9.3.2011
Drogově závislá dvojice ze Slovenska vylákala z důvěřivých seniorů na Ostravsku více než milion korun. Vybírali si z telefonního seznamu především ženská jména, u nichž předpokládali vyšší věk – například Anna, Marie, Anežka či Věra. Třiatřicetiletý muž se důchodkyním následně uvedl jako jejich vnuk či synovec („Ahoj babi, to jsem já, tvůj vnuk.“ a podobně) a požádal o příspěvek na auto, které si potřebuje co nejrycheji koupit. Dále řekl, že pro peníze přijde jeho známá a vyslal pro ně svou o tři roky mladší kamarádku.

Od jedné seniorky se jim podařilo získat 300 tisíc korun, od jiné platební kartu a PIN, z účtu pak vybrali 20 tisíc korun. Celkem podvedli dvacet jedna lidí včetně dvou mužů z Ostravy a okolních měst. Pouze čtyři oslovení se nenechali oklamat, obvykle proto, že ihned kontaktovali své příbuzné. Za získané peníze pachatelé nakupovali především heroin.

Policisté, kteří už v minulosti čelili obdobným podvodům, se tímto případem zabývali už od poloviny loňského roku. Dokonce vytvořili speciální tým s názvem Vnuk II. Soud na oba obviněné narkomany uvalil vazbu. Hrozí jim až osm let vězení.

Březen 9, 2011 at 8:58 pm na i-Ostrava.cz publikoval: redaktor
Rubriky: 03/březen 2011
Tags: