat i nadále

2.6.2011

Konec stávky řidičů a dalších pracovníků Dopravního podniku města Ostravy je v nedohlednu. Od dnešních ranních hodin pokračuje stávka druhým dnem a její další vývoj je stále nejistý. V odpoledních hodinách měla proběhnout jednání mezi odboráři a vedením podniku, avšak se nekoná. V současné době je (číst celé...)

Ostravu čeká dosud největší stávka hromadné dopravy

30.5.2011

Odbory se nedohodly s vedením Dopravního podniku Ostrava (DPO) na zvýšení platů. Po pondělním jednání to potvrdil předseda odborů DPO Ivo Protivínský. Následkem vzájemné neshody bude stávka městské hromadné dopravy, největší výpadky se očekávají u autobusových linek. Vedení DPO spolupracuje s městem už několik dnů (číst celé...)

Jízdu mladého muže ukončil sloup

29.5.2011

Jízdu mladého sedmadvacetiletého muže ukončil sloup, řidič na místě zemřel. V neděli po páté hodině raní narazil muž se svým vozem do sloupu. Jednalo se o vůz značky Škoda Octavie ve stříbrném provedení. Automobil zůstal kolem doslova omotán, řidič byl zaklíněn uvnitř. Po velkém úsilí (číst celé...)

Řidiči ostravské MHD jdou do stávky

28.5.2011

O půlnoci prvního června vstoupí zaměstnanci Dopravního podniku Ostrava do časově neomezené stávky. Hlavním důvodem k jejímu vyhlášení jsou vleklé spory odborářů s vedením podniku v otázkách růstu mezd. Odbory žádají nárůst tarifní mzdy o osm procent, zatímco zaměstnavatel navrhuje pouze 1,5 procentní navýšení. Podle samotného (číst celé...)

Doprava mezi Ostravou a Opavou houstne, přilehlé obce se bouří

23.5.2011

Z Opavy do Ostravy lze dojet dvěma hlavními tahy: přes Malé a Velké Hoštice, Kravaře, Dolní Benešov a Hlučín nebo přes Hrabyni a Velkou Polom. Po obou silnicích projedou tisíce aut denně, včetně kamionů. Lidé jsou nuceni snášet extrémní prašnost, hluk a otřesy. Přestože je (číst celé...)

Oprava ulic v centru Ostravy skončila

22.5.2011

Doprava kolem výstavuště Černá louka je opět v normálu. Práce na opravě kanalizace a vodovodu v ulicích Pivovarská, Dlouhá a 28. října jsou zdárně u konce. Stály město skoro třicet milionů korun. Tato lokalita je nerozlučně spjatá s historií Ostravy, a proto si přišli na (číst celé...)

Ostrava má svou první čerpací stanici pro elektromobily

20.5.2011

V areálu Vysoké školy báňské v moravskoslezské metropoli byla otevřena nová dobíjecí stanice pro elektromobily. Takových vozů budoucnosti jezdí po České republice asi třicet. V Ostravě budou moci dobíjet elektřinu během následujícího půl roku zdarma. Po nabití ujede elektromobil až 250 kilometrů. V ostravské stanici (číst celé...)

Jízdenka Praha – Ostrava za 230 korun

9.5.2011

Stát přestane v prosinci dotovat spoje Českých drah na trati mezi Prahou a Ostravou. Důvodem k tomuto činu je zabránění znevýhodňování konkurenčních dopravců. Tento čin dal impulz Podnikateli Jančurovi, aby uskutečnil své předestírané představy o dopravě mezi metropolemi. Ve druhé polovině letošního roku by měly (číst celé...)

V Ostravě se dnes ráno srazily tramvaje

19.4.2010

Před sedmou hodinou ranní se na zastávce Důl Hlubina v Místecké ulici stala nehoda. Srazily se dvě tramvaje číslo 6 a 13 ve směru do centra. Sedm lidí bylo lehce zraněno, přivolaní zdravotníci je ošetřili a odvezli do nemocnice na vyšetření. Dokud nebyly okolnosti havárie (číst celé...)

Ostrava Svinov se dočká nového přístupového terminálu

18.4.2011

Staré mosty s tramvajovými a autobusovými zastávkami MHD se dočkají modernizace. Stavba bude zahájena v červnu a dokončení se plánuje na březen 2013. Celková částka na stavbu je odhadována na 400 milionů korun. Kvůli stavebním pracem bude značně omezena doprava, jenž bude nejdřív svedena (číst celé...)

