V pátek 9. září dopoledne se v ostravském hotelu Park Inn sešli zástupci Klubu českých turistů, organizací, které pomáhají zdravotně postiženým, krajského úřadu a Moravskoslezského klastru cestovního ruchu na workshopu k projektu Cestovní ruch bez bariér.

Debatovalo se o tom, jak více přiblížit cestování po Moravskoslezském kraji lidem, kteří mají omezenou schopnost pohybu nebo orientace. V rámci projektu vznikne mimo jiné publikace s tipy na výlety pro osoby se zdravotním postižením, seniory a rodiče s malými dětmi.  „Jedinečnost projektu vidím ve vytvoření jednotného a komplexního systému informací o bezbariérovosti služeb cestovního ruchu na území celého Moravskoslezského kraje a na zvyšování znalostí a povědomí o této oblasti,“ říká Kamila Krečmerová, ředitelka Moravskoslezského klastru cestovního ruchu.

Poznatky z konaného workshopu budou sloužit také k mapování reálné přístupnosti turistických cílů v Moravskoslezském kraji, které právě probíhá. Až do konce září se mohou provozovatelé hradů, zámků, parků, arboret, divadel, muzeí, rozhleden, sakrálních památek, dalších přírodních, památkových a kulturních  atraktivit, naučných stezek či turistických tras v oblastech Beskydy – Valašsko, Jeseníky, Opavské Slezsko, Ostravsko, Poodří – Moravské Kravařsko a Těšínské Slezsko hlásit na webových stránkách www.klacr.cz.

Projekt podporu také Moravskoslezský kraj. „ Pro podporu takovýchto aktivit je pro nás důležitá provázanost s praxí, která pomáhá konkrétní skupině osob,“ vysvětluje důvody spolupráce Vendula Cvikýřová z krajského úřadu.

Projekt Cestovní ruch bez bariér je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007 – 2013.

Září 12, 2011 at 2:31 pm na i-Ostrava.cz publikoval: pam
Rubriky: 09/září 2011