Sedmdesát devět tramvají typu M31 dovezených ze švédského Göteborgu zmodernizují společně ostravská firma Ekova Electric a francouzská společnost Cegelec.

Nadměrný náklad v podobě jedné tramvajové soupravy, vážící více než čtyřicet tun, převzali zástupci obou společností dnes v ranních hodinách. „Přeprava je zajišťována na speciálním trajektu, který byl objednán téměř tři čtvrtě roku předem. Ze Švédska byl náklad vypraven již v pondělí a na své trase překonal více než čtrnáct set kilometrů, “ přiblížil náročnost přepravy ředitel společnosti Ekova Electric František Kořínek

První modernizovaná tramvaj se zpět do Göteborgu vrátí ještě v říjnu a do konce letošního roku budou vypraveny další dvě. V každém dalším roce se předpokládá modernizace zhruba patnácti vozů a poslední bude do Švédska dodán do konce roku 2016. „Celkový finanční objem této zakázky předpokládáme ve výši 170 mil. korun,“ upřesnila ekonomická ředitelka Ekova Electric Jarmila Filipová.

Ve veřejné zakázce, vyhlášené Dopravním podnikem Göteborg, zvítězila ze tří zahraničních uchazečů společnost Cegelec. Ekova Electric je jejím subdodavatelem.

Francouzská společnost Cegelec (Cegelec Corporate), která realizuje projekty v oborech elektrotechniky a strojírenství, se v Česku etablovala v roce 1992 akvizicí v  divizi elektrických pohonů a automatizace firmy ČKD Praha. Mezi nejvýznamnější partnery patří dopravní podniky v Praze, Brně i Ostravě.

Ekova Electric je dceřinou společností Dopravního podniku Ostrava založenou v letošním roce. Zabývá se výrobou, údržbou a modernizací kolejových vozidel, montáží trolejbusů a elektrobusů a výrobou trakčních motorů.

Srpen 11, 2011 at 1:07 pm na i-Ostrava.cz publikoval: pam
Rubriky: 08/srpen 2011