Zaměstnanci DPO hrozí stávkou

24.3.2011

Odboráři Dopravního podniku Ostrava vyhlásili ve čtvrtek stávkovou pohotovost. Důvodem je boj o vyšší platy. Mzdy zaměstnanců DPO už loni stagnovaly, jejich zvýšení je nyní podle předsedy odborů Ivo Protivínského prioritou. Jednání s vedením zatím nepřináší požadovaný výsledek, proto odboráři hrozí stávkou. (číst celé...)

Srážka tramvaje s nákladním automobilem, šest zraněných

16.3.2011

Dnes ráno došlo v Ostravě ke srážce tramvaje na lince číslo deset s nákladním automobilem, bylo zraněno šest cestujících. K nešťastné události došlo v 5:25 hodin mezi zastávkou Důl Hlubina a Dr. malého. Při srážce byl těžce zraněn řidič tramvaje, utrpěl vážné poranění nohou. Dále (číst celé...)

Dotovaná MHD stála město 20 milionů korun, pomohla?

3.3.2011

Ačkoliv nebyla letošní zima nijak tuhá, vyžádala si spoustu financí z městské kasy. MHD jezdila dvacet dní zcela zdarma a částka o kterou město zkrátila na rozpočtu se vyšplhala k hranici dvaceti milionům korun. V současné době provádí Ostravský magistrát analýzu dotované hromadné dopravy v (číst celé...)

Posílení spojů do průmyslových čtvrtí

2.3.2011

Dopravní podnik města Ostravy mění od neděle jízdní řády. Změna se dotkne cestujících dojíždějících do průmyslové zóny Hrabová a k hutní společnosti ArcelorMittal. K rozhodnutí zvýšení frekvence spojů přispělo připomínkování hutní společnosti. Dojde k přidání dvou spojů tramvajové linky číslo 14 a dvou večerních spojů (číst celé...)

Lokalki – závod v integrované dopravě Ostravy

V pátek 25. února 2011 se uskuteční závod v integrované dopravě Ostravy a okolí – Lokalki. Start závodu je na nádraží Ostrava střed v 16:00 a cílem závodu je projet co nejvíce linek, zastávek a zón v rámci dopravního systému. Nejlepší závodníky čekají ceny, registrace (číst celé...)

Město schválilo návrh na bezplatnou dopravu seniorů

23.2.2011

V úterý městská rada Ostravy schválila návrh smlouvy na bezplatnou hromadnou dopravu pro starší občany. Zvýhodnění budou občané starší sedmdesáti let, za ně uhradí jízdné město Ostrava. Celková výše částky vyhrazené městem na jízdné dosahuje výše 1,7 milionu korun. Zvýhodnění se týká dopravní sítě MHD (číst celé...)

Ostravská MHD začala prodávat elektronické karty

1.2.2011

Ostravané mohou od února cestovat s novou elektronickou kartou (e-kartou), která postupně vytlačí klasické papírové jízdenky. Starší druh jízdenek zůstává nadále v platnosti. Nakupování tzv. e-karet bude pro zákazníky pohodlnější. Cestující si je budou moci zakoupit jak v internetovém e-shopu DPO tak v jeho kamenných (číst celé...)

Smog vyhnal lidi z ulic

28.1.2011

Ostrava se opět zahalila do smogu, omezení se dotkne podniků, automobilů i lidí, kterým bylo doporučeno omezit pobyt na ulicích. Moravskoslezský kraj v čele s Ostravou a Karvinou znovu zažívá smogovou situaci. Meteorologové vydali varování pro obyvatele s chronickými dýchacími potížemi, nemocemi srdce, starší lidi (číst celé...)

MHD Ostrava zavádí čipové karty

26.1.2011

Po dlouhých letech odkladů a příprav ostravský dopravní podnik přistoupil k realizaci čipového systému. Aby však nešlo jen o jakési nahnání modernizace do slepé uličky na úkor podstaty a účelu, přistoupilo vedení dopravce k rozhodnutí, že čipový systém bude realizován s podporou jiných dopravců a (číst celé...)

Městský autobus v Ostravě zažil nálet vandalů

23.1.2011

Až rok odnětí svobody hrozí výtržníkům, jenž řádili v autobuse Ostravského dopravního podniku. „Půl hodiny před půlnocí v autobusu linky 39 na zastávce Čistírny skupina neznámých pachatelů vytrhla z držáku bezpečnostní kladívko určené pro nouzové rozbití okna.Tímto pak rozbili skleněnou výplň přepážky, nacházející se před (číst celé...)

Silnice na ostravsku budou bez soli

20. 1. 2011

Silničáři z Moravskoslezského kraje oznámili tenčící se zásoby technické soli. Navzdory relativně teplé zimě a standardní objednávce posypové soli začíná docházet k nedostatku. Silničáři objednali více než 31 tisíc tun soli. Více než polovina zásob již byla využita a otázka ohledně počasí je (číst celé...)