1.6.2011
Městská hromadná doprava v Ostravě o víkendu přejde na prázdninový režim. Letní jízdní řády autobusů, trolejbusů a tramvají začnou platit v neděli 3. června. Provoz bude zcela přerušen na linkách 10, 20 a 109. Dalších linek se dotkne omezení spojů, a to především v přepravní špičce, kdy budou intervaly prodlouženy z deseti na patnáct minut.

Se začátkem platnosti nového jízdního řádu vznikne také nová autobusová linka číslo 61, která bude jezdit do technologického parku VŠB-TU v Ostravě-Pustkovci.

Od 20. července pak bude platit výluka v Ruské ulici, kde se bude opravovat silnice. Autobusy 36 a 57 budou jezdit po jiné trase.

Dopravní podnik Ostrava navíc oznámil, že v neděli dojde k přejmenování některých zastávek. Zastávka Hotelový dům Jindřich poblíž stejnojmenného vybydleného objektu, který se má časem bourat, se bude nově jmenovat Důl Jindřich. Zastávka 17. listopadu bude sjednocena s přilehlou autobusovou zastávkou a ponese jméno Rektorát VŠB. Dále zastávka Areál VŠB, ta bude přejmenována na Hlavní třídu.

Přejmenování jedné zastávky vyjde dopravní podnik na tisíce korun. Je potřeba změnit nápisy i audio nahrávky. Nicméně tyto změny jsou nezbytné, aby byla zachována zvyklost, že se zastávky MHD jmenují podle blízké kolmé ulice či významné instituce.

Červenec 2, 2011 at 6:00 am na i-Ostrava.cz publikoval: redaktor
Rubriky: 06/červen 2011
Tags: ,