Pro skalní příznivce Colours of Ostrava není asi potřeba představovat paní Zlatu Holušovou, která je srdcem tohoto hudebního festivalu – více oficiálně je to tedy ředitelka a dramaturgyně festivalu. Zlatka Holušová stojí u Colours of Ostrava již od jeho vzniku, kdy navázala na své dřívější zkušenosti s organizací open air koncertů.

S organizováním hudebních akci začala Zlatka už jako studentka, kdy se podílela na organizaci Folkových kolotočů v Ostravě Porubě. Poté organizuje rockový festival v Dolní Lhotě. Spolupracuje na čtyřech ročnících festivalu Hudba k tichu a organizuje Dolnolhotský buben, který má poprvé za cíl propagovat tzv. world music tedy hudbu vycházející z etnické hudby. Úspěšný festival se z důvodu hledání větších prostor přesouvá do Ostravy a vzniká tak vlastně první ročník Colours of Ostrava – tehdy pod názvem Ostravský buben na Černé louce. Od dalšího roku už přichází Colours of Ostrava.

Ze spolupracovníků a lidí, kteří se zasloužili na tom, že Colours of Ostrava existují jmenujme alespoň tyto: David Klimša, Vláďa Koval nebo Vilém Antončík.

Duben 12, 2010 at 10:51 am na i-Ostrava.cz publikoval: admin
Rubriky: Události: 04/duben 2010
Tags: