Společnost Ostravské městské lesy a zeleň uspěla ve výběrovém řízení vyhlášeném Klubem přátel Hornického muzea v Ostravě. Předmětem zakázky je oprava komunikací včetně dodávek vybavení Naučné stezky NPP Landek.

„Stezka vyžaduje zpevnění návozem štěrku, ve stoupáních a úrovňových přechodech použijeme dubové dřevo,“ přibližuje postup prací vedoucí střediska dřevařské výroby František Bakota. „Také je potřeba obnovit nebo znovu vyrobit 22 informačních tabulí, více než 40 laviček, 5 označníků starých důlních děl nebo odpadkové koše z tlakově impregnovaného dřeva,“ dodává Bakota.

Více než pět kilometrů dlouhá stezka je výletním místem nejen pro rodiny a zájemce o hornictví, ale také pro školáky, kteří se mohou seznámit s historií hornictví a geologickými zvláštnostmi Landeku, zajímavostmi místní přírody, důležitými historickými milníky regionu nebo s archeologickými nálezy. S dokončením oprav se počítá do konce letošního roku.

Vrch Landek byl v roce 1966 prohlášen chráněnou přírodní památkou a v roce 1992 povýšen na národní přírodní památku. V areálu se nacházejí také kulturní památky – dvě archeologické lokality a areál bývalého závodu Dolu Eduard Urx.

Červen 21, 2011 at 10:03 am na i-Ostrava.cz publikoval: pam
Rubriky: 06/červen 2011