Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

cestovní ruch

Ostrava kromě jiného patří také mezi specifické turistické destinace v oblasti cestovního ruchu. Níže naleznete příspěvky, které se týkají turistických aktivit jak z Ostravy tak z moravskoslezského kraje.

Řidiči ostravské MHD jdou do stávky

28.5.2011

O půlnoci prvního června vstoupí zaměstnanci Dopravního podniku Ostrava do časově neomezené stávky. Hlavním důvodem k jejímu vyhlášení jsou vleklé spory odborářů s vedením podniku v otázkách růstu mezd. Odbory žádají nárůst tarifní mzdy o osm procent, zatímco zaměstnavatel navrhuje pouze 1,5 procentní navýšení. Podle samotného (číst celé...)

Jízdenka Praha – Ostrava za 230 korun

9.5.2011

Stát přestane v prosinci dotovat spoje Českých drah na trati mezi Prahou a Ostravou. Důvodem k tomuto činu je zabránění znevýhodňování konkurenčních dopravců. Tento čin dal impulz Podnikateli Jančurovi, aby uskutečnil své předestírané představy o dopravě mezi metropolemi. Ve druhé polovině letošního roku by měly (číst celé...)

Ostravské letiště zvětší odbavovací halu

22.2.2011

Ostravské letiště Leoše Janáčka zažívá renesanci. Díky regionálnímu operačnímu programu Moravskoslezsko má dojít k rekonstrukci staré odbavovací haly a rozšíření stávající odbavovací plochy. V plánu projektu se počítá s novou plochou cca dvaapadesáti metrů čtverečných, čímž letiště získá sedm nových odstavných ploch pro letadla. Celkové náklady (číst celé...)

Ostravská MHD začala prodávat elektronické karty

1.2.2011

Ostravané mohou od února cestovat s novou elektronickou kartou (e-kartou), která postupně vytlačí klasické papírové jízdenky. Starší druh jízdenek zůstává nadále v platnosti. Nakupování tzv. e-karet bude pro zákazníky pohodlnější. Cestující si je budou moci zakoupit jak v internetovém e-shopu DPO tak v jeho kamenných (číst celé...)

MHD Ostrava zavádí čipové karty

26.1.2011

Po dlouhých letech odkladů a příprav ostravský dopravní podnik přistoupil k realizaci čipového systému. Aby však nešlo jen o jakési nahnání modernizace do slepé uličky na úkor podstaty a účelu, přistoupilo vedení dopravce k rozhodnutí, že čipový systém bude realizován s podporou jiných dopravců a (číst celé...)

Zástupci cestovek ze Slovenska potvrzují, že k nám jezdí rádi

Od pátku do neděle pokračovala série poznávacích pobytů spolufinancovaných Evropskou unií pro zahraniční touroperátory a cestovní kanceláře, tentokráte ze Slovenska. V marketingových průzkumech dosahuje znalost Moravskoslezského kraje u našich nejbližších východních sousedů nejvyšších hodnot ze všech ostatních zemí. Také dávají obvykle před návštěvou našeho hlavního (číst celé...)

O Moravskoslezský kraj mají zájem především obyvatelé bývalé NDR

Po stopách osobností Moravskoslezského kraje, za poznáním kulturních tradic našeho regionu nebo za technickými památkami se vydali na konci tohoto týdne zástupci německých cestovních kanceláří, kteří přijali pozvání na poznávací pobyt spolufinancovaný Evropskou unií. Cílem dvoudenního famtripu bylo představit Moravskoslezský kraj tak, aby pro zahraniční (číst celé...)

Moravskoslezský kraj chce přilákat turisty také z Litvy

Ostrava – Další zemí, jejíž zástupci cestovních kanceláří poznávali Moravskoslezský kraj, byla ve dnech 14. a 15. září Litva. Z prostředků Moravskoslezského kraje a za přispění Evropské unie byl připraven program zaměřený na lázeňství. Litevci podobně jako většina obyvatel zemí bývalého Sovětského svazu znají (číst celé...)