Aktuality
Na webu i-Ostrava.cz pro Vás dáváme dohromady stručné a rychlé informace o dění v Ostravě!
Sponzorují nás

akce

Festival vážné hudby v Ostravě

Festival vážné hudby v Ostravě probíhající v měsíci říjnu navštěvují tisíce lidí, přesto festival bojuje o finanční přežití. V porovnání s jinými festivaly má tento malý rozpočet, který sotva stačí na to, aby akce nebyla ztrátová. Svatováclavský ostravský festival se může pyšnit (číst celé...)

Dny NATO Ostrava

Následující týden čekají Ostravu dny NATO. K letošním lákadlům patří například bombardér B-52 nebo předvedení elitní zásahové jednotky německé celní správy (ZUZ). Neméně zajímavá budou i představení tří leteckých akrobatických skupin: Red Arrows, Turkish Stars (letos poprvé) a Baltic Bees. Nezapomeňte: dny NATO 24. – .25.9.2011, (číst celé...)

Křtiny sloní samičky

První samička slona indického narozená v ČR byla v sobotu 10. září 2011 pokřtěna v Ostravské zoo. Slůně dostalo jméno Rashmi s českým významem: Zářivě jasný paprsek Měsíce. Sloní samička si dovádění v bazénku užívala (číst celé...)

Ostravské Divadlo loutek otevře novou přístavbu

18.5.2011

V pátek 20. května otevře ostravské Divadlo loutek novou pětipodlažní přístavbu s alternativním sálem. V nové budově se nachází zázemí pro herce a administrativu divadla. Přiléhající venkovní amfiteátr a cukrárna s galerií loutek udělá radost nejednomu malému diváku. Podle slov ředitelky vznikl nádherný hrací prostor a (číst celé...)

Ostrava hostí šestý ročník sympozia Smalt Art Vítkovice

29.4.2011

V areálu smaltovny Vítkovice Power Engineering pracuje již od pondělí deset umělců. Osm mužů a dvě ženy zde tvoří největší smaltovaná díla na světě. Areál nabízí obrovský potenciál pro Tvorbu a jediným omezením tedy zůstává maximální velikost vypalovaného plechu 1,5 x 2,5 metru. Umělci dostali (číst celé...)

Kvůli špatné kvalitě ovzduší v regionu demonstrovalo 300 lidí

28.4.2011

Přibližně 300 lidí demonstrovalo před budovou magistrátu města Ostravy na Prokešově náměstí proti špatnému ovzduší. Akci uspořádala obecně prospěšná společnost Čisté nebe podle níž šlo zatím jen o přípravu na podzimní velkou demonstraci. „Chápeme, že v tomto počasí není smog pro Ostravany úplně nejdůležitější téma. Velkou (číst celé...)

Zahájení farmářských trhů Ostrava

15.4.2011

Již zítra budou zahájeny farmářské trhy konané na ploše u nákupního centra Futurum. Na místě bude možné zakoupit zboží od domácích chovatelů a pěstitelů. Organizátoři akce slibují pravidelné kontroly jednotlivých stánků a zboží v nich prodávaných, a tím se budou snažit o udržení vysoké kvality (číst celé...)

Světoznámá díla architektů jsou k vidění v Ostravě

6.4.2011

Ostravská Galerie výtvarného umění, respektive Dům umění, zahájila výstavu světově ceněného a významného architekta Borise Podreccy. Expozice je součástí třetího ročníku festivalu moderní a současné architektury Architecture Week Ostrava 2011, který potrvá až do 28. dubna. Boris Podrecca je spoluautorem známého Milenium Tower, nejvyšší rakouské (číst celé...)

Cenné dílo Alfonse Muchy dorazilo do Ostravy

15.3.2011

Dnes v dopoledních hodinách dorazilo do Ostravy unikátní dílo malíře Alfonse Muchy. Jedná se o obraz z roku 1890 o celkových rozměrech 4,04 x 1,68 metrů. Dílo se teď stane na několik týdnů inventářem výstavy věnované Muchovi v Galerii výtvarného umění v Ostravě. Návštěvníci tak (číst celé...)

Lokalki – závod v integrované dopravě Ostravy

V pátek 25. února 2011 se uskuteční závod v integrované dopravě Ostravy a okolí – Lokalki. Start závodu je na nádraží Ostrava střed v 16:00 a cílem závodu je projet co nejvíce linek, zastávek a zón v rámci dopravního systému. Nejlepší závodníky čekají ceny, registrace (číst celé...)