Po čtyřech letech se do Ostravy vrací kapela Kochani Orkestar z Makedonie, která vzbudila obrovský rozruch na festivalu Colours of Ostrava. Divoké cikánské rytmy prolínající se s orientální hudbou tehdy doslova strhly všechny, kdo stáli pod pódiem. Balkánský zázrak, jak teď říkají kapele hudební publicisté, vystoupí na akci Poruba!!!, která je součástí celoprázdninového projektu Léto!!!. Koncert se uskuteční v pátek 6. srpna na Hlavní třídě v Porubě.
Kochani Orkestar je hudebním bonbónkem hlavně pro vyznavače world music. Cikánská dechovka smíchaná s tureckými rytmy a okořeněná latinou představuje zdánlivě stylový guláš. Jenže tahle hudba je naopak tak autentická a syrová, že leze až do morku kostí. Ze saxofonu vyrážejí ty nejneuvěřitelnější melodie skoro jako jedovatí hadi z děr, housle divoce kvílí, jakoby se cikánské tanečnice neměly nikdy zastavit a do toho všeho divoce víří bubny.
Koncert této balkánské kapely si prostě nesmíte nechat ujít, jejich muzika vás neskutečně nabije energií. V Porubě vystoupí tento pátek až na závěr večera, ve 20 hodin. A to po Prozatímním orchestru Vladimíra Figara a kapele Úspěch. Celý program akce Poruba!!! tak začne už v 17 hodin. V sobotu se pak můžete na Hlavní třídu vypravit za kapelou Fiha, zpěvačkou Markétou Konvičkovou nebo Danou Vrchovskou. Připraven bude i program pro děti. Vstup je po oba dny zdarma, stejně jako na všechny události ostravského Léta!!!.
Program pátek 6.8.: 16.30 – reprodukovaná hudba, 17.00 – Prozatímní orchestr V. FIGARA, 18.20 –kapela Úspěch, 20.10- koncerta balkánské kapely Kochani Orkestar
Program sobota 7.8.: 15.00 – dětské představení, soutěže pro děti připravené společností SAREZA Ostrava, 16.00 – Loprais team TATRA, 16.10 – Markéta Konvičková, 17.45 – kapela Fiha, 19.00 - zpěvačka Dana Vrchovská, 20.15 – koncert kapely Legendy se vrací
Záštitu nad akcí převzal starosta městského obvodu Poruba Lumír Palyza.
www.letoostrava.cz
Srpen 5, 2010 at 10:36 am na i-Ostrava.cz publikoval: pam
Rubriky: LÉTO!!!