Po stopách osobností Moravskoslezského kraje, za poznáním kulturních tradic našeho regionu nebo za technickými památkami se vydali na konci tohoto týdne zástupci německých cestovních kanceláří, kteří přijali pozvání na poznávací pobyt spolufinancovaný Evropskou unií. Cílem dvoudenního famtripu bylo představit Moravskoslezský kraj tak, aby pro zahraniční cestovní kanceláře bylo zajímavé zařadit jej do své nabídky.

„Prostřednictvím realizační agentury jsme oslovili vytipované cestovní kanceláře a převažující zájem o návštěvu a poznání našeho kraje byl z oblasti Německa, které bylo dříve součástí takzvaného východního bloku. Myslíme si, že je to dáno poptávkou jejich klientů u nichž převažuje nostalgie po někdejších časech, “ přemítá nad jejich motivy náměstek hejtmana Jiří Vzientek.

První historickou osobností, která hosty z Německa oslovila již v názvu letiště, kde přistáli, byl hudební skladatel Leoš Janáček. V jednom z nejstarších měst severovýchodní Moravy Příboře pak měli možnost prohlédnout si rodný dům dalšího významného rodáka, lékaře Sigmunda Freuda. Část programu zaměřená na tradice a historii regionu zahrnovala prohlídku lidových staveb v Havířově – Bludovicích, původní hospodářské budovy v Kozlovicích nebo Národní kulturní památku Archeopark v Chotěbuzi – Podoboře. V Kopřivnici se seznámili s téměř stopadesátiletou historií automobilky Tatra, kde je zaujal první vyrobený automobil „kočár bez koní“ v Rakousku-Uhersku, nazvaný Präsident.

Hlavní téma famtripu bylo doplněno o prohlídky ubytovacích zařízení různých kategorií včetně ochutnávek regionálních specialit a moravské kuchyně. Atraktivní program zahrnoval také návštěvu lázní Lašské pivní kúpele ve Štramberku nebo ochutnávku piva v Pivovaru Zábřeh.

Tato aktivita je spolufinancována Evropskou unií prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko v rámci projektu „Využití marketingové strategie v aktivitách cestovního ruchu v MSK II“.

Říjen 4, 2010 at 8:51 am na i-Ostrava.cz publikoval: pam
Rubriky: Události: 10/říjen 2010
Tags: ,