Ostrava  – Od pondělí 30. května až do čtvrtku 2. června se v rámci podpory rozvoje cestovního ruchu v oblasti Moravskoslezského kraje koná famtrip pro zástupce cestovních kanceláří a médií z Ukrajiny. Hosté z ukrajinského Doněcku v průběhu čtyřech dnů navštíví jesenické Lázně Karlova Studánka, Státní zámek Hradec nad Moravicí, Městský pivovar Štramberk a další zajímavosti. Součástí programu je také pracovní setkání se zástupci subjektů z oblasti cestovního ruchu působících v regionu.

„Famtrip navazuje na předchozí projekty, které pomáhají zvyšovat zájem o cesty do Moravskoslezského kraje. V uplynulém prvním čtvrtletí roku 2011 vzrostla návštěvnost regionu o 9 % oproti stejnému období roku 2010,“ hodnotí aktivity krajského úřadu náměstek hejtmana Jiří Vzientek, který je ve své gesci odpovědný za cestovní ruch.

Cílem pořádaných famtripů je co nejkomplexněji  představit Moravskoslezský kraj tak, aby jej zahraniční cestovní kanceláře zařadily do své nabídky. Famtrip pro ukrajinské účastníky může podpořit již dřívější záměr na zavedení pravidelné letecké linky mezi Ostravou a Doněckem. Od konce března letošního roku už začaly z Prahy létat pravidelné linky do ukrajinských měst Doněck, Lvov, Charkov.

Květen 30, 2011 at 9:56 am na i-Ostrava.cz publikoval: pam
Rubriky: 05/květen 2011