Vlastnoručně si uříznout vánoční stromek, bez obav z lesní hlídky, mohou od pondělka návštěvníci plantáže Ostravských městských lesů. Stromek je čerstvý a déle vydrží.

„Už pátým rokem jsou nejčastějšími návštěvníky rodiče s dětmi, kteří dají přednost atmosféře lesní školky před shonem u nákupních center. Ten svůj stromeček si mohou vybrat přímo na naší plantáži, u bývalého dolu J. Fučíka v Ostravě Bartovicích,“ popisuje prodej stromků ředitel společnosti Vladimír Blahuta a dodává, že nejen tam. „Letos jsme již začali s prodejem také v Bělském lese, kde sídlíme a od 16. prosince rozšíříme nabídku u našich hájenek v Plesné, Hošťálkovicích a Proskovicích.“

Ceny jsou stejné jako v loňském roce a nerozlišují výšku stromků, což znamená, že dřívější příchozí mají možnost většího výběru. Za smrk tak zaplatí 180 korun, borovice jsou za 250 a jedle za 380 korun. Za dalších deset korun zaměstnanci lesů stromek zabalí pro snadnější manipulaci a přepravu. Prodejní doba je od pondělí do pátku obvykle mezi 8 a 14 hodinou. Na plantáži v Bartovicích a Bělském lese je zajištěn také víkendový prodej. Podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách Ostravských městských lesů www.ostravskelesy.cz.

Prosinec 9, 2010 at 12:33 pm na i-Ostrava.cz publikoval: pam
Rubriky: Události: 12/prosinec 2010
Tags: