9.5.2011
Stát přestane v prosinci dotovat spoje Českých drah na trati mezi Prahou a Ostravou. Důvodem k tomuto činu je zabránění znevýhodňování konkurenčních dopravců. Tento čin dal impulz Podnikateli Jančurovi, aby uskutečnil své předestírané představy o dopravě mezi metropolemi. Ve druhé polovině letošního roku by měly vyjet na trať úplně nové vlaky RegioJet.

Dceřinná společnost Studen Agency již několik let ovládá trh s dálkovými autobusovými spoji a dává tak lidem přičichnout k tomu, jak by skutečná doprava měla vypadat. V současné době je již rozhodnuto o vstupu firmy na trh železniční dopravy. Jančura zmínil, že mezi Prahou a Ostravou bude denně vypravováno devět párů souprav vlaků, zajišťující stejný komfort jako je tomu u žlutých autobusů. Vagony budou zbrusu nové, obsluhu budou zajišťovat pohledné stevardky. Cena jednosměrné jízdenky se bude pohybovat od 230 – 250 korun.

V dalším jednání jsou tratě Brno – Praha nebo Břeclav – Ostrava. Jako plány do budoucna Jančura zmínil průnik na slovenský dopravní trh, kde od března 2012 vyjedou vlaky na trať mezi Bratislavou a Komárnem.

Květen 10, 2011 at 6:00 am na i-Ostrava.cz publikoval: redaktor
Rubriky: 05/květen 2011
Tags: ,